ДУБАЙ 3

  • 85 864
  • 749
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 9 908
Веднага питам  Grinning
за пушенето нещо да кажеш, къде е позволено?
при нас поувеличиха местата за пушачи. Най-лесно е като влезеш в един мол, да питаш на информация къде има кафене за пушачи - сега на някои тераси има маси с пепелници - пак казвам, поне в Абу Даби има. В повечето кафенета на открито също има, стига да не е заведение за хранене.

# 616
  • София
  • Мнения: 2 104
А н и, хранене на бебе в метрото за мен означаваше да смуче от шише, не съм разпъвала трапези. Wink Златната НОЛ карта за транспорта важи за златните купета, които обикновено са заградени, намират се отпред и отзад, обозначени са. Интериорът им е по-хубав и не са претъпкани с индийци и прочие емигранти. Излиза малко по-скъпо от сребърната карта, просто си взима малко повече при чекирането. Най-отпред в златния вагон няма машинист, предполагам, че той се намира на долно ниво на влака, и всъщност като застанете там - отпред се вижда целият път през стъклото, все едно сте шофьора. Ние пътувахме с мъжа ми, в купето имаше и други мъже, никой не са гонели. Богиня, да не бъркаш златното купе с това за жени? Защото златната карта може да се купи и използва от всеки, дори и мъж.
shhhh..., в откритите ресторанти не можеш да си пушиш на масата, има си места и там за пушене.
За тези, които са тръгнали на пазар в Дубай, на връщане на летището ми споделиха, че имало Мол Аутлет. Нямам представа къде се намира, но за шопинг бил идеален с маркови евтини стоки. Който иска, да поразучи.

# 617
  • Мнения: 1 668
Някой, който разбира от карти може ли да погледне тези 1 мола. Май са горе долу на едно и също място. става въпрос за аутлет моля, за който говори монако и драгон мол, който ми е препоръчала тити .
http://dubaioutletmall.com/contact-us
http://www.dragonmart.ae/howtogethere.html

Моняко, не бъркам нищо... Просто сега чух, че има златни купета и питам какво е... За децата ми продължава въпроса. 4 карти ли купувам или 2 (само за възрастните)

# 618
  • София
  • Мнения: 2 104
Богиня, деца до 5 г. пътуват безплатно.
А н и, след като се чекираш в метрото - пред теб са асансьорите, а отстрани ескалаторите. Забелязах, че в асансьорите се качват всички, мързи ги да направят 2 крачки и да слязат с ескалатора. Като хващаш метро, се качваш с количката в асансьора и той спира директно пред вратите на метрото. Чакаш си влака. Метрото не е като софийското - да виждаш релсите и влака, а има врати, които се отварят заедно с тези на влакчето, когато пристигне.

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 18:16 от Монако

# 619
  • софия
  • Мнения: 9 590
Аз съвсем се ошашавих  Crazy
Ситимакс Бур Дубай добър избор ли е в крайна сметка?
Ще задам тъп въпрос, но... колко пари горе-долу стигат за двама възрастни без особени луксове, за храна, транспорт и такива неща за седмица  newsm78

Много далече са го сложили този Дубай бе, па и не се пуши, не се пие...  Laughing Laughing Laughing

# 620
  • Мнения: 1 668
Богиня, деца до 5 г. пътуват безплатно.
 
Чудесно, демек ние за 1 дете на 4 и едно на 7 купуваме 3 карти и сме в джаза:). Аз вчера се разочаровах доста. Ровя за хотели сигурно от 2 седмици и най-накрая се спрях на хотел за 2+2 . Цената ме устройва, местоположението ме устройва... Наред всичко. Тръгвам да резервирам и в последния момент фиксирах, че дете над 6 години се води възрастен, а не предлагат апартаменти за 3възрастни + 1 дете.... Като разцъках различни хотели се оказа, че всеки хотел си има собствено мнение какво е това дете и до колко години може да се настани в апартамент... И така... сега съм в изходна позиция и търся апартамент пак...
И вече се ядосах и мисля да търся 10 дни преди пътуването... Сега като гледам цените за след 10 дни хотели, дето в моя период са по 1200 евро за след 10 дни са по 400... Та ще чакам ласт минет...

# 621
  • софия
  • Мнения: 9 590
Момичета и Роже, искам да помоля, на който му се занимава да ми пусне линк на добър, на удобно място и не скъп хотел. Не се сетих вчера четейки темата да си запаметя предложените линкове.  Rolling Eyes

# 622
  • Мнения: 146
Аз искам да попитам за картата за метрото. Децата имат ли намаление в метрото, съответно за тях трябва ли да купувам такива карти. Тези 20 дирхама, които струва са първоначално заредени в картата или толкова струва пластиката. Защото аз почвам да се замисям, че май за 4 човека е по-евтино да се пътува с такси, отколкото с метрото... А и някой ако има ориентир за таксито като цена от Емирейтс палас до Ферари уърд-а ще съм благодарна.

Nol Silver Card се купува за 20 дирхама, които остават заредени в нея. Колкото и да се возите максимумът, който може да ви вземе е 14 дирхама. Ние използвахме метрото доста и то за дълги преходи предимно. Зареждахме по 10-15 дирхама всеки ден и винаги ни оставаха. Последния ден дори не сме зареждали и на тръгване имахме по 2-3 дирхама, които си донесохме в България за спомен  Mr. Green В Абу Даби таксито от Emirates Palace до Джамията ни взе 35 дирхама, разстоянието беше 19-20км. От Emirates Palace до Ferrari World e два пъти повече, така че около 70-75 може би.

# 623
  • Мнения: 146
Веднага питам  Grinning
за пушенето нещо да кажеш, къде е позволено?
Забранено е навсякъде - ресторанти, метро, хотелски стаи. Има определени места, където се пуши, те се разпознават. На летището има кабинки, подобни на телефонните, в които влизаш и пушиш с компания, вентилирани естествено.

Ние си пушихме в хотелската стая, при настаняването ни попитаха каква стая искаме- за пушачи или непушачи. Разлика, естествено, няма в самата стая. Даже и пепелник нямахме  Simple Smile

# 624
  • Мнения: 146
Аз съвсем се ошашавих  Crazy
Ситимакс Бур Дубай добър избор ли е в крайна сметка?
Ще задам тъп въпрос, но... колко пари горе-долу стигат за двама възрастни без особени луксове, за храна, транспорт и такива неща за седмица  newsm78

Много далече са го сложили този Дубай бе, па и не се пуши, не се пие...  Laughing Laughing Laughing

Ние бяхме в Citymax Bur Dubai, доволни сме- и от чистотата и от храната... Метростанцията беше на близо 10 минути пеша. В стаите си има кабелен интернет, в лобито и ресторантите безжичен. И басейнче има на покрива, хареса ни.
Относно разходите не се притеснявайте- ние двама човека за седмица сме похарчили едва $700, като в тях влизат храна, транспорт, сувенири и билети за всички атракции, които сме посетили (Burj Khalifa, Miracle Garden Dubai, сафари в пустинята, аквариума в Dubai Mall...) Не смятам парите за дрехи и такива покупки.

# 625
  • Мнения: 44
Метрото не се управлява от човек  Wink Рядко някой прави място, и на мен ми направи впечатление.

Ситимакс ал Барша е добър вариант! За нашите дати платихме 900 лв за 4 нощувки, но и по-ниски цени за същия хотел съм виждала.

Ние не успяхме да похарчим 1000$ за 4 дни. Бяхме на следобеден чай в Бурж ал Араб, на Бурж Халифа, возихме се с Биг Бъс, ходихме до Абу Даби, на сафари, купихме сувенири и похапвахме не само в бърза закуска. Ако това може да бъде някакъв ориентир...

За моята абая не са искали нито паспорт, нито депозит. Бях в джамията на 28.11, но явно оттогава има нови правила.

# 626
  • София
  • Мнения: 1 857
Момичета и Роже, искам да помоля, на който му се занимава да ми пусне линк на добър, на удобно място и не скъп хотел. Не се сетих вчера четейки темата да си запаметя предложените линкове.  Rolling Eyes
shhh, почакай малко и спри да препускаш из темата. Всичко друго оправи, че основната ти грижа в последния ден беше къде и как се пуши в Дубай. Joy
Дай сега отначало, ако искаш да ти бъдем полезни.
Кажи ми с какъв бюджет разполагате за Дубай, колко дни ще сте там и по кое време на годината?
Какви са Ви приоритетите и какво искате да видите за тези дни?
Ако ми разкажеш спокойничко това, което те питам ще мога да ти бъда полезен и да намерим отговорите на всичките ти въпроси, включително къде и как да пушиш. За твое успокоение, това което до тук някои ти казваха не е вярно. Но Ивелина ти каза истината: ПУШИ СЕ В ХОТЕЛИТЕ, В СТАИТЕ СЪВСЕМ СПОКОЙНО И ЗАКОННО. Дори като си резервираш хотела ще можеш да си кажеш, че искаш стая за пушачи Peace.

# 627
  • софия
  • Мнения: 9 590
Престой в края на януари за една седмица.
В момента се опитвам да намеря хотел около 70-75 евро за двама крайна цена, на удобно за градски транспорт място.
Билети за самолета ще букна утре, визите смятам през Юзиткалърс.
Бюджета е разтеглив, но не огромен 1500 евро макс за всичко  newsm78
Искам да видя всичко  Laughing

Пушенето си е проблем  Naughty Laughing

# 628
  • София
  • Мнения: 1 857
Споко! В хотелската стая ще си пушите Peace. Навън ще пушите колкото искаш Peace. И можете да си пиете колкото искате, но не в движение, в метрото или на публични меса. Само в заведения или пак в хотелската стая. И не е толкова далече Дубай, само на 5 часа път е...
За една седмица няма да успеете да видите всичко, но нали трябва да остане и за следващия път. За твое успокоение за 1500 евро ще стоите не 7, а 17 дни в Дубай. Peace
Кажи на каква цена са Ви самолетните билети, за да видим колко остава за всичко останало и да Ви намерим добър хотел и резервираме основните забележителности Simple Smile

# 629
  • софия
  • Мнения: 9 590
Днес последно ги гледах около 600лв с един багаж.
Кинтите са за всичко.
Дали ако поръчам билетите през Юзит, за да взема и визите през тях, ще бъдат на същата цена?

Роже, много ти благодаря, че се занимаваш! Не съм пътувала толкова надалече и не съм наясно.

Общи условия

Активация на акаунт