Рим - осма тема

  • 69 982
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз при вас, въпреки, че не съм сигурна кога ще ме огрее посещение в Рим   bouquet

# 46
  • Мнения: 2 907
Аз лично бих изтърпяла всичкия народ в музеите,за да видя Сикстинската капела.За съжаление няма друг начин,а може да извадите късмет и да няма много хора.

Мда, и аз явно ще търпя Wink. Лейди, гледам че говориш в множествено число, да поясня само, че ще съм сама.
Позволено ли е да се снима в църквите и най-вече в Сикстинската капела?

Чудя се дали да взимам Рома Пас, май няма смисъл. Ще живея до фонтана Треви и оттам може всичко да се достигне пеша, или? Поне така като гледам на картата ми се струва абсолютно реално, но аз съм върл пешеходец.
Четох и за нощните турове, но едва ли нощес ще е по-празно от през деня, това ще го видя на място.
А пътуване с кораб по Тибър заслужава ли си?
В последната неделя от месеца музеите били безплатни, обаче си представям само каква инвазия ще е, така че неделята ще се отдам на тривиални плътски наслади като седене по пиаци, чаша вино в ръката и брускета на масата.

# 47
  • Мнения: 2 036
В Сикстинската капела е забранено снимането и говоренето,не че не снимаха пак.Иначе за другите църкви няма проблеми,може да се снима.
Напълно възможно е да обикаляш пеша,освен ако не си за кратко време и бързаш да видиш всичко.За кораб по Тибър съм чела,че не хубаво защото реката е много ниско и нищо не се вижда,не съм ползвала обаче.



# 48
  • Мнения: 160
Здравейте момичета.В началото на ноември заминаваме за Рим,но само за 3 дни,като кацаме рано на Фиумичино и излитаме късно към 22:30 на третия ден. Исках да питам,какво може да се види за това време и много ли се стои по опашките? До сега не съм била в Рим,но имам опит от забележителностите в Париж и Барселона,там си отнасяхме по 1,5-2 часа на музей. Благодаря на отзовалите се   bouquet

# 49
  • Мнения: X
Pam73,mystic ,най-много се чака за Ватиканските музеи,затова е по-удачно да си резервирате билети он-лайн и влизате без да чакате.
Аз съм показвала и друг път в предходната тема колко беше опашката на обяд на излизане от музеите (същата беше и на влизане),това месец май,за ноември дано е малко по-спокойно.



Опашката е до долния край на стената,по трима на ред .

Въпреки това не мога да кажа,че в самите музеи е било непоносима гъчканица.
Ето как беше в галерията с географските карти - да ,има много хора,вървят един след друг,но се изтърпява,особено ако имаш очаквана нагласа,че ще е така.



Виж в метрото сутринта на път за Ватикана (качвахме се от Термини) не очаквах,че ще се натъпча като сардела и то на третото по ред влакче,защото в първите две изобщо не се доредихме да се качим.Така не съм се тъпкала в градски транспорт от соц. ученическите ми години  ooooh!.

Също доста хора чакат за Колизеума,но по-напред споменаха,че също могат да се закупят билети он-лайн или да ползвате Рома пас за вход с предимство. Peace

# 50
  • Мнения: 2 907
Мерси Еликсир за идеята. Купих си билет за 9ч30 сутринта, нямаше за по-рано.
Дано има лесни обозначения от къде е входа за онлайн билетите, че ми изпратиха всички обяснения на италиански.
Сега се чудя дали да не си купя онлайн и за Колосео+Форо Романо+Палатино щом казваш, че и там много се чакало. А в безплатната неделя ще се пробвам в Галериа Боргезе...ако не е консерва със сардини разбира се.

При мен възбудата вече започна да се покачва, малко остана.

# 51
  • Мнения: 1 171
Здравейте,

записвам се да изчета цялата информация за Рим, защото искам догодина да го посетим.Тъй като през лятото цените на хотелите драстично падат, бихте ли ми казали толкова ли е непоносима жегата през август в Рим ?
Аз си мисля, че няма да има толкова хора и ще е по-спокойно.
И още нещо- хотела, който си харесах е не толкова близо до метро, а до автобусна спирка в района на Трастевере. Автобусите често ли са в задръствания и дали е по-удачно да избера някой в близост до метро?

# 52
  • Мнения: 2 907
Ики, за Рим знам, че било жив ад през лятото и самите римляни се махали по това време.
Моя приятелка беше там през август преди две години, нищо не е могла да посети, каза ми, че само седиш и се поливаш с вода и вегетираш. Тя която е спортна натура и в началото на 30те е имала силни сърцебиения и дишането е било болезнено.
Миналото лято един известен американски актьор получи фатален инфаркт в Рим и си спомням, че в репортажа по телевизията се каза нещо от рода на - през летния горещ период инфарктите зачестяват. Представи си...

# 53
  • Мнения: 11
Здравейте. Някой ще пътува ли за Рим на 21.10? Гледах времето - ще вали малко, повечето време е облачно. Чудя се какви дрехи да си взема , тъй като с мъжа сме с ограничен багаж. Преди време писах в седма тема, но никой не ми отговори.....

