Януарското бебче 2014, есента посрещна вече- тема 12

  • 28 884
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 290
desita bonita браво, много ползотворен ден!
Ivi4ka има и много теории ,че е полезна... Според мен не е много добре, ако е негасена , затова и слагам лимончето, отелно гледам да е по-помалко.Супер добре ми действа и си мисля ,че е по-добре от лекарства, колкото и да ги рекламират. Иначе вкуса с лимонче си ми харесва и неподсладено  Wink
Уф ние като заговорим и моя само на бъзик го избива и само безумни имена предлага. Crazy Егати сложното е!

Оф тъкмо се настроих да си пускам болничен до края, че се очертаваше да нямам никаква работа и ми е скучно... и ми намериха..  Laughing То по-добре де,че ще ми стане много дълъг престоя вкъщи, дохда пада иии т.н.

# 706
  • Мнения: 97
Ние си имаме вече име, то даже е измислено още от преди да е направено Mr. Green Нащия бебок ще се казва Александър, но още рядко му викаме по име. Все му измислям разни прякори, малчо, зайко....

# 707
  • софия
  • Мнения: 290
Ние си имаме вече име, то даже е измислено още от преди да е направено Mr. Green Нащия бебок ще се казва Александър, но още рядко му викаме по име. Все му измислям разни прякори, малчо, зайко....
Много хубаво име, поздравления за избора!! Това ми е сред любимите имена . Но за нас вече е заето .. племенника се казва така  Laughing

# 708
  • Мнения: 107
Пресно инфо от б-ца Надежда.
Скрит текст:
Обстановка - като в 5 звезден хотел. Аз лично такава б-ца в БГ досега не бях виждала. Всичко е точно като трябва да бъде в 21в. в държава в ЕС! Много повече ми хареса дори от по-скъпия Щерев.  Peace Иначе конкретно - 3 просторни самостоятелни зали за раждане (пак като хотелска стая) оборудвани с всевъзможни помощни материали за родлките -слинг, фитбол, някаква стойка, в една от стаите поне видях и шведска стена. Помислили са дори за муз. уредба. Simple Smile Таткото може да е там през цялото време (или колкото той прецени) до отвеждането на майката в родилно отделение. Уви за раждащите секцио няма опция бащата да присъства на раждането. Прекарва времето в коридора зад едно параванче. Разбира се, показва му се и бебето и жена му. Операционната - супер модерна, единствено, че (може би разбираемо) миризмата е малко кофти. Интензивното е огромно, с общо 9 легла (днес имаше 2-3 родилки там), хипер модерно. Стаите в родилното са широки, всичко лукс, има дори подвижни персонални компютри с интернет на всяко легло. Интернет и ТВ не се доплащат. WC - супер. Има както самостоятелни, така и двойни стаи, според наличността и предпочитанията на родилката. Свижданията в столовата БЕЗ бебето са всеки ден 10-12, 14-16, 18-20, а с таткото вътре в самата стая заедно с бебчето всеки ден 17-18. Престят за нормално-раждали е 3 денонощия, за секцио - 5. Официално избор на екип няма, но можеш да се уговориш с конкретен лекар ако той се съгласи, като цената НЕ се променя. А каква е цената сигурно ще питате Simple Smile Ами до 15 ноември със сигурност е 1400лв, независимо секцио или нормално или броя на бебетата. В това се вкл. всичко - упойки, престой, храна. Единствено изследванията, които правят на родилките, които не носят свои изследвания при постъпване забравих да питам дали се доплащат.  newsm78 Лошата новина е, че след 15-ти ноември обмислят повишаване на таксата с 200лв до 1600лв. Единствено НЕосигурените И желаещите да родят секцио по своя вола (без медицински показания) ще плащат 2100лв. Ами това е, дано съм била полезна. Ако има въпроси, давайте. Аз лично направих своя избор - там ще е.  Simple Smile

Подписвам се с 2 ръце...Вярно е ...Храната е на супер ниво...Има наи добрата техника в БГ..И специалисти...3 мои приятелки правеха инвитро и родиха там..Аз съм техен фен в Фб...клиника надежда.....Има и на офицялната им страница информация..

