Рим - осма тема

  • 69 943
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Приятно пътуване и незабравими моменти на всички,които ще посетят Рим с осма тема! Peace

На мен скоро не ми се очертава в плановете,макар че Тиволи ми остана за домашно и може би още едно посещение на базиликата Свети Петър,че не можах хубаво да й се насладя заради литургията.
По Фиеста ТВ Лидия Бастиянич приготвя волска опашка точно по описания начин-нарязана на сегменти и в доматен сос,представи ястието като характерно за римската кухня.
OSSO BUCCO се приготвя от телешки джолан.

# 16
  • Мнения: 3 342
Привет и от мен!

Била съм в Италия няколко пъти, но Рим съм го виждала само от въздуха - беше толкова красив в червеникавите си нюанси, огрян от слънцето. Всъщност имам впечатления и от летището, защото имахме кацане там. Много ми се иска да го посетя, ако не тази, то поне следващата година. Затова се записвам да ви следя Hug

# 17
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Благодаря ти, Sause baus!

Гробницата искам да я посетя от уважение към папа Джованни Паоло II.
Преди няколко години опашките бяха невероятни и затова пропуснахме.
Иначе съкровищницата не ме впечатли.


Еликсир, хареса ми как изглежда яденето на Лейди и затова попитах как е било записано в менюто (при бъдещо посещение вероятно ще го опитам). Заприлича ми на Оссобуко (бг наименованията нищо не ми говорят...навремето като съм била ''при мама'' нито съм готвила, нито съм пазарувала от месарница  Laughing).

Не съм готвачка, потърсих ''оссобуко алла романа'' в Гугъл и ми излиза, че обикновено е с грах и може да бъде от телешко или биволско месо.

http://imparandocucinando.blogspot.it/2012/01/ossobuco-alla-romana.html


Мимии, времето как беше  Mr. Green?
В деня на заминаването ти даваха сутринта по новините прогнозата и дадоха снимка от Рим...небето беше черно, имало силен дъжд и буря рано-рано. Laughing

Последна редакция: вт, 15 окт 2013, 18:53 от regina di cuori

# 18
  • Мнения: 6 031
...
Мимии, времето как беше  Mr. Green?
В деня на заминаването ти даваха сутринта по новините прогнозата и дадоха снимка от Рим...небето беше черно, имало силен дъжд и буря рано-рано. Laughing

regina di cuori  hahaha
Времето беше доста по-добро от Миланското тази година.  Joy
Имаше превалявания, но не много обилни. Най-силно валя когато бяхме във Ватиканските музеи.
Нямаше обаче добра видимост за снимки от високо, като изключим един следобед(когато нямахме време  Mr. Green ).

# 19
  • Мнения: 2 255
Момичета, имам 1-2 въпроса ...засега  Mr. Green
1. Ние ще бъдем в Рим с малкия ми син - на 9 ... и мисля да не правим много натоварена програма от забележителности, че колкото и да е запален по римляните, предполагам, че може да се отегчи от много обикаляне  Rolling Eyes Засега едно е ясно - основната цел и точка е Колизеума - здравата му се е "наточил", има голям мерак да го обиколи човека  Peace Другото, което иска да види е Устата на истината. Бихте ли ми предложили нещо конкретно, което е интересно за хлапета, зоопарка - заслужава ли си и т.н....
Рим - ще е тръпка за мен, но искам и малкия да остане - доволен.
2. Има ли смисъл да ползваме Рома пас - мисля да заложим на разходките с транспорт от време на време  newsm78

# 20
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Зоопарка е хубав, заслужава си да се посети  Peace

# 21
  • Мнения: 14 417
regina di cuori,ако правилно съм превела става дума за папа Йоан Павел ІІ-той вече не е в гробницата в подземията,където е гробът на свети Петър.Първоначално беше там и това най много ме впечатли-винаги имаше монахини и други хора ,които бяха коленичили до съркофага му.Просто във въздуха се усеща едно благоговеене ,уважение и преклонение пред отеца.В момента обаче мястото за преклонение на тленните му останки са в самата базилика.Когато бях на посещение просто ми показаха едно място в пода,което било отредено за него след като го обяват за светеЦ.От тогава не съм влизала ,но вероятно на мястото за поклонение има хора-по това от далеч ще се познае.

Гробницата искам да я посетя от уважение към папа Джовани Паоло II.

