Приучване към гърне - част 3

  • 79 449
  • 1 486
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 818
А такива аз съм й казала и тя ме слуша, ха дано, ама надали докато е с гаджето се сеща за съветите на мама.
Нищо не съм й казала, освен "карайте внимателно, че идиоти на пътя - всякакви" и пожелания да си изкарат хубаво.

Ако на 2 години детето ми още беше с памперс, щях и аз да му слагам, за да улесня живота на всички ни - като е изоставащо, няма какво да се направи.

# 1 456
  • Мнения: 4 709
А такива аз съм й казала и тя ме слуша, ха дано, ама надали докато е с гаджето се сеща за съветите на мама.
Нищо не съм й казала, освен "карайте внимателно, че идиоти на пътя - всякакви" и пожелания да си изкарат хубаво.

Ако на 2 години детето ми още беше с памперс, щях и аз да му слагам, за да улесня живота на всички ни - като е изоставащо, няма какво да се направи.
Същото това дете познава 5 букви от азбуката в непознат текст на 1г и 10м, определено не е изоставащо. Но ти явно наистина не разбираш, че трябва да напуснеш темата, което ми говори, че си изостанала много отдавна в развитието си.

# 1 457
  • Мнения: 818
Същото това дете познава 5 букви от азбуката в непознат текст на 1г и 10м, определено не е изоставащо.
Това да разпознаваш букви, при положение, че са те учили да ги разпознаваш... не показва мисъл. Може ли, като види "с" и "о", да прочете "со"? Това, че например знае да каже "едно", като види единица, не показва, че осъзнава какво означава. На 2 години е рано за четене, то още не знае на кой свят е. Но сране в гащите... Stop Да не е бебе?
Мисъл показват целенасочените действия, собствените идеи, логиката зад тях... А не това да запаметиш формичка и името й. Познавам дете с умствено изоставане. Всички букви познава иначе. Но стигне ли се до мислене, горе няма никой.

Не знам защо е голямото опъване. Казвам ти, че дете до първия си рожден ден може да е научено на гърне и повече да не се разправяте с памперси и глупости, при положение, че това е нещо по-елементарно от яденето с лъжица. Ти обаче (и не само ти) си държиш детето ти да не се научи, докато не стане на 5 и не пожелае само newsm78 За буквите обаче, където съвсем му е рано, го спрягаш отсега, все едно има смисъл 5 години да знае буквите и чак след това да загрее, че тия букви имат практическо приложение.

# 1 458
  • Мнения: 4 292
Скарлет, стой си тук, просто подминавай, не се вързвай, дори не я чети, аз така правя. Разбираш ли, че е само провокатор? Когато си убедена, че действаш правилно, не позволявай глупости да те ядосват!
 Да ти кажа, че след нашето джаста праста учене на гърне, днес сутринта пишка в гърнето, излязохме без памперс, след разходка пак там. Много съм доволна, съзнава детето и вече съдейства.

# 1 459
  • Мнения: X
Изоставаща си ти Джизъз, ти и само ти. Не ни хвали децата си, защото с майка, като теб няма как да бъдат научени на елементарна култура. Интелигентните хора тези неща ги усвояват още в ранна възраст, останалите тролят по форумите и си избиват комплексите. Думите, които използваш тук може да минават в твоето семейство и за твоите деца - употребявай си ги там на воля и спри да досаждаш. Да не акаш в гърне на 2 години не показва липса на интелект, но да пишеш простотии на 30 и кусур години определено сочи за недостиг на такъв.

# 1 460
  • Мнения: 1 897
Момичета, не се връзвайте на тази особа. Модераторите си я толерират и всички видяхме, че дори я защитават. С човек с психични проблеми няма смисъл да се спори.

Нито един нормален родител не би пуснал непълнолетно дете на море с гадже, нито един нормален родител не бие бебе, че все още не разбира къде да си свърши работата. Тази жена не е нормална!

От всички деца, които познавам нито едно не е свалило памперса преди 1г., нито едно не е изоставащо. По нейната логика поне 80-90% от децата трябва да са изоставащи. Да не говорим пък за тези в чужбина, които до 3-4г. са с памперси.

Нейните деца не са вред и тя избива тук комплексите си. Да не й обръщаме вече внимание и ще спре.

