Лещи за очи - 4

  • 61 060
  • 711
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569











Моля не пишете постове с емотикони или "запис"!
Представете се накратко - какви лещи носите, с какви диоптри сте ... и каквото още се сетите  по тематаGrinning



# 1
  • Мнения: 4 569
Позволих си да пусна нова тема - старата надминаваше 50 страници .

Аз съм новак. Днес за пръв път сложих лещи след три години с очила. Кажете мнение, моля, и за лещите, и за разтвора.


Лещите са Optima FW (polymacon), made in Ireland http://lenses.bg/optima-fw-1-lescha
Диоптрите са:
R - -2,75
L - -3,75

 Разтвора е Opti-Free Ehpress Lasting comfort Alcon 120 ml



Лещите са 25,50 лв, разтвора е 10 лв от Джой Оптикс

 Чувствам се странно след 3 години очила.

Много ми е трудно слагането.  ooooh! Ще се наложи и ноктите да си изрежа поне в началото докато свикна.
Все ме е страх, че ще ги изпусна.

Консултантката в Оптиката беше много учтива - Надежда й е първото име.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Здравейте от мен в новата тема! Не съм писала много отдавна,но чета редовно.
Естел Бързоход, ще свикнеш,не се притеснявай!  Hug
За разтвора- аз не го използвам,защото някакси съм си решила,че ми е слаб  Crazy , но дъщеря ми ползва само него от години.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Аз ползвам RENU от доста време. А от 2 години само Биофинити на Купървижън. И на двете очи диоптъра ми е -7.5. Тези лещи ми пасват перфектно и за момента не мисля да ги сменям. Виждам идеално с тях, като се има предвид, че съм на компютъра по 8-10 часа на ден ... За сън ги свалям, освен в екстремни ситуации.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 219
Ползвам лещи Bausch&Lomb с разтвор BioTrue.
Диоптерът ми е различен за двете очи но е от порядъке на -4,50.
Имам и малко астигматизъм.
Лещите, които ползвам са ми съвсем добре - лесно ги слагам и махам, очите ми се чувстват добре. Смятам, че Bio true е по-добър разтвор от ReNu.


Тъй като в миналата тема стана дума за хигиената, моля някой да обобщи най-важните правила при ползване на лещи, които да закачим в първи пост, за да не се загубят из темите.
Аз лично винаги ги слагам и махам с чисти ръце, бърша се с кърпа без влакна от водата. Изплаквам ги с разтвор и го сменям редовно (дори и когато не съм ги носила), внимавам много как се гримирам и пр., но не мога да систематизирам някакви правила.

# 5
  • Мнения: 4 569
При слагането как да разбера дали съм сложила лещата?
Не мога всеки път да питам някой от околните "Вътре ли е?"  Laughing
Много ме е страх да не ги изпусна на земята защото тогава ще трябва да ги хвърля.

Много е странно усещането да се гледам в огледалото. Все едно не съм аз!  Flutter
Имам чувството че съм свалила тежка раница от гърба си.

P.P. Moga li da se kypq s tqh?

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 13:27 от Естел Бързоход

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Естел-че, аз лично си се къпя с лещите, най-вече защото без тях се движа преди всичко по интуиция при моя висок диоптър. В предната тема имаше мнение, че не трябвало, но аз откакто нося лещи / 1997 г. / все с тях се къпя.

Не ги ли усещаш като ги сложиш? Аз веднага знам, че е където трябва лещата.  newsm78

Честно си признавам, че и изпусната на земята леща съм мила с разтвор и съм си ползвала след това. Предпочитам да седна удобно на масата в трапезарията и да ги слагам над нея, за да ми е по-лесно да намеря лещата, ако я изпусна.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 219
Естел, каквото решиш това можеш да правиш.
Трябва да внимаваш обаче примерно ако си на море някоя вълна като те удари да не ти изхвръкне лещата.
Също като духа силен вятър е хубаво леко да замижиш, за да не влезе песъчинка в окото или да не ти издуха вятър лещата (случвало ми се е, но си затворих окото авно по рефлекс, та си останах само с разместена леща - не изпадна), ама то се свиква с всичко.
Няма да забравя първия път, когато отидох на море с лещи. Чувството беше на неописуемо облекчение!  Blush

