Рим - осма тема

  • 70 001
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
Здравейте,

Използвах линк от предната тема за да си "заявя" аудиенция при Папата. Очаквах да ми отговорят на мейла дали е приета, но вече една седмица не получавам отговор. Очаква ли се да получа потвърждение на мейла или направо когато отида в Рим ще ми дадат хартиените пропуски?

# 31
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

Използвах линк от предната тема за да си "заявя" аудиенция при Папата. Очаквах да ми отговорят на мейла дали е приета, но вече една седмица не получавам отговор. Очаква ли се да получа потвърждение на мейла или направо когато отида в Рим ще ми дадат хартиените пропуски?

Аз получих потвърждение няколко дни преди да заминем.

# 32
  • Мнения: 2 044
Да получаваш потвърждение на мейла,ние също 5-6 дни преди пътуването получихме.

# 33
  • Мнения: 2 255
*2K* според мен целия форум Романо впечатлява точно толкова колкото и Колизеума. Не пропускайте да се качите на хълма Палатин и да погледнете отгоре останките на стадиона(Stadium of Domitian). Мисля, че ще впечатли детето.
Bliss благодаря   bouquet Детето вече е "полудяло" на вълна Рим и на всички само това разказва   #Crazy така, че ще се възползвам максимално от препоръките, за да го ощастливя  Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Ние тази събота (живот и здраве) пътуваме за Рим. Имам няколко въпроса, чиито отговори съм сигурна, че ги има в темата, но ми е кът времето и бих била благодарна за отговори на куп Simple Smile. Рома пас от къде мога да я купя на място? Четох за Термини, но има ли я на други места? За кои забележителности е най-изгодно да се използват безплатните посещения? Четох, че до Карло Мента се стига с трамвай 8 от площад Венеция - има ли вероятност да объркам посоката или си личи на къде е Трастевере? Много ли са им скъпи такситата и трябва ли да ги викам по телефон или спокойно можем да се качим на някое на улицата?
Благодаря предварително!

# 35
  • Мнения: 6 031
Ние тази събота (живот и здраве) пътуваме за Рим. Имам няколко въпроса, чиито отговори съм сигурна, че ги има в темата, но ми е кът времето и бих била благодарна за отговори на куп Simple Smile. Рома пас от къде мога да я купя на място? Четох за Термини, но има ли я на други места? За кои забележителности е най-изгодно да се използват безплатните посещения? Четох, че до Карло Мента се стига с трамвай 8 от площад Венеция - има ли вероятност да объркам посоката или си личи на къде е Трастевере? Много ли са им скъпи такситата и трябва ли да ги викам по телефон или спокойно можем да се качим на някое на улицата?
Благодаря предварително!
Рома пас можете да купите още на летището.
Най-изгодно е за Колизеума(там влиза и Римския форум и Паладин) + Вила Боргезе(или Капитолийските музеи или Сейнт Анджело) - зависи от предпочитанията.
На пл.Венеция е първата/последната спирка на трамвая.
За такситата не знам. Къде искате да ходите с такси?

# 36
  • Мнения: 2 044
Ето от къде може да купите Рома пас http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=8,но има ина много други места по улиците,магазини за цигари,павилиони за вестници.Оглеждайте се,има табели.
Цени на таксита http://www.3570.it/tariffe/archivio/tariffario_taxi_luglio_2012.pdf.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 94
Здравейте , записвам се в темата. Ходила съм веднъж в Рим и през пролетта ще пътувам отново. Любим град:)

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Никъде конкретно не искам да ходя с такси, но ако се наложи да знам. Основно се чудя дали има кожодери и при тях или си карат по тарифи? За Рома пас четох, че са безплатни пътвите 2 музея. така ли е или не съм прочела правилно? Т.е може ли (примерно) първо да влезем безплатно в Колизеума, после да ползваме отстъпка някъде и след това да влезем пак някъде безплатно?

# 39
  • София
  • Мнения: 10 027
Аз
...Много ли са им скъпи такситата и трябва ли да ги викам по телефон или спокойно можем да се качим на някое на улицата?
Благодаря предварително!

Да ме поправи някой, ако греша, но аз останах с впечатление, че такси на улицата, махайки с ръка не можеш да спреш...или само мен не са ме харесвали, а пък доста помахах  Crossing Arms. Или по телефона, или от стоянки. Ние ходихме веднъж от Треви до Карло Мента с такси и ни излезе около 10 евра. Ако не се налага по някаква причина - по-добре с транспорта.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 15:30 от Lana

# 40
  • Мнения: 2 907
И аз имам няколко въпроса.
След като автобусът от летището пристигне на Термини, има ли чакащи таксита там? Понеже нали все някак ще трябва да се добера до хотела ми. Това ще е след полунощ.

Решила съм да не влизам в музеите на Ватикана ( пищното описание на ред шу само ми потвърди избора), но желая да вляза в църквата Сан Пиетро и в Сикстинската капела. И въпросът ми е - цената за Сикстинската капела отделна ли е или спада към музеите?

Тези, които се върнахте тези дни, как определяте времето, като топло, хладно или какво точно?
Имам изключително ограничени килограми за багаж и като гледах снимките на лейдито ми се стори, че е хладно май. И всеки ден ли валя?

# 41
  • Мнения: 6 031
И аз имам няколко въпроса.
След като автобусът от летището пристигне на Термини, има ли чакащи таксита там? Понеже нали все някак ще трябва да се добера до хотела ми. Това ще е след полунощ.

Решила съм да не влизам в музеите на Ватикана ( пищното описание на ред шу само ми потвърди избора), но желая да вляза в църквата Сан Пиетро и в Сикстинската капела. И въпросът ми е - цената за Сикстинската капела отделна ли е или спада към музеите?

Тези, които се върнахте тези дни, как определяте времето, като топло, хладно или какво точно?
Имам изключително ограничени килограми за багаж и като гледах снимките на лейдито ми се стори, че е хладно май. И всеки ден ли валя?

Има таксита на Термини - отпред пред гарата тръгват. Има и нощни автобуси.
Сан Пиетро няма проблем да разгледаш, но за Сикстинската капела се влиза през входа за музеите(билета е един), освен това за да стигнеш до нея преброждаш половината зали(тези с най-голяма гъчканица).
Времето предишната седмица беше променливо, но топло. Преваляванията бяха краткотрайни и не много обилни.

# 42
  • Мнения: 2 907
А ако примерно отида в ранни зори и тогава ли е фрашкано с народ?
Ако трябва ще ида в 7 сутринта и ще чакам да отворят вратите  Grinning

# 43
  • Мнения: 6 031
А ако примерно отида в ранни зори и тогава ли е фрашкано с народ?
Ако трябва ще ида в 7 сутринта и ще чакам да отворят вратите  Grinning



Музеите отварят в 9 часа. Аз бях около 9,30-10 до около 14 часа и беше гъсто населено.
Не знам как стои въпроса с нощните посещения(те са по-скоро вечерни)...

# 44
  • Мнения: 2 044
Аз лично бих изтърпяла всичкия народ в музеите,за да видя Сикстинската капела.За съжаление няма друг начин,а може да извадите късмет и да няма много хора.
Времето беше топло,носехме връхни дрехи заради преваляванията.
Аз също мисля,че такси се поръчва по телефона или от стоянките.

Общи условия

Активация на акаунт