Дискова херния - 9

  • 192 214
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Аз пък не мога да кажа,че от лекуващият екип в "Ив.Рилски" сме доволни.При положение,че той беше там хоспитализиран цяла седмица,изписаха го със зверски болки и никой дори не си направи труда да го препрати към Неврохирургия за консултация,ами сами се лутахме да търсим ....Незнам,много съм разочарована.На хората се гледа като на Клинични пътеки,никой не обяснява кое,след кое следва,къде и как се прави.

Надя,благодаря ти.Така като гледам,докато дойде време да има право на направление за Невролог,то ще вземе да го отпусне.Никой няма да му пусне ЯМР,ако не е превит на 200 ooooh!

Момичета,как се справяте с домакинство и работа в това състояние,направо незнам.Вие сте герои Hug

Аз бях в отделението по неврохирургия, наскоро бях на консултация при завеждащият неврология професор в Иван Рилски и не останах никак очарована, но това е друга тема! Аз говорих за НЕВРОХИРУРГИЯТА  и по специално за екипа , които аз си избрах!

# 61
  • София
  • Мнения: 120
Ева, точно с мен лежа в Токуда една жена от Плевен, която Пелинков оперира. Сложиха и 3 кейджа в лумбалните прешлени и като се вземе предвид, че беше на около 60 години, все пак стана на втория ден след операцията. Доколкото чух го хвалят много и от видяното бих се доверила на мнението му.
Във ВМА направо звънях на мобилния на д-р Наков и се разбархме за консултацията. Ако искаш, мога да ти го пратя на лични.

Ади, трябва да подходиш с нахалство към прогрес, тоест говориш направо да ти дадат направление, а не да те преглеждат. Грубо, но факта е, че работи.

# 62
  • Мнения: 765
Надя, моля те напиши ми телефона на лични и ми кажи, къде точно ходи. Тоест, къде беше прегледа? В коридора срущу Гръбначен център ли? Май там е неврохирургията на ВМА

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
Благодаря на всички, които ми писаха в предишната тема. Нямам възможност да влизам редовно, но не пропускам да ви чета, макар и не редовно.  Аз нещо съм се отчаяла.  Болките си продължават - кога по-силни, кога по-слаби. Не мога да си върша домакинската работа. Не смея да тупам, на мивката гледам да не се застоявам. Направо издивявам Е, поне сега мога да си сгъна одеалото. Излизам по малко по улицата (имам си подпорка и разчитам на нея), но се уморявам бързо.
Искам да ви попитам относно ямр по касата. Уж пуснаха молба, но месецът в   ече изтича и никой не се обажда. Какво следва сега? Молбата прехвърля ли се за другия месец или отново трябва да търся специалист, който да направи нова? Направо ми е невъзможно да си платя ямр. Не работя и това е голям проблем.
И още нещо. Дали някой може да ми даде координати на балнеосанаториум в Павел баня. Поне да опитам да отида през пролетта, ако ... оцелея през зимата.

# 64
  • Мнения: 765
NP_Z, ти за пръв път ли имаш криза? Четох назад в темата ,но не можах точно да видя какъв е твоя случей, извинявам се за въпроса, ако си писала.
Момичета, кажете ми нещо за екстензиите-водните. Знам, че преди бяхте писали,но само това май не съм опитала, а в петък заминавам за Павел баня. моля Ви за малко отзиви.

# 65
  • Мнения: 2 483
Честно казано не съм сигурна, че ще ти назначат екстензии, при положение, че целостта на дисковете ти е запазена и нямаш дори протрузийка. Ако ти ги назначат, питай защо и какъв ще е терапевтичният ефект.
Аз нямах екстензии, тъй като при мен е противопоказно.
В "Севтополис" ли отиваш?

# 66
  • Мнения: 765
Да, в Севтополис отивам. Миналия път ми назначиха накрая, но суха екстензия и бях доста притеснена от нея. Имах още тангентор, поводна гимнастика, масаж и вакум масаж с ток.
Ти май ходи в Милениум, нали така беше? те докторите са едни и същи в двата хотела- Умников, Лефтерова и още една докторка имаше. какви процедури прави ти?

