Приучване към гърне - част 3

  • 79 428
  • 1 486
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 4 292
Имах някакви спорадични опити за гърне около годинка, но се отказах. И той не съдействаше и аз не бях настоятелна. Моят педиатър ми каза между 1,6 и 2 , че е най-добрата възраст, че вече разбират повече, а и могат да започнат да се контролират. Ще ме прощавате, но според мен на 1 г. си е уцелване в повечето случаи. Да,може да разбере какво се прави там, но не може да каже, да стиска до гърнето или да си свали гащите.
 На мен памперсът ми е бил само в полза, защо да се лишавам от него толкова по-рано и да губя нерви в дебнене и висене на гърне?
 Започнахме скоро на 2.4 м . и е доста напреднал. Навън вече сме по гащи, само че не иска да пишка, а чака гърнето вкъщи. Това да усвоим и мисля, че се е справил за през деня.
 При 2-ро дете отново така бих постъпила.

# 1 471
  • Мнения: 818
Ще ме прощавате, но според мен на 1 г. си е уцелване в повечето случаи. Да,може да разбере какво се прави там, но не може да каже, да стиска до гърнето или да си свали гащите.
 На мен памперсът ми е бил само в полза, защо да се лишавам от него толкова по-рано и да губя нерви в дебнене и висене на гърне?
Защо да го учиш на каквото и да било изобщо... Каже ли ти "не", никакви букви, цифри, цветове, никаква градина, никакво училище, никакъв спорт, музикални инструменти, езици, каквото и да е... ако детето не съдейства, няма да го насилваш, я. Какво като стане на 18 и няма начално образование, нито мозък в главата? Детето ти знае по-добре от теб.

Ако на 1 година е уцелване, то как уцелих три пъти? Много интересно... Да взема да пусна тото... Уцелване било. Просто не знаете да настоявате пред децата и се шашкате като ревнат, все едно ще им остане травма.
Какво като не може да каже? Моите не са ми казвали. Не можеха да говорят. И кучето ни не си казваше, но го научихме къде да пикае. И котката също, и тя не можеше да говори, но си знае къде се пикае. Кой не може да стиска до гърнето?? Че то, ако му се пикае от половин час, може и да не успее да достиска до гърнето, да... то и аз, ако ми се пикае от половин час, сигурно няма да достискам. Но за какво ще чакам половин час, вместо да отида до тоалетна?

# 1 472
  • Мнения: 4 292
Jesus, обаче наистина търсиш само провокации, аз не ти обръщах внимание и мен захвана Grinning . Разбрах ти мнението, всичко го разбраха, няколко пъти се повтаряш. Изборът си е мой и не можеш да ми повлияеш или да ми вмениш вина.
 Виж, ако твоя зор да махаш памперси рано е бил финансов ще те разбера. С три деца е трудно сигурно!
И последно какво правиш в тази тема като си далеч от нея? Какво ти пука за моето дете?

# 1 473
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
 Whistling
Не хранете трола.

# 1 474
  • Мнения: 818
Пука ми за всички, които изостават, когато имат потенциал да не изостават... Не че всички деца тук имат потенциал, все пак за да "не може" да се научи дете на 1 година на гърне, то или никой не е поискал да го научи, или детето има ментални и/или физически проблеми.
Не ми е финансов зора, но както ми се вижда абсурдно да давам пари за цигари, така ми се вижда абсурдно и да ги давам за памперси, когато могат да отиват за децата.

Зорът е интелектуалното съзряване. Ако на 2 години не правиш нещата, които трябва да можеш на 1 година, значи нещо ти има, изоставаш и ще вървиш назад с доста други неща, понеже изоставането в една основна сфера означава паралелно изоставане в други.

# 1 475
  • Мнения: X
Реши си ти метналните проблеми, пък тогава пиши за проблемите на останалите. Това, че си родила 3 деца не те прави специалист по темата, не си най-умната в тоя свят. Вземи прочети малко, ограмоти се, поогледай се около теб, пък тогава заповядай да даваш акъл.

