Синдром на раздразненото черво

  • 342 965
  • 2 536
  •   4
Отговори
# 105
  • Мнения: 219
Здравейте! Точно днес една позната ми каза за случай на дразнимо черво, излекуван напълно с хранителните добавки на аквасорс. Нищо не пречи да се пробва. От опит знам как човек се хваща за всичко. На мен първоначално ми предписаха антидеприсанти. След това пих какви ли не медикаменти. Истината е, че при мен всичко беше на психогенна основа - прекалено много стрес ми се събра за много кратък срок от време.

# 106
  • Мнения: 403
Здравейте! Точно днес една позната ми каза за случай на дразнимо черво, излекуван напълно с хранителните добавки на аквасорс. Нищо не пречи да се пробва. От опит знам как човек се хваща за всичко. На мен първоначално ми предписаха антидеприсанти. След това пих какви ли не медикаменти. Истината е, че при мен всичко беше на психогенна основа - прекалено много стрес ми се събра за много кратък срок от време.

Здравей, можеш ли да попиташ и да напишеш кои точно добавки?

# 107
  • Мнения: 219
http://livelong-algae.blogspot.bg/2013/04/blog-post.html  Лактобасилус Ацидофилус и Бифидус

# 108
# 109
  • USA
  • Мнения: 675

Тези не се ли съдържат в киселото мляко?

# 110
  • Мнения: 700
Да, съдържат се , но в домашното кисело мляко. Подквасено от теб!

# 111
  • Мнения: 1 787
Има български пробиотици, аз ползвам Лактофлор.

# 112
  • USA
  • Мнения: 675
Да, съдържат се , но в домашното кисело мляко. Подквасено от теб!

Като казвам кисело мляко, имам предвид истинско такова.

# 113
  • Мнения: 34
Моля за помощ! Детето ми - момче на 12 год. от 24.10.2016 г. е с непрекъснати болки в областта на пъпа /нощно време - няма/. Има много тежък запек. До сега е имал болки и газове за няколко дни, не и за толкова дълъг период. В момента пие пробиотик "Биогая". Преди това ензимил, иберогаст, нексиум, дуспаталин, лактулоза... Ако не яде киви и круша, сок от сини сливи, варена тиква, бобови - въобще не може да ходи по голяма нужда. Те, обаче предизвикват по-силни болки и така се въртя в омагьосан кръг. Слагам свещички "Бизакодил"и клизма"Релаксит", но много го боли около пъпа, даже повръща... На 08.10.2016 едно момиче от класа /тренира карате/ го ритна много силно в корема - боля го много слънчевия сплит около 2 седмици. Два дни след това се разболя от някакво "вирусче" и започнаха неговите болки около пъпа, които продължават и до момента. Обиколихме всички детски гастроентеролози, хирурзи - "Токуда", Педиятрия, "Пирогов" "Детско здраве"... Диагнозата му е "Синдром на раздразнено дебело черво без диария". Гастроскопия, колоноскопия ... не са му правени предвид възрастта. Кръвна картина - в норма. Изследвахме го за паразити и глутенова непоносимост - няма.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 054
Много съжалявам за проблемите и тревогите ви!

Мисля, че е добре да приучиш детето сутрин на гладно да изпива по една голяма чаша топла вода с мед. През деня да пие често вода и поне още веднъж - голяма чаша топъл билков, липов, ментов или от лайка чай с мед или отново вода с мед.

С оглед на болките на първо време бих спряла бобовите храни и суровите плодове. Варена тиква и печени ябълки е по-добре. Компот от праскови, сливи или кайсии също може.  Добре е да се храни предимно със супи с месо. Храненията да са обилни.

За преодоляване на този проблем се изискват много търпение /да се спазва режим на хранене продължително - поне 5-6 месеца и да не очаквате бързи резултати - понякога запек се лекува в продължене на година-две/ и увереност, че проблемът е решим. 

Също така е добре детето да се движи - ежедевни разходки, тичане в парк, по 5-10 коремни преси, каране на колело - за усилване на перисталтиката.

От пробиотиците според мен е добре да ползва друг. Аз съм доволна от OmniBiotik 6, но все пак се консултирай с лекар дали е подходящ за деца.


# 115
  • Мнения: 34
Благодаря за препоръките! Проблемите с болките и запека са от години... Сутрин, на гладно пие топла отвара от ленено семе /2 супени лъжици, престояват цяла нощ в чаша вода/ с мед. През деня пие вода, чайове от билки и задължително компот от сини сливи  /само сока/ - около 1,5 литра. Движи се пеша /или по стълбите на блока -ако е много студено/ всеки ден. Търся къде да го запиша да се занимава с йога. Плуваше до скоро два пъти седмично. Всеки ден яде готвена течна храна  /шоколади, тестени, сладки неща - много рядко/. През тези три месеца спрях бобовите храни, плодове, тиква..., но и с печените плодове и компоти болките продължават и не може да се изхожда по голяма нужда.

# 116
  • София
  • Мнения: 256
Здравейте. Пиша във вашата тема,но още не знам дали съм за нея. Трета седмица стомаха ми не е наред. Всичко започна след стомашен вирус с остро разтройство,отпадналост,Т. От тогава съм със жълти изпражнения и стомашни просвивания - не всеки ден и не след хранене. Просто от само себе си се появяват,предимно сутрин,дори през нощта докато спя. Появяват се за кратко и от минават сами след няколко минути. В изпражненията съм виждала слуз. По принцип страдам от чест,дори хроничен запек - сега го редувам със подобно на разтройство състояние. Стомаха ми не е подут,не усещам тежест. Дори за тези близо три седмици съм -3-4кг надолу.
Кръвните ми изследвания и урина са нормални, тези за черния дроб също.
Престои ми взимане на фекално проба,но искам да ви питам,ако някой е правил такава, тъй като аз понякога пия едни хапчета Натурололакс,заради запека дали биха попречили на точността на изследването??? Стомаха ми е непредсказуем и не знам дали ще успея иначе да занеса пробата в четвъртък,а в друг ден няма да имам възможност...
Иначе от храните избягвам всякакво месо,пържено,сурови храни и прясно мляко.Предимно съм на ориз,супи,картофи и хляб,малко сирене и кашкавал.
Ако някой е имал нещо подобно да пише

# 117
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Детето ми на шест години е така от две години. Получавал е две-три по остри кризи. Обиколила съм де що лекари има. В Токуда гастроложка му изписа дуспаталин при болка и 20 дни еспумизан по два пъти на ден. Диетата забранява всякакви газообразуващи храни - боб, леща, грах, зелеви, моркови, ограничават се банани, шоколад, захар, грозде. Диетата трябва да е стриктна, да се яде киви, но той не иска. Също има ужасен запек, но сега гледам, че започна да ходи най-много през ден. Пие биогая. Заради болките сме стигали два пъти до болница. Дано да отшуми, защото е ужасно.

# 118
  • Мнения: 43
Charming и аз около месец съм със жълти изхождания,кашави.Предимно сутрин като си отворя очите и започва едно къркорене на черва и така като се изходя се оправя.Случва се еднократно сутрин.През деня нямам други позиви.Аз имам проблеми със стомаха.Два мес след раждането започна да ми прави проблеми-оригвания,горчив вкус,парене.Отшумява за кратко и после се завръща с пълна сила.Примен проблема е психически.Като се затворя вкъщи за по-продължителен период и хоп.А имах и разни роднински грижи,та ми се струпа много.Когато ходех на работа всичко е по к.През бременността също.Но вече два мес сме вкъщи,заради лошото време

# 119
  • Мнения: 69
Привет и от мен!По темата мога да кажа следното без да те плаша,имаш СРЧ по мнението на всички гастроентеролози!Имам същите симптоми като теб от близо 5 месеца,като цвят,като изхождания и дори вече имам и лека болка!Обиколих всички възможни специалисти,взимаха ми фекална проба няколко пъти за различни тестове и накрая не откриха нищо,просто казаха,че имам СРЧ или Колит,така че диета и да следя от кое ми става зле и от кое не!Работата е там,че като се притесня за нещо се случва същото,по 7 пъти съм ходила до ВЦ на ден,по 7!Доста е болезнено на моменти,ако имаш някаква диагноза поставена или идея как се процедира,ще се радвам да споделиш!Пия само пробиотик,защото съм и бременна!Успех

Общи условия

Активация на акаунт