# 1 461
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 783
Изоставаща си ти Джизъз, ти и само ти. Не ни хвали децата си, защото с майка, като теб няма как да бъдат научени на елементарна култура. Интелигентните хора тези неща ги усвояват още в ранна възраст, останалите тролят по форумите и си избиват комплексите. Думите, които използваш тук може да минават в твоето семейство и за твоите деца - употребявай си ги там на воля и спри да досаждаш. Да не акаш в гърне на 2 години не показва липса на интелект, но да пишеш простотии на 30 и кусур години определено сочи за недостиг на такъв.
+ 1  Peace абсолютно вярно
по-добре да не и отговаряме въобще, може пък да спре  Rolling Eyes
аз отскоро следя темата, но вече разбрах, че има някакви проблеми.

# 1 462
  • Мнения: 576
 При нас има напредък. От два дни е с памперс само докато спи и по време на рзходката, в къщи го махнах и за сега няма напишкани гащи, но го слагам през половин час на гърнето и си пишка и ака там. Проблемът е, че не си казва, той още нищо не говори и въпреки че ме разбира като го попитам, защото се хваща за дупето, го прави дори и ако е пишкал току що.
 Жената, която сподели, че децата и са махнали памперса на годинка, моля да каже как са се справили със съобщаването, че има пиш - децата говорели ли са вече или са процедирали като нас, с периодично слагане на гърнето?

# 1 463
  • Мнения: 818
Жената, която сподели, че децата и са махнали памперса на годинка, моля да каже как са се справили със съобщаването, че има пиш - децата говорели ли са вече или са процедирали като нас, с периодично слагане на гърнето?
Слагах ги периодично, малко преди да проходят. След ядене или пиене, понеже тогава се изхождаха обикновено. Вече като проходиха, самички отиваха до гърнето, когато им се пишкаше. Знаеха отдавна, че там се прави, затова беше това слагане преди прохождането. Не са ми съобщавали, не можеха да говорят. Като отидат до гърнето, помагах със събличането и си вършеха работата.
Като проговориха, пак рядко са ми съобщавали, и то ако сме навън.

# 1 464
  • Мнения: 576
 
Жената, която сподели, че децата и са махнали памперса на годинка, моля да каже как са се справили със съобщаването, че има пиш - децата говорели ли са вече или са процедирали като нас, с периодично слагане на гърнето?
Слагах ги периодично, малко преди да проходят. След ядене или пиене, понеже тогава се изхождаха обикновено. Вече като проходиха, самички отиваха до гърнето, когато им се пишкаше. Знаеха отдавна, че там се прави, затова беше това слагане преди прохождането. Не са ми съобщавали, не можеха да говорят. Като отидат до гърнето, помагах със събличането и си вършеха работата.
Като проговориха, пак рядко са ми съобщавали, и то ако сме навън.
Благодаря. Явно сега ще работим по даването на знак  Laughing
Никак не искам да се включвам в спора, който водите, но и аз мисля че е напълно възможно детето да се научи да ползва гърне още щом проходи. Но според мен това не зависи от самото дете, а по-скоро от майката. Моята ми е казвала, че и мен и сестра ми е започнала да ни учи още преди да проходим, тъй като пелените, които са се ползвали тогава, не са вършели работа , когато детето е започвало да се движи повече. Мисля че ако и вие попитате майките си и те ще ви кажат същото. Е, предполагам че се е случвало да се напишкаме, но със сигурност сме свиквали по-бързо. А сега удобството, което ни дава памперса, до някаква степен ни отнема от мотивацията. Аз лично, мисля че ако съм била достатъчно настоятелна, детето ми отдавна да се е научило, но като се сетя, че трябва да помъкна дрехи за преобличане(особено зимата), когато излизаме на разходка, да си нарушавам и своя и на детето сън, за да проверявам дали не се е напишкал през нощта и т.н., примерите са много, включително, когато сме пътували за два три дни и не съм взимала гърнето. Много по-лесно е да сложим памперса и да се оправдаваме, че детето не е готово, защото на нас така ни е по-лесно. В никакъв случай, обаче, не смятам, че детето трябва да се наказва или  удря, ако изпитва трудност при научаването.
 На моя приятелка педиатърката и казала, че до две годинки  нямало смисъл изобщо да слага детето на гърне, толкова малко не можело да се научи. Благодарение на този "професионален съвет" дъщеричката и сега почти на тривече си мисли че гърнрто е шапка и си го слага на главата, не може да възприеме това, че повече от две години си е пишкала в памперса, а сега трябва да го прави другаде.
 Стана много дълго, за което моля да ме извините!

