За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 40

  • 28 014
  • 808
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 754
Старата тема

И аз имам въпросче-бебчо от няколко дни му е доста зачервено дупето и гънчиците около "пилето"-непрекъснато го мажа при всяка смяна на памперс и го почиствам добре, но ми се струва доста. Кажете някои ефикасни марки за бебшки кремчета за подсичане-аз досега съм най-доволна май от Sudocrem, ползвала съм и на Бочко и на Baby Crema, но май първото си остава най-добрия вариант-вие какво ще кажете? newsm78 Да не би пък да е от памперсите-може би ще направя реклама, но....детето ми е по-важно. Ползваме Памперс-Prima, казват, че били турският вариант, но откакто се е родил сме с тях и не съм имала проблеми-вчера и днес обаче му сложих от тези, които са сензитив(май така пишеше на тях ) и като че ли има леко подобрение......Дали пък да не ползвам само тях?

А и още нещо забравих - лекарката ни каза вече да правя опити да го задържам на крачетата, но на мен ми се струва твърде рано....? Да я послушам ли или да изчакам още малко - на 4 месеца и 11 дни сме, както се вижда от лентичката.

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 00:04 от Графиня дьо Адри́

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз бих искала да попитам, някой чувал ли е, че бе е хубаво да се използват ботушки за прохождане?  newsm78

# 2
  • Мнения: 15 379
Трябва да е укрепена петата и глезена, най-добре мека и еластична обувка, не ботуш чак.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Трябва да е укрепена петата и глезена, най-добре мека и еластична обувка, не ботуш чак.

Ами ако предположим, хипотетично, че проходи около годинката или +/- 1 месец, това си е баш люта зима...С какво ще е най-удачно да го обувам за навън, боти? В голяма чуденка съм.
Мерси.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите щерки проходиха през януари. Още преди това им взехме ботушки, не са ходили почти с тях. Бяха по-скоро да са обути в количката, отколкото да ходят. Когато се пуснаха смело навън вече бяха с маратонки.

# 5
  • Мнения: 5 513
Трябва да е укрепена петата и глезена, най-добре мека и еластична обувка, не ботуш чак.

Ами ако предположим, хипотетично, че проходи около годинката или +/- 1 месец, това си е баш люта зима...С какво ще е най-удачно да го обувам за навън, боти? В голяма чуденка съм.
Мерси.
То като проходи няма да е стабилно и в снега ще му е трудно.Ако е сухо и студено едва ли ще го държиш с часове на вън.Купи му ботушки.Като го изкараш за 15-20 минути едва ли ще му стане нещо на краката.Пък и като имаш предвид и дрехите с които ще е облечено може и да не иска да пристъпи от дискомфорта.Ако пък прави по 10 крачки пак е нещо.Така че докато не опиташ няма да разбереш правилното решение за вас.
Едно е сигурно ,че като проходи детето докато укрепне крачето обувките трябва да удобни качествени и по мярка.

# 6
  • Мнения: 11 827
Момичета да попитам тези които сте имали проблеми с ушите. Синът ми тази нощ дълго време не можеше да заспи, въртя се много и накрая го питах боли ли го нещо и каза главата ето тук и посочи едната половина на главата Rolling Eyes. Питах го ушенцето или главата, но той явно не може да локализира точно пак казва глава и слага ръка отстрани на главата, за другата страна на главата категорично каза, че няма болка. За това ме навежда мисълта за ухо, дадох Нурофен и по-късно заспа, ще го заведа при личната да го види, но докато се събуди и отидем да се консултирам все пак с вас. Мисълта ми е когато ги боли ушенце оплакват ли се от болка и в главата, нямаше температура? Цяла седмица лекувахме хрема, дали може от нея да е станало?

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Според мен след като сте имали хрема е възможно и ухото да се е възпалило. Евстахиевите тръби при малките деца са по-къси и е лесно пренасянето на инфекцията. Болка може да има и в главата ако е по-силна от тази в ухото не се усеща и определя от детето. Лекар най-точно ще определи след преглед  Peace

# 8
  • Мнения: 11 827
Благодаря, и аз прочетох, че може след хрема да се получи защото иначе не е мръзнал някъде да е настинало ухото, шапката му е дебела и с ушанки. Ще видим какво ще каже лекарката Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 513
При натиск върху/около ухото ще реагира доста бурно на болката и ще разбереш дали е ухо.А иначе едно комшийче и приятели преди месец бяха в болницата и му цепиха ушите да вадят гной.Събирана е от доста болести и детето рядко се е оплаквало от уши.
Ама се моля никой да не стига до там ,защото изживяването им беше кошмар.И след изписване пак трябваше да се източва гной от ушичките.

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Зъзпалено ухо боли зверски много... Confused
Дано се разминете безполезнено мибобо  Praynig

Благодаря за темата,нека е споделена взаимопомоща в нея   bouquet

# 11
  • Мнения: 11 827
Благодаря момичета, майка ми ей сега ще го води на лекар, но явно е ухото. Като се е събудил и пак е казал, че го боли майка ми му дала да си държи топъл компрес и си стоял така явно го облекчава Rolling Eyes , хапнал е поне което ме кара да си мисля, че не са зверски болките и ли пък действа Нурофена от през нощта. Дано да е начална инфекция и да сме я хванали на време Praynig

# 12
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Най-вероятно ще изпишат капки щом е ухото.
Пазете от течение и студен въздух ако е възпалено.
Топлото успокоява.
 Hug

# 13
  • Мнения: 15 379
mibobo, той вече е голям и би трябвало да е локализирал болката, но явно тя ирадира.
Моето казва, че го боли ухото вътре, когато се е случвало.
За такива моменти е задължително да има локален анестетик в домашната аптечка, напр. Отипакс.
Маслен разтвор е и годността и след отваряне е дълга.

Болящо ухо изисква топлина. Може торбичка с морска сол да се загрее в микровелето/фурната и да се наложи.

# 14
  • Мнения: 11 827
Sourcherry той по принцип е голям, но е късно проговарящо дете и не може да се изразява все още много добре, в смисъл например не може да опише добре болката - силна, слаба, тупкаща и т.н. казва, че го боли главата, но се хваща за ухото явно болката се разнася. А капки нямам в къщи защото до сега никога не сме имали такива проблеми и не съм се сещала да заредя аптечката за всеки случай Rolling Eyes . Ние иначе имаме от тези джобни грейки, които има сега тази седмица в Лидл и си държи нея на ухото.

Общи условия

Активация на акаунт