Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 7

  • 31 984
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
3 месеца!  newsm44  И вече нито грам желание за цигара (само някой и друг сън)...   sleepuu

Благодаря за темата   bouquet

# 16
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Успех на всички   bouquet!

Момичета , да ви попитам нещо - как се справяте с отказването на цигарите, като всички около вас димят? Няколко пъти спирам да пуша, за месец или два, но всички около мен пушат - съпругът ми, майка ми, приятели - та по някое време, след месец - два въздържание пак посягам към цигара Embarassed.Как игнорирате подобни "изкушения"?

И още нещо - как си почивате? Звучи смешно, но когато не пуша буквално съм като перпетуум мобиле, не сядам просто. А пушачите знаете, почиват си много - на всеки час по десетина минути Laughing.

Отивам да прочета предишните теми, може би там има отговорите на тези въпроси и си насрочвам дата Flutter.

# 17
  • Мнения: 46 573
Аелис, вкъщи мъжът ми не пуши (екс е и той), но имам ежедневни контакти с пушачи след като приберем децата от училище. Всичките 3-4 майки, с които прекарваме малко време след това са пушачки и палят една след друга. Но даже в началото не ми пречеше. Случвало ми се е да имам пристъп, в който да ми се пуши, но като запалят и ми лъхне дим да ми мине всякакво желание. Не знам, според мен всичко е в главата ти. Ако се пречупиш и приемеш, че не ти пречи, няма да те изкушават. 1 месец вече е период, през който си преодоляла физическата зависимост, така че нямаш реално причина да запалиш.

Писала съм в предната тема, но пак ще пиша - преди да ги спра не можех да си представя, че ще мога да си почивам или забавлявам без да пуша. Особено второто, абсурдно ми се струваше  Crazy ама... можело  Joy за почивката - силна музика на слушалки слушах, на мах. Спорт, изкарай си го на него. Аз си боря велоергометърчето (след спирането за 35 мин. постигам онова, което преди правех за 55). Книги, не знам дали четеш, но на мен много ми помогна.

Това с насрочването на дата си е чисто мъчение. Кажи от този момент стоп и готово  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 776
Сега не само, че не ми се допушва в компанията на пушачи, ами направо ми се гади  Mr. Green. Общо взето сега имам повече време за децата, дома, спортувам, чета много, гледам филми, играя на електронни игри и се чудя колко време съм пропиляла глупаво отделяйки ги на гадините  Peace
Абсолютно подкрепям НСЧ, не си определяй дати, ами се мятай  Hug

# 19
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, благодаря ви за подкрепата Hug.

 Не се сърди, човече , книги ми дай на мен , скъпият вика , че ги чета на килограм Joy.И филми обичам, и на компютъра да вися - въобще хобита колкото искаш.Забравих готвенето - и това обичам Rolling Eyes.И на Алън Кар книгата прочетох преди повече от 3 години, тя ми  помогна много, след като я четох дори не си дръпвах в продължение на две години и половина.Но после живота коренно ми се промени, преместихме се да живеем в друга държава, стреса ми дойде в повече и пропуших Embarassed.

Сега като се замисля много хубаво си се чувствах през онези две и половина години, не трябваше да изпушвам онази фатална първа цигара Sad.

Отделно съм на нова работа, в нова държава, с чужд език и стреса си е доста голям - това май като оправдание звучи, ама наистина в повечко ми идва Rolling Eyes.Утре съм първа смяна, след нея имам почивен ден , та това май е най- подходящото време да се пробвам да спра да пуша - поне първият ден няма да съм в стресова среда Rolling Eyes.

Пак ще пиша, на мен форумска подкрепа винаги ми е действала много благотворно   bouquet!

# 20
  • Мнения: 1 004
На мен пък новата държава ми помогна да спра цигарите  Simple Smile В началото имаше доста хора мои колеги, които пушеха, накрая останах почти само аз. Като видях как те изкарват по 2-4 години без цигари си казах, че и моето време е дошло. В България не бих спряла да пуша на този етап.
Дори ме беше страх от отпуската да не пропуша. Но не го направих и не ми костваше усилия. Мъжът ми пуши нон стоп на терасата. В началото не го усещах, но вече много ми мирише ръката му  Sad Иначе не ми е гадно и дори не забелязвам, че пуши. Дори понякога му правя цигари /с машинка/
Помогнаха ми много книгите, откакто не пуша прочетох страшно много книги. Освен това правя същото което и преди, с тази разлика, че не си прекъсвам заниманията, за да ида да пуша.
Сутрин си пия кафето в стаята, вместо навън, занимавам се с децата или разглеждам някой вестник.
Надявам се...да не се връщам към цигарите вече.

# 21
  • Мнения: 46 573
Сега като се замисля много хубаво си се чувствах през онези две и половина години, не трябваше да изпушвам онази фатална първа цигара Sad...

Не знам как да го тълкувам. 2 г. и половина не си пушила, но да разбирам, че не си го преодоляла, така ли?
Аз вече се замислям за прословутата една цигара, явно наистина съм пушила доста силен и противен тютюн щом ме преряза толкова гадно, а леките и ментолови цигари, ще излязат вярно пристрастяващи и подвеждащи  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 295
Аелис, и според мен трябва да действаш веднага и без да отлагаш. Особено щом вече си ги спирала, знаеш какво е.

А и аз съм като теб - осъзнах, че откакто не пуша, стоя в офиса пред компютъра примерно 4 часа без да отлепя поглед.  Shocked Всеки различно се справя, но моят подход е малко специфичен... Аз поначало пия много вода и по принцип си сипвам в литрово стъклено шише, но откакто спрях цигарите и разредих почивките, започнах да си сипвам в чашка от 200 мл и понеже наистина лоча много, така сама се принуждавам да ставам често да си сипвам. Безумно е, знам.  Mr. Green Стана ли веднъж до кухнята, за да си сипя вода, прочитам малко книжка, помотавам се и така.