# 1 476
  • Мнения: 4 292
Права си и дайте дружно да се абстрахираме от писанията на Jesus, то се видя, че полза не носят, само се замерваме с празни думи извън темата.

# 1 477
  • Варна
  • Мнения: 1 805

Отдавна им го казах, ама Скарлет чак напусна темата. За всички, които се чудят, защо модераторите не реагират - отговорът е само един: платен трол (работи за тях)  Laughing Laughing

# 1 478
  • Мнения: 13
Мислех си, че ние сме закъсняли с експериментите. Имахме опити да го сложим на гърне, не мога да кажа, че опитите са били с цел на всяка цена, но си бяха неуспешни до ден днешен. Малкия е на 1.7 години. Проблем е сядането на гърнето с дрехи, какво остава без панталони. Настъпва страх и треперене. За това и не сме настоятелни на всеки час да е на гърне. Не мога да кажа и че е от децата на тази възраст, които разбират какво трябва да направят. Може би ни е рано, може би нещата ще се получават бавно, постепенно и внимателно до постигане на целта.

# 1 479
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Модераторите не могат да огреят навсякъде. Пишете им, ако сметнете нещо за нередно  Peace
Във всеки пост има опция за информиране на модератор.

# 1 480
  • Мнения: 818
Модераторите не могат да огреят навсякъде. Пишете им, ако сметнете нещо за нередно  Peace
Във всеки пост има опция за информиране на модератор.
+1
Аз вече писах, и изтриха обидното, пълно с квалификации мнение на потребителка, която е твърде ядосана, че детето й изостава интелектуално.

Децата трябва да бъдат научени на гърне още преди да започнат да се опъват за едно или друго и да отказват. Около първата годинка все още има време. Стане ли на година и половина и нататък, се научава да се противопоставя, отказва всичко, независимо дали е добро за него. Децата, научени на гърне около втората година са по-малко от тези, научени около първата. Защото на 2 години детето категорично се противопоставя на всичко. След 2 и половина, 3 пак идва период, в който пак може да им хрумне да сътрудничат, но не е гаранция изобщо, за гърнето може да се противопоставят и до 10-годишна възраст. Пикаенето когато и където ти падне, в гащите, е много по-удобно и не изисква грам мозък.

# 1 481
  • Мнения: X
За сведение - детето ми отказваше да сяда на гърнето, преди да проходи. Нямаше годинка, отказваше с изопване на тялото, т.е. по никакъв начин не можех да го принудя да седне. По-нагоре прочетох, че при подобна ситуация една майка просто е махнала памперса. Не се бях сетила, но тогава синът ми беше още бебе, нямаше годинка и не ходеше, не знам доколко би било ефикасна да е без памперс. Темата не е какво можех да направя. Не знам защо махането на памперс е такъв повод за гордост и респективно за размахване на пръст. Или помагаш или не пишеш.
Много от постовете на трола бяха изтрити, но какво от това...

# 1 482
  • Мнения: 441
Излиза, че във Франция всички са малоумни при положение, че децата масово са с памперс поне до година и половина, а често до 3-4, когато започват училище.

# 1 483
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Излиза, че във Франция всички са малоумни при положение, че децата масово са с памперс поне до година и половина, а често до 3-4, когато започват училище.
  Малеее  ooooh! А дали има такива, които ходят на училище с памперс?  Mr. Green Вече нищо няма да ме учуди!  Stop

# 1 484
  • Мнения: 818
Малеее  ooooh! А дали има такива, които ходят на училище с памперс?  Mr. Green Вече нищо няма да ме учуди!  Stop
Сигурно и с бебешката количка ги водят... Явно на някои места няма разлика дали си на 1 или на 4 години.

Общи условия

Активация на акаунт