# 709
  • София
  • Мнения: 154
Панди, благодаря за инфото за Надежда, може да отида и аз да видя на живо. Само дето там нямам инфо за някой конкретен лекар, а и нямам някоя позната, която е раждала там за да препоръча. Но да стигнем до там Simple Smile

Аз днес имах малко работа и трябваше да повървя повече, като се прибрах все едно някой ми беше спрял тока, направо съм гроги. А да кажеш да съм правила нещо по-така не - просто повървях. А вчера като се прибирах към вкъщи една баба на около 60-70 г. ме подмина все едно съм спряла. Направо ми стана неудобно, тази жена профуча покрай мен, а аз се клатушках след нея  Laughing

Утре ще се видим да лекцията, аз подозирам, че ще дойда пак към 10ч, ако сте влезли - пазете ми място Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 266
Единственият недостатък на "Надежда" е, че бебето не го дават по-рано от 24 часа след операцията, ако си със секцио. Това за жалост я дисквалифицира за мен, въпреки ниската цена и суперските условия.

На мен "Св. Лазар" не ми хареса особено, твърде мутренска ми е обстановката, но единствени предлагат това, което аз искам - бебето веднага при мен и да си заведа външен лекар. Цена: 1800 за секцио в двойна стая, 1500 лв. за нормално раждане в двойна стая, 690 лв. вана за водно раждане, единичните стаи варират между 3100 и 3800 лева в зависимост от продължителността на престоя и стаята, като по-скъпите са в стил "мутробарок".

# 711
  • Мнения: 19
 #Crazy #Crazy малее за какви цени говорите .. ухх ..
Аз бях на ЖК и не съм доволна .. чаках 2 часа .. часът ми беше за 17:10, минах чак в 19:00  #Cussing out
Не съм доволна .. бебето си е добре, не знам нито колко тежи, нито колко е голямо .. само околоплодните води са в норма и има сърдечен ритъм .. ами то аз си го усещам, че рита и шава ..  newsm78 и сме си седалищно Simple Smile Единствената полза е, че ми оправи документите за ЛКК и утре ще ходя.
Смятам да си запазя час за 4Д, за другата седмица и да ми видят хубаво бебчето.

# 712
  • Мнения: 1 569
Пандичка, може ли да иде всеки като тръгне раждането или тряба да си ходила преди това по прегледи? т.е. да са се запознали предварително с историята ти? И може ли нещо сайт, ако имат, че аз нещо се обърках коя е точно тази болница? Мерси  bouquet Всичко звучи идеално, наистина.

В никакъв случай няма да те върнат, но казаха, че е хубаво и редно поне веднъж да си имала среща с техен лекар. Както се казва да се опознаете взаимно, нищо, че точно този лекар може да не е израждащият те. http://invitro-bg.com/bg/94/

Котката Марта, това не е съвсем така. Аз изрично попитах и ми казаха, че ако се чувстваш достатъчно добре (както и бебето), могат да донесат бебето да го гушкаш/кърмиш в реанимация. В темата за болницата потвърждават тази инфо.  Peace

Кайлис, престоят е 24ч, мисля това е стандарт навсякъде. Предполагам ако преценят, че си достатъчно добре + има свободна стая могат да те преведат в стая и по-рано.

Алиан84, и аз нямам познат лекар, но имам препоръчани, например Ташков и Сигридов. Аз следя темата за болницата и трябва да ти кажа, че недоволни от който и да е лекар май не съм срещала, което на мен ми говори доста.

# 713
  • Мнения: 1 266
Ами, моята информация е от дулите. Може и да "омекват" в тази насока.

# 714
  • Мнения: 1 681
Благодаря, Панди...
Оф, моето дете вдига температура до 38,5 и после рязко сваля - в рамките на 10 мин е гореща и после хладка...Много се притесних Tired

# 715
  • Мнения: 190
Панди, много добре звучат нещата за Надежда, а и парите са по-малко. Само дето хич не ми се ще да си сменям лекарката точно сега. Дето се вика - хванала съм се на това хоро, ще си го играя до края.

За даването на бебето при секцио - и аз питах във Вита, и там е както в Надежда - дават ти го, ако се чувстваш добре. Принципно казват 24 часа, но правят всичко възможно, за да угодят на бременната/майката и ако тя е в състояние да се грижи за детето си, естествено, че няма да й спрат достъпа - бяха техните думи. Иначе и там можеш да си вкараш собствен лекар. Във Вита няма реанимация - директно си те карат в твоята стая и там си те обслужват като в реанимация.

по-скъпите са в стил "мутробарок".
  Joy Joy

Кайлис, защо не се консултираш или с педиатъра, или с детския спешен център? Тревогите около теб и малката нямат край, а още зимата не е почнала. Хайде вече да приключват викам аз!  Hug

Вики, чакаме те в Лабиринт!

И накрая - благодаря на всички за поздравите!

# 716
  • София
  • Мнения: 1 489
Ето ме и мен! Много съм доволна - сдобих се с ръчна помпа на авент. Даде ми я една колежка, която почти не я е ползвала, само 3-4 пъти. Има и 2 комплекта нови накрайници и гумички, които не са разпечатвани, нови са. Ще ми даде и стерилизатор.
За лекцията - аз вече съм ок и ми се идва, но очаквам 2 пратки с куриер на Спиди и нямам идея кога ще им хрумне да наминат. Нямам търпение, защото са бебешки нещица  Heart Eyes Първия път ме събудиха още в 9, а втория дойдоха след 12. Ако минат рано, ще смогна да дойда. Може и да закъснея и да дойда по-късно. Всичко според зависи.  Peace
Между другото, днес бях на гости на една колежка, която живее в Хаджи Димитър и се оказа, че тя е много близо до борсата "Даяна и Ники" и като си тръгвах наминах. В тази връзка, Nikoleta21,
Скрит текст:
sorry, бяхме се разбрали да ходим двете, но така се получи, че бях наблизо и не се стърпях да вляза в магазина. Нямам против да отида пак, така че ако ходиш тези дни, пиши ми да се разберем, пък може и други мами да поискат да наминат  Hug
Разгледах добре доста от дрешките. Купих и няколко бодита-бельо от 56, че нямах и още 3 от 62. Разлика в цената няма, по 3.50 са, независимо от размер или дали са къс или дълъг ръкав. Искам да ви кажа, че не са никак лошо качество за тези пари. Другите, които имам в нас бяха по-скъпи, но като качество тези на Даяна и Ники са една идея по-добри. Като цяло дрешките не бяха лоши, но не съм купувала, че вече имам доста, пък и ще ми дадат тези дни. Хавлийките като за 8 лева също стават. 
Знае ли някой разликата между рипс, сингъл и интер (интерлог)? Това са 3 вида памучен плат, които срещам при бебешките дрешки. Интера май е по-плътен, или греша?
За името, ние така свикнахме с това Точко, че вече не знам какво име да му измисляме. Имам чувството, че както и да се казва, пъчвоначално ще му викаме Точко.  Mr. Green
За болниците - някой има ли идея в Шейново дали дават бебетата по-рано от 24 ч? Макар че не ми се вярва, като ги знам какви бяха там  Sick
За лекцията в сряда, Тонини, каква е темата и къде се намира Лабиринт? Знам, че е в Люлин, но аз съм много зле с по-крайните квартали и все се губя. Днес се загубих, като ходих при моята колежка и така случайно видях махазина. Grinning

# 717
  • Мнения: 5
Mr. Green

Ивичка и Вики, преди съм давала този линк, но ще потретя заради вас.Сайта дава едно солидно обяснение на значението на всяко име. За мен това е най важното - не на кого ще е или не кръстено детето, дали щели да му се смеят  ooooh! /аман от лични интерпретации и страхове продиктувани от детството/, а какво влагате в очакването си за това дете. Всеки има някакво вътрешно усещане, убедена съм. Например аз уж по буквичка съм кръстена на баба си Велика, но всъщност името ми значи почти същото и няколко различни смисли - силна, здрава, любима и т.н Майка ми за съжаление не го е харесвала, но аз благодаря на баща си, че е избрал да ме кръсти така. С божията помощ да се роди малката и ще споделя името й, което е свързано и с нея самата. Ето линка
Скрит текст:

В тази връзка фейсче все тая Явор или Ясен ще е точко. Солидни, силни мъжки имена!