# 54
  • Мнения: 6 031
Здравейте. Някой ще пътува ли за Рим на 21.10? Гледах времето - ще вали малко, повечето време е облачно. Чудя се какви дрехи да си взема , тъй като с мъжа сме с ограничен багаж. Преди време писах в седма тема, но никой не ми отговори.....

Сега погледнах прогнозата за това време и го дават преобладаващо слънчево(което може и да се промени), с температури от 12 градуса(нощем) до 25градуса дневни(температурите вероятно ще ги познаят). За мен това си е топло време и не бих предвиждала някакви специални дрехи, освен едни чадър за всеки случай.
Погледни предния ден, преди да пътувате и ако няма драстична промяна си пътувай спокойно с приготвения багаж.

# 55
  • Мнения: 2 907
Ралинка, аз летя в сряда 23/10. И аз се чудя какви дрехи. И то най-вече заради ограничения багаж.
Чадър със сигурност ще нося, ще вали всеки ден. През октоври по принцип валяло буквално всеки ден. Едва ли ще е по цял ден, но мой приятел ми каза, че този месец бил златна ера за продавачите на чадъри, които изкачали веднага след като завалявало.
Но прогнозата казва, че ще е топло - 23 градуса. Това е перфектно. Аз не обичам жеги и студ, идеално е 20 градуса.

# 56
  • Мнения: X
Мерси Еликсир за идеята. Купих си билет за 9ч30 сутринта, нямаше за по-рано.
Дано има лесни обозначения от къде е входа за онлайн билетите, че ми изпратиха всички обяснения на италиански.
Сега се чудя дали да не си купя онлайн и за Колосео+Форо Романо+Палатино щом казваш, че и там много се чакало. А в безплатната неделя ще се пробвам в Галериа Боргезе...ако не е консерва със сардини разбира се.

Часът е отличен,ние бяхме запазили за 10,00ч. Отиваш най-отпред пред входа и ще видиш как са направени три отделни коридора за чакащите-единият е за такива без резервации,другият за хора с резервации и третият-за групи.

Ето ситуацията пред колизеума:



Ние не сме влизали вътре,защото сме посещавали колизеума в Тунис и от безбройните снимки в нета знаехме,че този се повтаря отвътре,но в темите назад дамите казваха,че опашката минава сравнително бързо или пък си купете билети от входа за Форо Романо -там имало по-малко чакащи.

За пътуващите с ограничен багаж аз не мога да съм полезна,ние трима души носим три куфара.
Обаче като гледам прогнозата за следващите 10 дни ,ами че то времето ще е по-хубаво от когато ние ходихме през май,перфектно го виждам даже. Peace

http://sinoptik.bg/rome-italy-103169070/10-days

# 57
  • Мнения: 2 036
Първия път ходихме от 31.08 да 07.09,беше много топло,но се търпеше.Тълпите наистина бяха по-малки.Когато се качвахме на купола на базиликата дори посядахме на едни прозорчета за почивка.
Хотелите бяха поне два пъти по-евтини и опашките също по-малки,сравнени с октомври.Така, че може би е най-добре да направите точно така,последните дни на август и началото на септември.Когато резервирате хотел ще се води август,а той е слаб сезон.
За дрехите - на 22-23 градуса направи си е топло,според мен едно яке(моето беше кожено) и блузи с къс ръкав,може би една с дълъг,но тъничка.
Продавачите на чадъри и дъждобрани са ужасно досадни,буквално са навсякъде когато вали.
Забравих да кажа,че Колизеума отвън е в ремонт и малко се разваля хубавата гледка.Фонтана на пл.Барберини също,но той не е кой знае какво,според мен.

# 58
  • Milano
  • Мнения: 3 685
И аз не видях да дават дъжд за Рим. При нас (на север) идва в неделя, но ще слезне само до Тоскана.
В сряда казват вероятно малко облачно там, но възможност за валежи 0%.
Мин. температура 18гр, макс. от 23 до 25.
Климата им е прекрасен, какъв дъжд всеки ден? newsm78


За август...хората се изнасят не заради жегите, а защото в Италия фабрики, офиси и т.н. затварят за 3 или 4 седмици (изключая суперите) само тогава.
Ние преди няколко години отскочихме до Рим след морето (последната седмица на август).
Обикаляли сме по 8 часа навън. Времето (невероятно) беше леко облачно.
От римляни и помен нямаше, туристи - малко. Във Ватиканските музеи влезнахме за ок.5 мин. без предварително закупени билети.


През май месец обаче опашките бяха, като на снимките.

Та, в обобщение, времето си е време.
Тази година имахме само 2-3 периода от 4-5 много горещи дни, докато миналата година не се дишаше 2 месеца подред.

Може да се разхождате сутрин и пообед- в някой музей.
То и в Бг през лятотото в 14 часа можеш да припаднеш.

Така, че аз ''гласувам за'' август.

# 59
  • Мнения: 1 171
Благодаря много. Смятам да е в края на август. А по въпроса с автобусите в Рим- има ли големи задръствания или се пътува нормално?
Хотелът, който съм си харесала е в непосредствена близост до автобусна спирка и на около 10-15 мин. от спирка на метро.

Общи условия

Активация на акаунт