Априлките започват да се питат, кога бебоците за първи път ще ритат.

  • 28 753
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 873
Момичета искате ли да спрем да обсъждаме БХС, ФМ и амнио-то. Струва ми се, че така се вкарваме в излишни филми, а имаме нужда от спокойствие.....
Сигурно има много разкази за момичета били с проблеми, но да си призная честно не бих искала да ги знам. Няма нужда излишно да се притеснявам.
Нзнам дали знаете, че мислите ни много често предизвикват това което си мислим.Така, че мислете ПОЛОЖИТЕЛНО. За мене всеки един допълнителен тест за успокоение на майката е стрес за бебето:)
Хайде излизайте навън, че днес го дават да е прекрасен и слънчев ден!

# 31
  • Мнения: 1 092
Здравейте момичета!
Колко много сте изписали,не мога да ви изчета.
Смятам да направя втори БХС,защото от първия излезе,че има увеличение на нухалната тръба на бебчо с 1мм.Жената,която ми го направи каза,че можело да означава:1- сърдечна недостатъчност 2-риск от Синдрома на Даун 3-възпаление и да се отразява на плода и 4-нищо  Shocked Може да си представите,че ми бяха достатъчни първите 2 и другите дори не ги чух.Излезнах от кабинета вцепенена.Веднага се консултирах с доки,нямало място за притеснение и всичко било наред.Надявам се да е наред,но ще видим на другия скрининг.

Относно темата за зодиите и аз се надявам на теленце.С половинката сме девички и с едно рогато ще ни е весело.Овните са големи инатчета,телците също са инати,но ги предпочитам. Whistling

Стига толкова съм ви занимавала.Пожелавам ви усмихнат и слънчев ден!  bouquet

# 32
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Много сте изписали за 2 дни от както не съм влизала Simple Smile)))
За зодиите ми се иска да е телец,а и нали термина ми е на мама на рд-то, ще е супер...от друга страна съм по развълнувана дали няма да е на Великден...ще е много готино и със сигурност всички много ще се радват, а аз няма да съм длъжна да го кръстя на свекъра...нямам нищо против него,но не знам какво производно може да излезе от Стоян, за момиченце! Ако е момченце нямам проблем с името му,но нали все пак се борим за розови гащи Simple Smile
На мен лично не ми е проблем да се говори за БХМ<ФМ и т.н. по добре да знаем за какво става въпрос от колкото да сме в не видение.
Аз продължавам да си влача гадната хрема и вече почвам да си мисля,че е хронично. Във вторник съм на БХМ,а изобщо не се притеснявам. В крайна сметка каквото ми е драснато това ще се случи.
a.l.e.n.a. благодаря за темата...страхотна е както винаги! Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
като спрем да обсъждаме теми, това не значи, че рисковете ще изчезнат или че проблеми ще се решат - това е завиране на главата в пясъка и бягство от отговорност; да си информиран не значи да си изплашен - всичко е до психика; изобщо не ми пречи да си мисля по сериозна тематика и да се радвам на хубавото време - просто е необходим разумен баланс на нещата Simple Smile

хубав ден на всички, смятам да излизам на разходка, че слънцето е идеално за натрупване на витамин D:)

# 34
  • Мнения: 571
ЪЪЪ 2 скана има за цяла бременност ? Сега и аз гледам в бележките с посещенията и се оказва точно така. Сега първия в понеделник и един към 20 седмица за аномалии. А някой изобщо в такъв случай ще се заеме ли да ни каже пола на бебето или и това ще гадаем ? Днес дори се натъкнах на инфо , че това тук не било политика на всяко заведение и задължение на тия сонографи ( които май не са лекари, нямам идея какви ще са, защото не всеки знаел да разпознава пол от тях  Shocked) и се питам дали няма да сме в неведение накрая. newsm78 То, ако е така ще ида на частно някъде, много през просото цялата работа. Не стига, че без лекар се ражда ами сега и ново двеста, а тия Мидуайв сериала са ми изключително назадничави, толко подтискаща Англия във време оно, че направо да се застреляш докато гледаш. Joy Не им харесвам английските бози и сериали като изключим Това е Англия за времето на Тачър за едни тийнове, аз си падам гореща кръв и гледам испански продукции. Mr. Green

Аз мисля ако не ми кажат пола да ходя на частно, даже вече си намерих сравнително евтино място , а видях че в нашата болница правят 4д скан £ 150  #Crazy . По-добре да не се стига до лекар при раждането  Peace
Имам предвид това http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b039gvzg/The_Midwives_Serie … ld_Mum_Young_Mum/
не оня сериал  Mr. Green тука поне ти обяснят някой неща как протичат

# 35
  • Мнения: 44
Много хубава тема, благодаря ти a.l.e.n.a., че се грижиш така за нас.
Всеки има право  да вземе решения за себе си, какви изследвания да си направи, но е хубаво да имаме информация, особено, както хубаво е систематизирана и представена на първа страница в нашата темичка.Аз правих ФМ и БХС , смятам да направя и втория БХС, а втората ФМ е просто задължителна.
За зодиите да ви кажа, имам един телец вкъщи, за такъв инат става въпрос, че има случаи, в които, изприказвам един куп думи, само и само да му въздействам психически/поне е разумен/ за да решим проблема , иначе става война. За това се радвам, че най вероятно бебчо  ще е овен, най - добрата ми приятелка е овен и се разбираме прекрасно.
Очаквам всеки ден, да усетя ритничета, все пак ми е трета бременност, но да видим кога ще се случи?