Иначе около мен също се пуши и преди мислех, че това ще ми е голяма драма, но се оказа точно обратното - въобще не ми пречат, не ми се гади от тях, нито ми се допушва. Не знам защо, просто всичко е в главата - в нагласата и в мотивацията. До такава степен ги игнорирам, че въобще не ме интересува.  Mr. Green

Препоръчвам ти в началото да се запасиш с дъвки, ментос, тик-так, такива разни. Лично за мен бяха незаменими първите дни. Peace Помагат и за стреса.  Simple Smile После влизаш в режим "непушач" и забравяш, че има вариант да запалиш.  Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 480
Аелис добре дошла,
Съжалявам ,че си се върнала към този ужасен порок.
В края на миналата тема имахме спор точно за тази фатална цигара.Влез прочети нашия дебат последните 5 страници
За жалост ти си влязла отново в коварния капан и сега трябва да започнеш всичко отначало.
Алан Кар го е описал съвсем точно:

Вкаран
 отново никотин в тялото ни,  организмът ни изпитва никотинов глад. Щом угаси
цигарата, организмът започва да се освобождава от никотина. И
се чува слаб гласец: “Не си се отказал от цигарите. Иска ти се да
изпушиш още една”. Човекът не пали веднага друга цигара,
защото не желае да се пристрасти отново. Минава достатъчно
дълго време. Следващият път, когато отново е изправен пред
изкушението, той си казва: “Ето че не пропуших, значи няма
нищо лошо, ако си запаля още една цигара”. И се плъзва надолу към ямата.

Това се е случило с теб ,както и повечето посегнали към тази "невинна цигара"
Желая ти успех ,трябва да се справиш!

# 24
# 25
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
zayo , на мен голям стрес ми образува местенето в друга държава - не сме на по двайсет и няколко със съпруга ми, трудно ни беше, особено в началото.И както вече казах работата ми е свързана с доста стрес, много ме тормозят значи Joy.Иначе имам много малко колежки пушачки, 3-4 само, а ние сме доста голям тийм. Доста накриво ме гледат, като излизам да си ползвам почивката навън, та отказването на цигарите ще ми е само от полза в това отношение.Много добре се справяш, поздравления   bouquet!

Не се сърди, човече  - не , че не го бях преодоляла, за тези две години и половина съм се сещала само няколко пъти за цигара, и то за около минута, никак не ми беше трудно да не пуша. От време на време сънувах , че пуша и се събуждах като от кошмар Rolling Eyes. Но тогава и съпругът ми не пушеше, а ние сме от тези, дето все си правят всичко заедно, та така се получи и с цигарите - той пропуши, и след около месец и аз се предадох . Та затова си мисля, че този път ще ми е по- трудно отказването на цигарите - скъпият дими като комин, и през нощта става да пуши ooooh!. А за онази първа цигара - тя винаги  е гадна, но някак си след няколко дни ти се приисква друга, поне при мен е така. Та трябва много да се пазя да не го допускам за в бъдеще.

Тeddy , и аз съм голяма жаба Joy. Това с чашата вода е чудесна идея.

Nushlem , отивам да прочета дебата.Ами прав е Кар, и го бях чела даже , пък не го послушах Embarassed.

Благодаря ви много за препоръките   bouquet! Отивам да посетя предната тема Hug.

# 26
  • Мнения: 46 573
Аз днес закръглих 10 месеца  newsm18

Ако някой от темата хареса гифчето в подписа ми, вземайте смело  Simple Smile

...А за онази първа цигара - тя винаги  е гадна, но някак си след няколко дни ти се приисква друга, поне при мен е така. Та трябва много да се пазя да не го допускам за в бъдеще...

Щом е гадна, значи всичко е в главата ти. Тялото ти казва, че му е гадно, но ти насила го натискаш  Simple Smile това трябва да преодолееш, следвай какво ти говори то... и не гледай мъжа ти или другите, всеки сам решава какво да прави.

# 27
  • Мнения: 1 004
Аелис, аз бях на 30 като се преместихме. Мъжът ми на 37....  Crossing Arms
Ама той още си пуши де..А аз спрях наскоро, когато нещата леко се понагласиха тук, иначе не е лесно да започнеш живота отначало, наистина...

# 28
  • Мнения: 4 393
Много сме, силни сме  newsm44
Аз да вметна, че покрай мен вече почти никой не пуши.
И като ми се случи /наистина рядко/ да съм някъде на закрито и да се пуши, толкова противно ми замирисва косата, че нямам търпение да стигна до душа, както и дрехите.
Преди какво съм си мислела, не знам, но най-вероятно съм миришела ужасно на околните.

# 29
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
инсп. Гаджет , браво, около мен всички димят - имам предвид вкъщи, на работата нямам този проблем Wink.Ох, ако можех да изкуша скъпият и той да опита да ги спре Praynig.

Последната ми цигара беше вчера, около 14:30. Много се чудих дали да се похваля, че да не взема да се проваля след това и после много шум за нищо Embarassed. Но засега всичко е ок, нямам желание за цигара, дано така продължава и занапред. Утре съм на работа, там ми е слабото място - последният път пропуших заради стресова ситуация на работата Embarassed.

Иначе си се чувствам добре, няма разлика някаква, но то и аз какво искам с едно денонощие въздържание Joy. Най- важното е, че съм в настроение, едно такова ми е приповдигнато Rolling Eyes.

Хубав ден ви пожелавам Hug!

Общи условия

Активация на акаунт