Добри частни училища в София

  • 38 092
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Мили хора, дано повече от вас прочетат това - никога, никога не си записвайте детето в частно немско училище "Ерих Кестнер" в Люлин. Това, което преживя детето на сестра ми там е повече от чудовищно. Въпреки високата такса и усмихнатия директор - за цялото ни семейство настъпи истински ад. Малките деца са без надзор. След приключване на часовете има около 15 минути преди пристигането на бусчетата, които ги карат по домовете, а учителка не ги придружава в буса - просто си тръгват след часовете и ги оставят на произвола на съдбата и на агресията на по-големите. Взимат ти пари за обед в стола, храната е под всякаква критика - нито едно от децата не си я изяждаше, но срещу допълнително доплащане можело да получат друга, различна порция или им остава изборът в лавката - шоколади и чипс. На повечето деца им дават по 30-40 лв, джобни и ако за вас това е неразумна или непосилна сума - детето е подложено на подигравки и присмех. Има жестоко агресивни деца, но това не се наказва, нито съобщава, за да не загубят таксата и от вас. Учителките са тотално некомпетентни и незаинтересовани. В тетрадката по математика има елементарни грешки, нищо не се обяснява, всичко се оставя за домашна работа - принципът е да те принуждават постепенно да ставаш все по-строг с детето си. Въпреки очакванията ни, че при такава такса и при класове от по 10 - 12 деца ще има специално и индивидулано внимание за всички - не, не се развива фантазията на децата, не се стимулира мисленето им, не се обръща внимание на всеки по отделно. Повечет деца са ужасно агресивни - заключват се в тоалетните и бият едно дете, има вербална агресия, обиди, псувни - учителите си затварят очите, за да не влизат в конфликти с родителите на по агресивните деца. Детето на сестра ми се превърна в мишена, защото си е купило ябълка от лавката, а не шоколад. въпреки многократните ни желания да бъде спрян тормоза над него - нищо не се предприе. Доста често беше бит и в бусчето на прибиране към дома, защото там са деца от всички класове, оставени без учител. В това училище е валидно правилото - ако си агресивен, биеш се и псуваш - печелиш. Повечето деца са с наднормено тегло - няма изготвена програма по физическо за справяне с подобен проблем, в лавката няма здравословни храни, няма учителски контрол, който да спре децата да си купуват по 10 шоколада и чипса и да се наливат с газирани напитки. Фантазията не се поощрява - напротив. За една година от часа по рисуване детето върна само няколко картинки, за които му бяха правени забележки, че са грозни и то пред целия клас - не изработват нищо - нито за  Деня на майката, нито за Коледа, нито за хелоин - номерът се отбива и насреща получаваш само забележки. Малките държат учебниците си в едни малки шкафчета, които нямат отделни рафтчета и съвсем скоро нещата им се объркват и учителката никога не им помага да си ги подредят или да си намерят нещо. Ако нещо не е намерено - се пише забележка в електронния дневник. Ако детето забрави да запише някое домашно - учителката не проверява това и просто остава ненаписано  домашно и нова забележка или двойка за него. Няма никаква обратна връзка с родителите. Няма група във фейсбук или размяна на мейли. Едвам взехме телефона на класната и специално беше казано на сестра ми, че не е удобно да звъни по телефона и да я притеснява. Когато започнахме да подозираме за училищния тормоз - тя започна да звъни по често на детето и се въведе правило, че е забранено да водят разговори в междучасието и да си ползват телефоните. Съкрушени сме, детето спря да се усмихва, спря да рисува, стана наплашено и тревожно. Срещу парите, които сестра ми даде за доброто му бъдеще получихме сблъсък с една нова, зловеща реалност - тази на пълното безхаберие, алчност, безразличие и агресия. Ако някой от вас е решил да се ориентира към това училище - искрено го съветвам да проучи много добре нещата, класа, класната си и никога да не оставя да минат и три дена без да е бил в училището.

# 16
  • Мнения: 13
Аз препоръчвам  Англо-американското училище, на моя колежка и двете деца са там , казва че просто е един друг свят, говорят почти само на английски , което може би за вас е по-добрия вариант .

# 17
  • Мнения: 289
Малари, в кой клас учи детето на сестра ти. Озадачи ме това, което пишеш, имам друго впечатление за това училище.

# 18
  • Мнения: 5
Молари, моето дете / а не на сестра ми/ учи там - втори клас и смея да кажа , че няма нищо вярно, в това, което си написала. Напротив, това което искам и очаквам да получи като знания, сигурност, внимание и тн, ме удовлетворява напълно. С две думи имам чувството, че пишеш от яд ли,злоба ли - не знам, защото в твоите думи няма и грам истина.     