# 8
  • София
  • Мнения: 841
Естел, нямаш си на представа колко те разбирам!Спокойно, ще свикнеш! Hug
Дъщеря ми (14 годишна) сложи лещи преди има-няма 3 месеца, след 6 години очила.
Каза че вижда "нечовешки", не смееше да си мръдне очите.
Външността и се промени, в козметичните процедури включихме и вежди Simple Smile, на морето отказваше да сложи слънчеви очила дори. "Не искам повече очила!"(а слънчевите и очила са гъзарски, маркови, с камъни сфаровски...).Сега става сутрин рано за училище, "хаква" си лещите за отрицателно време и е много щастлива!
Сигурно си чел за патилата ми  Simple Smile, но нас именно "мацките" в JOY оптиката ни научиха да си слагаме и махаме лещите.След курса, който ни проведоха, малката ги слага и сваля без никакъв проблем още от 3-ия ден!Варианти има няколко, идеята е ТИ да намериш кой е най-удобния за теб и ще свикнеш..., не се притеснявай!Всяко нещо в началото е трудно, после става рутина!
Единственото, което съм посъветвала дъщеря си е НИКОГА да не прави компромис с хигиената на очите и ръцете.В началото е ЗАДЪЛЖЕНИЕ, но като свикнеш, после си става навик!
Относно къпането, малката ги сваля, когато се къпе.Ние сме с по -4.25 и -4.50 диоптъра.
При Lady Brinne  Hug  диоптерът е много голям!

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
mimchoni, да знаеш как разбирам дъщеря ти за виждането  Grinning Прекрасно е да имаш периферно зрение и да не се налага да се въртиш, за да видиш на страни  Mr. Green
Аз носих много години очила- близо 10 и с лещите ми е много по-комфортно. Естествено хигиената е от най-съществено значение за безпроблемното носене на лещи  Peace

# 10
  • Мнения: 6 550
Аз ползвам тримесечните на Б & Л и разтвор РЕНУ. Между другото, последнияъ път като обикалях из оптики влязох в една много малка и попитах за цената на тези. А собственичката ми каза, че почти не се купували тези тримесечните и по-рядко поръчва от тях Shocked Учудвам се, защото си мисля, че много хора се спират именно на тях. А другият вариант е, че просто при нея не се купуват...

# 11
  • Мнения: 158
И според мен тримесечните на Б & Л и разтвор РЕНУ са едни от най- купуваните, но аз изпробвах хиляди марки и от скоро реших да сменя разтвора, и не съжалявам, вече си открих подходящите лещи и разтвор, но това е при лещите, че няма как да знаеш от препоръки, кое ще ти пастне. Всичко е строго индивидуално

# 12
  • София
  • Мнения: 1 163
тези тримесечните на БиЛ ги дават,че са най-тънките на пазара. За хората с астигматизъм не са ли по-подходящи по-дебелите?

# 13
  • Мнения: 3 219
Ползвам лещи Bausch&Lomb с разтвор BioTrue.



И аз така.
Прекрасно разбирам какво е усещането да имаш периферно зрение, особено при шофиране. При къпане не ги свалям, просто притварям очи докато си мия главата - за да не ми попадне шампоан в очите. Когато съм на плаж-ползвам задължително плувни очила, особено през последните години-Средиземно море е доста солено и щипе  Blush

# 14
  • Мнения: 4 569
Ей, значи, какви сте!  Crossing Arms Laughing
Аха да си задам въпроса и вече ми е отговорено.  Shocked Simple Smile

Вчера за пръв път излязох на слънце, духаше и вятър. В един момент започнах да усещам лещата в окото, а погледа ми се замъгли. Не можех да прочета рекламната табела от другата страна на улицата. А на спирката с мръсни ръце и без да нося разтвор и контейнер с мене нищо не можех да направя. Така се уплаших какво става. Като се качих в рейса нещата се оправиха от самосебе си.
То било от вятъра и хвърчащия прахоляк.
Също като духа силен вятър е хубаво леко да замижиш, за да не влезе песъчинка в окото или да не ти издуха вятър лещата (случвало ми се е, но си затворих окото авно по рефлекс, та си останах само с разместена леща - не изпадна), ама то се свиква с всичко.


Не ги ли усещаш като ги сложиш? Аз веднага знам, че е където трябва лещата.  newsm78
Не.  Confused
Гледам да не ми е останала на пръста или в огледалото - като е вътре в окото има лек ръб.


Мимчони, много се радвам, че детето е щастливо! Вие не сте ли се срамували от очилата? Защото аз - да и много добре разбирам детето на съфорумката как се чувства.

За хигиената - неме притеснява миенето на ръцете преди и след слагане. Свиквам бързо с такивИ неща и става навик.

Моите лещи са от Джой Оптик в люлинския Хит. Момичето Надежда някоя си ми обясни бавно и разбираемо, но без да ми показва. То там няма и как. Вие и вашите обяснения сте ми по-полезни от служителите в оптиката.




Общи условия

Активация на акаунт