# 1 465
  • Мнения: X
Зависи от майката, но и от детето. Ти да не мислиш, че тук няма майки, които не са си слагали децата, като бебета на гърне. Моето щом почна да сяда веднага го сложих на гърнето и се беше научил да го ползва. Само, че като стана на година изобщо отказа да сяда и от тогава не съм спряла с опитите. Успех нямам. Майка ми има 3 деца, на годинка сме били без пелени. Никога не би си позволила да ми каже на мен, а камо ли на непознат, че детето ми е изоставащо, а аз не полагам усилия да го науча да изполва гърнето. Не вярвам, че едно време всички деца на година са били научени да пишкат в гърнета, просто е било голямото пране и срам да си признаят.

# 1 466
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Моята майка ми е казвала, че на 1г и 1м вече съм си вършела работата на гърне с по едно-две изпускания на ден и за няколко месеца всичко се е нормализирало. Моето го слагам на гърне от 6месечно без да е имало ден неизползване на гърнето. На 1г и 3м започна обаче да се опъва и да отказва честото слагане на гърне, но аз се амбицирах тогава и реших, че ще сваляме памперса нищо, че е посред зима. И така и стана - с доста усилия от моя страна, няма какво да си кривя душата, 2 месеца постоянно преобуване и тичане след нея, слагане на гърне през 30 мин, но накрая започна да си отива сама до вратата на банята, а след още малко време вече започна да казва "пиш" и ако" и  така Simple Smile Не е невъзможно, а и според мен в повечето случай си зависи от майката, по рядко е от детето!  Peace

# 1 467
  • Мнения: 576
 Сигурна съм, че едно време не всички деца на годинка са били научени да ползват гърне, но също съм сигурна, че ако ни се налагаше всеки ден да перем по десет комплекта дрехи, чаршафи, завивки матраци и количка, щяхме да слагаме децата на гърне не по 3, 4 пъти на ден, а по 30, 40. Не бих искала да обидя никоя майка, а още по-малко детенце, тъй като и аз самата, въпреки че много рано започнах да слагам малкия на гърне, не смятам, че съм направила всичко възможно за да се научи по-бързо. И ние имахме период на отхвърляне на гърнето около годинката, а после пък ставаше още преди да си е свършил работата, но с упоритост(ама наистина упоритост :lol:0всичко се постига.

# 1 468
  • Мнения: 1 897
Защо си мислите, че всички деца са еднакви и защо ако някое се е научило на 1г. на гърне значи, че всички могат?

Децата са различни във всичко - едни проговарят по-рано, едни по-късно. Едни прохождат по-рано, други по-късно. Така е и с гърнето - едните се научават по-бързо от другите. Това, че едно дете не може да се научи до 1-2г. на гърне си зависи изцяло от детето, а не от майката.

Естествено става въпрос за майки, които наистина имат желание и се опитват да ги учат. И в никакъв случай ако детето не успее да се научи до 2г. няма виновен за това, още повече пък да изостава в развитието си.

Била съм настоятелна и с двете си деца, но никога не съм била прекалено амбициозна да свалят пелените преди 1,5г..  Така, че Inna Grinning не мисли, че ако си била по-настоятелна детето ти е щяло да се научи по-рано. Понякога го има и обратният ефект - от много настоятелност има деца, които до 3-4г. са с пелени. Казвам го защото имам такива познати случаи.


# 1 469
  • Мнения: X
Inna, не говорех за теб, извинявай, ако съм те обидила. Мисля, че дадох доста от себе си, поне в началото. Бях много амбицирана точно за това и съм сигурна, че ако детето ми не беше толкова опърничаво понякога, вече щях да съм забравила за памперсите и да говоря точно като вас. Ако дай боже имам второ дете пак бих пробвала отрано. Честно казано не ми пука от хорското мнение, но не мога да приема майка на три деца да се държи по горепоказания начин и да е толкова тесногръда.

Общи условия

Активация на акаунт