# 19
  • Мнения: 771
malari , от поста ти може да излезечудесно есе. Само детоми звучи като:1. мнение на майка на дете, което е било поканено да напусне, 2. като "служител" в друго ЧУ, който вместо да прави авто реклама, предпочита да плюе по конкуренцията. Излишно е да споря с теб. Ще спомена само няколко неща - ако човек не знае, ще си представи, че това не е училище, а дебелариум! Друго- извини ме, но в "лавката" не се продават нито чипс, нито газирани напитки! /и това всеки може да провери/. Друго- всички ученици от ДГ до гимназията имат часове по физ.въз!/и това всеки може да види, като минава/. Друго- учениците от ...не знам кой клас вече два пъти печелят награда на "Рено" и ги награждават с посещение в Париж........Повече няма да споря. Щом поне 3,4 от нещата, които си написала....се разминават с истината, значи си някой от 1 и 2!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 262
Свети Георги е подходящо за малкото дете, а за големия - според класа, за който ще го насочат, може би АК е най-сигурно  Peace

# 21
  • Мнения: 18
Мили хора,

ние сме с подобна ситуация. Връщаме се след много години от Австрия през лятото на 2014 и искам да питам за препоръки за добро частно училище за 5 годишната щерка (подготвителен клас) и 10 годишното синче. Засега сме ориентирали към Ерих Кестнер заради близостта до Банкя.

Моля за мнения и препоръки..

поздрави и благодаря предварително

п.с. мнението за Ерих Кестнер малко ме озадачи, честно казано.. дано повече хора се обадят по темата..

# 22
  • Мнения: 771
dona emona , не разчитай само на форума. Всеизвестно е, че тук по-често се споделят негативи. Рядко някой при5бягва до писане, когато е доволен.
Р.С...Малко ме притеснява, че и ти започваш питането си за Е.К. с "мили хора"....

# 23
  • Мнения: 18
 Laughing Laughing Laughing Naughty

хаха..почват недоразуменията..

Ми несъзнателно съм го пренесла, четейки предните мнения..как да е!

Мъж ми вече е ходил в у-щето и му беше харесало..най-вече отворения подход към децата..врати отворени, възможност за непрекъснат контакт между директори и деца, познават ги по име..

Би ме интересувало дали имат целодневен режим на обучение и до кога.
 Как точно протича денят им?
Как е храната?
Ще "ни" научат ли на български-дететата говорят и големият малко чете, с ударение на "малко", така че ще трябва сериозно занимание по български. Да разчитам ли на индивидуален подход, на който се надявам, разбира се..

Всъщност досега съм чувала само добри отзиви за училището, а и съм чела такива тука.

 Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 771
  bouquet Peace
До колкото знам е целодневно до 5 кл. Ама за 5 годишното ...там за детската градина е директорка. Ами....пак иди, питай, гледай....пък иди и до друго училище. Този избор е много важен, но аз си мисля, че когато родителите знаят какво искат е най-добре да си видят и проверят лично! Успех! Peace

# 25
  • Мнения: 55
Здравейте.Моля за помощ и мнения.Предстои ми преместване на дете в 7 клас ,за втория срок,от частно у-ще тъй като сме страшно недоволни.Къде да го запишем????Направо съм в шок.

# 26
  • Мнения: 550
Здравейте.Моля за помощ и мнения.Предстои ми преместване на дете в 7 клас ,за втория срок,от частно у-ще тъй като сме страшно недоволни.Къде да го запишем????Направо съм в шок.
Бихте ли споделили кое е това частно училище от което не сте доволни? Нищо лично, просто и аз съм в процес на търсене на добро частно училище и с интерес чета всички похвали и оплаквания.

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте! Бих искала да споделя моят опит с едно наистина добро училище в София. Синът ми е в 4 клас и вече пета година учи в Рьорих. За мен като родител е важно детето ми да се чувства щастливо на мястото, където учи, да ходи със желание, да бъде ценено и уважавано там, да бъде подпомагано да се развива като човек и да опознава света. Когато го избрахме преди пет години беше важно, че всички занимания, които иначе биха отнели време за логистика се случват там в рамките на учебния ден - плуване, футбол, пиано, рисуване, театър... Други ценности, които открих с годините са отношението и стремежът да се развива и дава най-доброто на децата. Всяко дете може да се включи в пробни часове, за да усети атмосферата. Горещо препоръчвам!

# 28

Общи условия

Активация на акаунт