# 67
  • Мнения: 558
здравейте моми4ета,
бях споменала, 4е сестра ми в момента има проблеми с дискова херния, която вече доведе до лека пареза на единия й крак. Май операцията е наложителна.
На първа страница няма събрана информация кой от вас къде се е оперирал и колко е доволен, а ми е непосилно да из4ета вси4ки теми до тук.

Искам да помоля вси4ки, които са се оперирали, да напишат в коя болница, при кой хирург, колко са доволни и имали ли са проблеми след ОП-то.
Тая инфо след това и на първа страница може да я сложите, за да имат ориентир незапознатите, кои са добрите хирурзи.
Мерси Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 120
здравейте моми4ета,
бях споменала, 4е сестра ми в момента има проблеми с дискова херния, която вече доведе до лека пареза на единия й крак. Май операцията е наложителна.
На първа страница няма събрана информация кой от вас къде се е оперирал и колко е доволен, а ми е непосилно да из4ета вси4ки теми до тук.

Искам да помоля вси4ки, които са се оперирали, да напишат в коя болница, при кой хирург, колко са доволни и имали ли са проблеми след ОП-то.
Тая инфо след това и на първа страница може да я сложите, за да имат ориентир незапознатите, кои са добрите хирурзи.
Мерси Simple Smile


Azalee, аз съм една от оперираните с херния на шийни прешлени като имах и частична пареза на ръката. Оперираха ме д-р Наков в Токуда и от тогава досега вече половин година нямам проблеми и болки. Негови координати има в нета. той е завеждащ на Неврохирургията във ВМА, но оперира и в Токуда - въпрос на материална база.

# 69
  • Мнения: 14 373
Azalee мен ме оперираха д-р Пранджев и доц. Ефтимов във ВМА. Имах дх на L4L5. Вече 8 месеца съм без проблеми. Има им координатите на страницата на неврохирургията на ВМА.

# 70
  • Мнения: 0
Евак, За втори път ми се случва. Първия път засегна единия крак, не можех изобщо да стъпвам на него. И след около половин година получих втора криза, още по-силна и по-продължителна. След скенера ми казаха, че имам дх л5с1 и протрузии на няколко нива. Но пък наскоро ми казаха, че имам две дх. И затова трябва да направя ямр, за да е по-точно. 

# 71
  • Мнения: 765
NP_Z, най-добре ще е да направиш ЯМР, за да видиш наистина, какво е положението. В момента пиеш ли нещо, провеждаш ли някакво лечение?

# 72
  • Мнения: 420
Момичета, днес съм цял ден в леглото. Така ме боли опашката и седалището, че не мога да мръдна. Болкоуспокояващи не ми действат. Имам час при неврохирург на 18.11, но до тогава незнам. Някои домашни лекове пробвали ли сте?

# 73
  • Мнения: 0
Имам въпрос, юли бях по НОИ във Велинград, програмата все още ли работи и дали ще мога и зимата да се възползвам от балнолечение?

# 74
  • Мнения: 361
Домашни лекове които на нас ни казаха са компреси с извара за загряване и изтегляне на възпалението,както и пчелен клей,но не тинктура се намазва в/у предварително изрязани стъпки от картон и се налага на стъпалата.Това се прави в продължение на 2 м всяка вечер и се спи така:peace:
Също така бани с морска сол.

Момичета,къде провеждахте физиотерапия?След като мъжът ми се води още седмица пациент на "И.Рилски",те ли трябва да му назначат такава или може да си вземе направление от Джипи-то?
На колко посещения има право по ЗК?!

При него възпалението поотшумя.Сега го болят ужасно мускулите на краката,особено на единия.Пие Мидокалм.Все още не може да спи на леглото,но е видимо по-добре.Спря всякакви обезболяващи,надявам се скоро да не се повтори този ад ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт