Арилин и бременност

  • 1 470
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Последната ми менструация беше на 31.07.2013г, правих си тест за бременност на 27.08., който беше отрицателен.
На 30.08.2013 след преглед, на който не беше установена бременност от докторката ми се назначи лечение с АРИЛИН КОМБИ 12 табл. + 6 глобули, което започнах на същия ден, в продължение на 6 дни.
На 20.09. при вторичния преглед докторката установи бременност в 7г.с.
Има ли риск от увреждане на бебето, при положение че съм приемала антибиотика в началото на бременноста ми? / в листовката на пациента пише, че е противопоказно в първи триместър на бременността/
Какви изследвания трябва да направя, за да разбера за евентуални увреждания на бебето?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Трудно биха могли да се предвидят евентуалните последствия от приема на антибиотик в ранните етапи от бременността.
Нашият съвет към Вас е да се консултирате със специалист по фетална медицина и да проведете няколко прегледа за изследване морфологията на плода.

Поздрави,
Екип на АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте,
днес получих резултата си от БХС. За щастие риска е минимален, но имам завишен Free-bCG (бета-хорионгонадотропин)MoM - 1.57. Какво означава това, според лекарката няма повод за притеснение, но трябвало да направя втори БХС в 16-17 седмица.
Трябва ли да се притеснявам ако и втория БХС се окаже със завишена стойност и може ли да има някакъв риск за бебето?
Благодаря Ви

Общи условия

Активация на акаунт