# 36
  • Мнения: 593
 newsm68 хей ме на и мен тук

# 37
  • Мнения: 2 660
Цитат
И аз съм много в темата. Егати, най-голямото притеснение е да не МИ объркат раждането или след това бебето. Вместо да се насладя на момента, аз има да се чудя къде да търся някой склонен да не ми се меси. Акушерката, която ме бранеше от докторите на естественото ми раждане се пенсионира и сега съм в шок.
В Токуда относно бебетата и аз имам притеснение, не са много склонни да толерират желанието ти бебето да е с теб. Дори и ВИП стая да наемеш пак може да ти го издърпат от ръцете, ако не си склонен да викаш. Аз си реших проблема, след като говорих с главната неонатоложка, но кому беше нужно бебето ми да стои само една нощ в аквариума, а аз да вися пред него вместо да се гушкаме и да се опознаваме.


Aludra, аз тези дни съм на вълна МБАЛ Надежда и съм много възхитена. Можеш да погледнеш и там. За съжаление в Токуда не винаги има възможност за наемане на ВИП. Отделянето от бебето е много натоварващо и изморително.

# 38
  • Мнения: 237
Ми не ми е говорил ,аз съм в 14-та седмица а вчера ми направиха картон и минах кръв и урина.друго нищо не са ми казвали

# 39
  • Мнения: 237
сега говорих с приятелките ми които родиха на скоро .едната са и казали че са и правили изследвания за даун но не са я боли в корема ,което означавало ,че не са и правили нищо ... трябва ли да те бодат задължително за това?а лекаря който е един и същ и на трите ни е казал че тези неща се правят ако бащата или майката са над 30 години.това също не го знам.дори не препоръчвал 4д освен ако няма наистина нужда,но и аз не искам да облъчвам бебето много.следващата консултация след 1 месец ще го попитам за всичко това

# 40
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
Пункция се прави при амниоцентезата, те са правили, вероятно БХС  Peace

# 41
  • Мнения: 18
Dao и Anechka, точно така мина и при мен, даже само за 2-3 минутки. Беше доста безсмислено пътуване 30мин в едната и другата посока, но поне си взех час за следващата ФМ след 4 седмици, иначе БХС е дал страхотни резултати.
Aludra, аз имам точно обратните впечатления от Токуда. Раждах там преди по-малко от 2 години. Бебетата стояха при нас от 7 сутринта до 22 вечерта. Знаех, че ги хранят с АМ в 01 и 04 часа сутринта, затова поисках да го кърмя в 01ч. За да не преча на момичетата от моята стая, ходех в стаичката, където ги къпят. Само че и другите момичета разбраха, и те поискаха да си ги кърмят в 1 сутринта, така че ни ги взимаха от 2 до 7 само през нощта. Хранеха ги с АМ в 4, през останалото време нон стоп бяха при нас, само ги взимаха за тоалет и някое и друго изследване. Сигурна съм, че ако исках да го кърмя и в 4сутринта нямаше да ми забранят.
Ходете на отворени врати и питайте за всяка болница каквото ви интересува, обикновено са много мили и обясняват всичко  Peace

# 42
  • Мнения: 606
Всеки ще бъде информиран толкова, колкото смята за нужно. Който иска - рови и чете. Каквото сметне за нужно - научни изследвания или разкази със съмнителна достоверност. Няма нужда от ментори Wink Не за това сме се събрали тук.

Dao

"Например супер важно е, ако не ви взимат кръв в Майчин дом, а друга клиника, съдчето да бъде псставено в хладилник в рамките на 30 минути след взимането на кръвта и разни други изисквания, за да може в Майчин дом, т.е. НГЛ да се проведе максимално точно изследването:"

Факт -  има строги изисквания за кръвните проби, за да са годни. Аз ходя в Майчин дом, но, ако не беше така  - честно казано, мисля, че би ме затруднило да им ровя из хладилните помещентия с кръвни проби, за да се убедя, че всичко е наред.  newsm78

# 43
  • Мнения: 237
еми явно в нашия град нещата се правят по простата процедура .кръв и урина и толкова.ако доктора ми не ме прати някъде ,даже нямам и намерение да го питам

# 44
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз пък нещо съм се разчистила. Joy Joy Днес установих, че цялата ми полова система е станала хипер чувствителна,нежна и странна. Да не кажа, че май се е поиздула. Е не го разбирайте като балон, просто я усещам повечко отпреди, обяснението наситения приток на кръв към тези части. Клитора май е пълен с кръв. hahaha. Ех и либидото вече не е същото с тия промени. hahaha

Само не измествайте темата в посока хемороиди, ще си говорим за либидо. Та как се чувстват срамните ви устни в днешно време? Усещате ли промяна... hahaha

Не ме линчувайте! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт