От какво са съставени козметичните ни продукти? - 3

  • 42 238
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Благодаря, наистина е магически. Невероятно е как изсмуква пъпките отвътре, вече нямам, но около цикъла много рядко се появява някоя вътрешна, едно намазване и на сутринта вече е с жълто връхче, изсмукана, изсушена и изчезва.  Laughing Цената е направо смешна. Ако идваш към БГ моля донеси ми, превеждам парите предварително, мога и сама да си поръчам до USA адрес. Обикновено има кой да ми донесе, но сега няма да има поне няколко месеца.
Ще потърся някаква комбинация на ретинол и сал.киселина в БГ, дано има нещо подобно.

# 16
  • Мнения: 176
Имам няколко въпроса за следния околоочен крем. От него ми се възпали кожата след 3-4 ползвания. От коя съставка може да са получи възпаление?
Philosophy Miracle Worker Miraculous Anti-aging Retinoid Eye Cream

Ingredients: aqua/water/eau, propanedoil, setyl alcohol, diethylhexyl carbonate, niacinamide, octyldodecyl olivate, polyglyceryl-4 isostearate, glycerine, behenyl alcohol, tetrahexyldecyl ascorbate, hexyldecanol, peg-30 dipolyhydroxystearate, caprylic/capric triglyceride, ricinus communis (castor) seed oil, magnesium sulphate, cera alba/beeswax/cire d'abielle, cocoyl pentapeptide

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Да не е алергия към ретинола?  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 176
Незнам, ползвам серията със ексфолианта, крема за лице и от тях нямам проблеми, даже виждам страхотни резултати. Но с околоочния имам проблем.  Sad

# 19
  • Мнения: 9 991
ретинола не е ли витамин А , а салициловата киселина Аспирин всъщност. Ако това са магическите съставки , може и да се импровизира в домашни условия . Има и спирт със салицилова киселина..

п.п. и двете съставки имат избелващ ефект и могат да бъдат алергени , както и да не се ползват летните месеци си мисля  newsm78, защото могат да доведат до пигментиране .

# 20
  • Мнения: 616
Имам няколко въпроса за следния околоочен крем. От него ми се възпали кожата след 3-4 ползвания. От коя съставка може да са получи възпаление?
Philosophy Miracle Worker Miraculous Anti-aging Retinoid Eye Cream

Ingredients: aqua/water/eau, propanedoil, setyl alcohol, diethylhexyl carbonate, niacinamide, octyldodecyl olivate, polyglyceryl-4 isostearate, glycerine, behenyl alcohol, tetrahexyldecyl ascorbate, hexyldecanol, peg-30 dipolyhydroxystearate, caprylic/capric triglyceride, ricinus communis (castor) seed oil, magnesium sulphate, cera alba/beeswax/cire d'abielle, cocoyl pentapeptide



Не виждам ретиноид в състава. propanedoil от списъка е потенциален дразнител. Някои хора реагират на пептиди, но нямам конкренто инфо за  cocoyl pentapeptide.

# 21
  • Мнения: 176
Мис Нели, благодаря за коментара. Hug

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Тук има интересен "ключ към бараката" - няма да преразказвам  Peace ще видиш какво посочват за дразнител  Peace http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-bra … tinoid-eye-repair

# 23
  • Мнения: 616
Тук има интересен "ключ към бараката" - няма да преразказвам  Peace ще видиш какво посочват за дразнител  Peace http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-bra … tinoid-eye-repair

Състава в линка е напълно различен  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 573
Може ли мнение за следния състав?

Shiseido Bio Performance Restoring Cream
Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Peg-100 Stearate, Myristyl Myristate, Hydrogenated Polyisobutene, Erythritol, Microcrystalline Wax (Cera Microcristallina), Behenyl Alcohol, Dimethylacrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Crosspolymer, Stearyl Alcohol, Talc, Phenoxyethanol, Methylparaben, Silica, Alumina, Disodium Edta, Sorbitan Tristearatee, Thylparaben, Fragrance, Sodium Citrate, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Sodium Metaphosphate, Inositol, Benzyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Sodium Metabisulfite, Citronellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Acetylated Hyaluronate, Eugenol, Syzygium Jambos Leaf Extract, Iron Oxides (Ci 77491), Iron Oxides (Ci 77492), Tocopherol.

Според Шисейдо е за 40+, но аз много не се влияя от подобни разграничения, защото кожата ми е ужасно суха и имам назолабиални бръчки, каквито някои жени на 40 нямат... и все пак - дали не се хвърлям в твърде дълбоки води?  Thinking
Досега ползвах Bioperformance Revitalizing cream, който е от същата серия, но 30+ и съм много доволна от него, но почти свърши, а зимата обичам да провеждам малко по-ударна терапия, защото кожата ми винаги е още по-суха и повяхнала в този сезон  Confused

# 25
  • Мнения: 176
Тук има интересен "ключ към бараката" - няма да преразказвам  Peace ще видиш какво посочват за дразнител  Peace http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-bra … tinoid-eye-repair

И аз го гледах това, но става въпрос за различен продукт и състава им е различен.
В крайна сметка реших да се разделя с него и да го ползва някой с по-малко чувствителна кожа.

# 26
  • Мнения: 1 222
Имам няколко въпроса за следния околоочен крем. От него ми се възпали кожата след 3-4 ползвания. От коя съставка може да са получи възпаление?
Philosophy Miracle Worker Miraculous Anti-aging Retinoid Eye Cream

Ingredients: aqua/water/eau, propanedoil, setyl alcohol, diethylhexyl carbonate, niacinamide, octyldodecyl olivate, polyglyceryl-4 isostearate, glycerine, behenyl alcohol, tetrahexyldecyl ascorbate, hexyldecanol, peg-30 dipolyhydroxystearate, caprylic/capric triglyceride, ricinus communis (castor) seed oil, magnesium sulphate, cera alba/beeswax/cire d'abielle, cocoyl pentapeptide



Не виждам ретиноид в състава. propanedoil от списъка е потенциален дразнител. Някои хора реагират на пептиди, но нямам конкренто инфо за  cocoyl pentapeptide.
Може да е пропиленгликола (той е в доста голям % тук, може и 8-10 да е) и/или хексидеканол-а - това са ПАВ, които не толкова, че дразнят, доколкото разнасят/биха могли да разнесат част от емулсията в очите. Но би трябвало веднага да залюти. Има малка вероятност да се получава комулативен ефект и микронавлизане.
Според мен е обратна емулсия В/М, което не ми изглежда удачен вариант за около очи, защото кожата е много нежна, тънка и чувствителна. Като активки е добре, но чак миракле...

# 27
  • Мнения: 176
CI много благодаря за компетентното мнение.   bouquet
Поблема при мен не беяе дразнене и лютене в очите, а просто кожата около очите се поду, стана силно подпухнала и някак груба. Като алергична реакция по-скоро. Оправи се след 1-2 дни със замразени чаени торбички. Прегледах състава подробно, имаше някой и друг възможен дразнител, но чак толкова силна алергична реакция незнам от какво се получи...  Cry

# 28
# 29
  • Мнения: 113
Cosmetic products containing iodopropynyl butylcarbamate may be applied to the skin and hair, or, incidentally,
may come in contact with the eyes and mucous membranes. Products containing these ingredients may be applied as
frequently as several times per day and may come in contact with the skin or hair for variable periods following application.
Daily or occasional use may extend over many years.
The following maximum authorized concentrations relating to the use of iodopropynyl butylcarbamate in cosmetic
products marketed in the European Union are stated in the EEC Cosmetics Directive: (1) rinse-off products (0.02%), (2)
leave-on products (0.01%, except deodorants/antiperspirants), and (3) deodorants/antiperspirants (0.0075%). Regarding
Distrbuted for comment only -- do not cite or quote
rinse-off products, iodopropynyl butylcarbamate is not to be used in mixtures for children under 3 years of age, except in bath
products/shower gels and shampoo. Regarding leave-on products, iodopropynyl butylcarbamate is not to be used in body
lotion and body cream, and is not to be used in mixtures for children under 3 years of age. Furthermore, iodopropynyl
butylcarbamate is not to be used in oral hygiene and lip care products. The following warning must be displayed on the label
of rinse-off and leave-on cosmetic products that contain iodopropynyl butylcarbamate: Not to be used for children under 3
years of age.
 Stearalkonium chloride is a stearic acid-derived chemical which is primarily used as an anti-static agent, a surfactant and an antimicrobial. Designed by the fabric industry for use as a fabric softener, this toxic chemical has somehow found its way into many hair and skin care products. Some companies have started using it as a key conditioning ingredient in their products, as it’s a cheaper alternative to natural  ingredients that achieve the same task, like certain conditioning proteins.
 
HEALTH RISKS: This chemical has been shown to cause irritation to the skin and eyes and has potential negative effects on the nervous system. Products with this ingredient should be avoided. That is, unless you want to wash your hair and rub your face with chemical fabric softener!

Последна редакция: ср, 04 дек 2013, 20:18 от FDA

Общи условия

Активация на акаунт