Пиле нанизано на бирено шише???

  • 38 603
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
аз съм правила многопъти такова пиле, но в бирената бутилка наливам вода. Не излиза да облива пилето Naughty, според мен идеята е просто да се изпече от всички страни като на грил. А водата в шишето служи да го топли и отвътре и да балансира пилето вертикално.
Картофки в тавата наоколо до сега не съм слагала, само 2 пръста водичка.

# 16
  • Мнения: 843
В момента го готвя:-)) Момичета, казали сте всичко, че сте и показали,  но не мога да се въздържа да не напиша рецептата на Цаньо Сърнев, просто е цветна.

Цитирам :
" Шише в пиле.

  Няма грешка, точно така е, както сте го прочели. Ако пилето е малко , купувате бутилка бира от 330г., ако е голямо - половинка "светло". Отваряте бутилката и я мушвате в пилето - от трътката към шията. Шишето е пълно, да не го изсмучите предварително.
   В най- старата си тавичка посипвате дъното с половин пръст морска сол и оставяте пилето , така че гърлото на шишето малко да се подава от горния отвор на пилето и да не се излива. Печете в умерена фурна. След като заври бирата, тя започва да изтича и за залива пилето. Солта си знае своето - йод.
   Пече се, докато се зачерви добре от всички страни. Изваждате празната бутилка от пилето и слагате каса бира до себе си. Останалото е летене....

 "Ц. Сърнев"

    да ви е сладко.. Рецептите на този мъж са невероятни.. бог да го прости!

Общи условия

Активация на акаунт