# 22
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Отново ти благодаря. Не го знаех.

# 23
  • Мнения: 6 031
Момичета, имам 1-2 въпроса ...засега  Mr. Green
1. Ние ще бъдем в Рим с малкия ми син - на 9 ... и мисля да не правим много натоварена програма от забележителности, че колкото и да е запален по римляните, предполагам, че може да се отегчи от много обикаляне  Rolling Eyes Засега едно е ясно - основната цел и точка е Колизеума - здравата му се е "наточил", има голям мерак да го обиколи човека  Peace Другото, което иска да види е Устата на истината. Бихте ли ми предложили нещо конкретно, което е интересно за хлапета, зоопарка - заслужава ли си и т.н....
Рим - ще е тръпка за мен, но искам и малкия да остане - доволен.
2. Има ли смисъл да ползваме Рома пас - мисля да заложим на разходките с транспорт от време на време  newsm78

Давам няколко предложения по т.1, като предварително уточнявам, че не сме ги пробвали - ние ходим в Рим без деца.  hahaha
Музей "Изследвай" - https://www.mdbr.it/en.html
Техноград - http://www.technotown.it/?costante_pagina=home&id_lingua=2
Асансьорът на времето - http://www.time-elevator.it/?lang=en

По т.2 - според мен си заслужава Рома пас - ще избегнете голямото чакане на Колизеума, можете да включите и замъка Сейнт Анжело и освен това ще имате транспорт за 3 дни.

# 24
  • Мнения: 2 255
Мимии, благодаря за предложенията, това с "Асансьорът на времето" много интересно изглежда ...но пък малкия ще има проблем с езиковата бариера и няма да може да се изкефи  Rolling Eyes
Ще го мисля, аз може би и не си зададох правилно въпроса....по-скоро търся нещо от "старините", което впечатлява децата - както е Колизеума...той по принцип е много запален по археологията за момента и само пита кои неща от енциклопедията още си "стоят"  и може да ги види  newsm78
Така, че оставам отворена за всякакви предложения  Praynig
Сигурна съм, че няма да успеем да видим всичко за 3 дни, но ще се опитам да се насладим и тримата на макс на древен и днешен Рим....още повече, че аз и малкия сме диви фенове на италианската кухня  Grinning

А за Рома пас ...ще видя, може би от времето, ако е ОК и става за повечко ходене пеш, може и да не взема, но пък ако е дъждовно и заложим на транспорта ...сигурно ще е по-рентабилно ....Колкото до влизането с предимство се надявам, че средата на ноември няма такива опашки по забележителностите  Wink
...та в тази връзка ...не мога да се ориентирам - как стои въпроса с Рома пас за деца  newsm78

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 10:38 от *2K*

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Здравейте, искам да попитам някой дали има информация дали пенсионерите ползват някаква отстъпка в градския транспорт или при влаковете?

# 26
  • Мнения: X
*2K* според мен целия форум Романо впечатлява точно толкова колкото и Колизеума. Не пропускайте да се качите на хълма Палатин и да погледнете отгоре останките на стадиона(Stadium of Domitian). Мисля, че ще впечатли детето.

# 27
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте, искам да попитам някой дали има информация дали пенсионерите ползват някаква отстъпка в градския транспорт или при влаковете?

Не, само децата.

Само местни пенсионери ползват намаление със съответните карти.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 562
Благодаря за чудесната нова тема, Лейди!     bouquet

Да питам за Теравижън и останалите автобуси - те ли са най-добрия вариант до Термини? (Аз си спомням някакво влакче, което се взима от самото летище... Каква му е цената? И има ли го все още?)

# 29
  • Мнения: 2 031
Благодаря за чудесната нова тема, Лейди!     bouquet

Да питам за Теравижън и останалите автобуси - те ли са най-добрия вариант до Термини? (Аз си спомням някакво влакче, което се взима от самото летище... Каква му е цената? И има ли го все още?)
Ами да,автобусите са най-добрия вариант,пътуват 50 мин. и са в порядъка на 4-5-6 евро на посока.
Влака е Леонардо експрес,пристига за 30 мин. и цената е 14 евро,също е по-добре от такси или шатъл.Имаше и някакъв друг влак,по-евтин,но май не тръгваше от самото летище.За него не съм много сигурна.
Някой ако се интересува от цената на такситата-на всички на вратите пише цена до Фиомичино 48 евро,но от хотела ни обясниха,че не е точно така.Обикновенно си добавяли някакви такси и за багаж и излизало около 65-70 евро.На нас ни повикаха от хотела за 55 евро.Пристигна за около 30 мин.,но нямаше трафик.

Общи условия

Активация на акаунт