А сега една тема да отворя...


Ще правите ли, обмисляте ли и кога бейби шауър /бебешко парти/?

Дали поради суеверие ще отбележите само питката или ще пристъпите към едно практично парти  за раздумка и събиране на сладки нещица за бебето, които да кажем са в списъка ви.

Не го бях мислила до вчера, но ми хрумна,че може да бъде весело. Само се чудя къде да го правя тъй като по традиция тази чест се пада на някоя приятелка и съответно в нейния дом. Проблема е там, че двете ми приятелки тук са в тежки приготовления за сватбата на едната /другата е организаторката/ в началото на февруари. А моята идея за бебешко парти е през декември и дори около празниците заедно с деца и мъже, вероятно един дядо Коледа и други изненади... Другия вариант ми е детски клуб на друга приятелка, но там пък може да ми излезе скъпо и де факто на цената на подаръците, които евентуално беба би получила. А все пак едно такова парти се прави в помощ на бъдещите родители не само заради купон...

Вие мислили ли сте по въпроса?

По темата искам да вмъкна тогава едно заглавйце, за евентуална следваща тема тук, гледам, че тази свършва, а и аз да дам своя дан за форума и сладката ни група:



"Бейби шауър или душ, януари с бебчо ще сме гуш."


Относно великото оплакване - ми няма какво. Просто в праксиса вместо два часа ми взеха цял ден, понеже като се напих с глюкоза първо щерката подивя, после аз изведнъж изнемощях и трябваше да се прибера да легна и така цял ден замина. Не го очаквах този ефект, това е просто.  Sick

Момичета почнах специализацията и ме сюрпрезираха, че са променили времетраенето й от 3 на 6 месеца. Ами сега?  newsm78 Thinking Иначе по цял ден съм на комп и мога да си ви следя, но и  там само на латиница са, а ме мързи да ползвам разни конвертори...Та само ще ви чета през деня.

И да се оплача - какво е туй чудооо. Срааам. Оригвам се без спирачки и не мога да се спра. Гледам там, пред колегите да е тихичко, но се побърквам вече по цял ден съм така и ме боли... Със сина ми такова нещо не съм имала, само киселините и рефлукса. Сега прибавих и този разкош. Crazy

Принцесо и Шанти - намерих списъка на моята болница на сайта им. Може да проверите дали вашите я имат или да поискате да ви пратят с писмо. Аз ако трябваше да чакам за този списък до термина ми за записването....ми той е чак декември. Ами ако тръгна да раждам, а? Тия Ора  Crossing Arms какво си мислят. Сега като го казах и леко ме хвана страх, че трябва да стягаме куфарите...

Кайлис ето това  #2gunfire на всички гадини - болести дето са налетели на мами и дечица...От само себе си ли я сваля или ти прилагаш някакви мерки?


# 718
  • София
  • Мнения: 1 489
Перо, аз се въздържам от такова парти. Просто така го чувствам, че не трябва и мисля да направя направо погачата. Разликата обаче ще бъде, че ще поканя приятелките си с половинките. Само за ритуала ще се отделим в другата стая по женски.
Относно имената - и Явор, и Ясен на БГ значат подобни неща, т.е. имена на дървета:)

# 719
  • Мнения: 26
Перо аз мисля да си правя бейби шауър, та даже 2. Единия ми го организират колежките англогоровящи, а другия приятелките ми тук българки Simple Smile само че аз предпочетох да бъде в къщи....така ми е по-комфортно.

Да ти кажа направила съм списък от какво имам нужда и организаторките ще го имат Simple Smile

А пък за погачата живи и здрави ще съм в БГ и там ще я правя Simple Smile

Лека и мека....ххх

Момичета с киселини....писах преди време, но никой не ме отрази....белени тиквени семки след всяко ядене много помагат...аз от както ги хапвам не мога да се оплача.

Общи условия

Активация на акаунт