Синдром на раздразненото черво

  • 341 588
  • 2 536
  •   2
Отговори
# 2 475
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Те навсякъде така правят.
Микробиология и гъбички и т.н. се изследват ПРЕДИ колоноскопията.
След няма смисъл,не е реална микрофлората.
След колоноскопия човек може да пробва да приема пробиотици и Ентерол.
Казвам го,защото прочистването на червата отмива много от микрофлората,може да се получи дисбаланс после...
Няма смисъл от микробиологични изследвания поне месец-два още

# 2 476
  • Мнения: 7
Те навсякъде така правят.
Микробиология и гъбички и т.н. се изследват ПРЕДИ колоноскопията.
След няма смисъл,не е реална микрофлората.
След колоноскопия човек може да пробва да приема пробиотици и Ентерол.
Казвам го,защото прочистването на червата отмива много от микрофлората,може да се получи дисбаланс после...
Няма смисъл от микробиологични изследвания поне месец-два още

Няма да бързам, да. Прочистването за такива процедури е зловещо.

# 2 477
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Повече от зловещо е.
И съм припадала,и направо треска съм получавала (последния път беше посред лято,аз се треса от студ).
При мен има дисбаланс на електролити,затова ми се случва.
Но в източната медицина това е един от начините за детоксикация.
Уж след такива прочиствания червата се чувстват по-добре.И дори е метод на лечение на тези заболявания.

# 2 478
  • Мнения: 7
Аз също реагирах доста зле. Кръвното ми падна, станах като мекотело, главата ме цепеше ужасно цяла нощ преди процедурата, първо ме удари гореща вълна, а после започна да ме втриса и ми пуснаха система за да ме очовечат. Надявам се повече да не ми се налага да правя подобни прочиствания...
Прочистени от всякакви храни червата ми се чувстваха спокойни и не ме болеше, но веднага след като започнах да се храня обичайните симптоми се върнаха. Подуване, болезнени колики и тежест в корема :/
Комбинацията от Дуспаталин и Дегазин с всяко хранене облекчава в момента.
Довършвам си симбиотика и ще започна някакъв на Биокулт, който ми изписаха.
Да видим...
Дано прочистването е разкарало част от кофти бактериите наистина.
В чуждите форуми чета, че ползват и доста естествени антибиотици, като масло от Риган (най-споменаваното).
Някой ползвал ли го е?

# 2 479
  • Мнения: 832
Някой ако не е пробвал пробиотик Ентеросан, може да опита. Аз имах голямо подобрение от него лятото, но за съжаление - симптомите пак се върнаха след прием на лекарства по друг повод. 😬Сега пак пак почнах Ентеросан, но вече не ми действа.

# 2 480
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ентеросан помага,да.
Държи се в хладилник.
Даже за дезинтерия и салмонела го дават да помага,дано не се налага на никого да се убеждава лично.

# 2 481
  • Мнения: 1 786
Здравейте, дали чесънът на капсули дразни червото. Някой вземал ли е тройчатка за пречистване на организма дали дразни стомашно-чревния тракт?

# 2 482
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Здравейте, дали чесънът на капсули дразни червото. Някой вземал ли е тройчатка за пречистване на организма дали дразни стомашно-чревния тракт?
На мен във всякакъв вид ми дразни червата.
На прах,на капсули...

И пак всичко е индивидуално.При някои хора готвени лук и чесън не създават проблеми,формата на прах също не дразни.

# 2 483
  • Мнения: 2 683
С проба.
Много обичам зелена салата с пресен лук. Понякога ми няма нищо, понякога оле мале.

# 2 484
  • Мнения: 1 786
Някой по-горе беше писал за маслото от риган. Четох,че е много добро за чревното здраве и против паразити. Поръчах си добавка на now , която е против гъбички и паразити с риган и още няколко неща.

# 2 485
  • Мнения: 309
Аз пия хранителна добавка с мента риган и ким. Мисля, че помага.

# 2 486
  • Мнения: 1 431
Може ли някакъв линк към тези добавки ? Помагат ли при кашави изхождания ?

# 2 487
# 2 488
  • Мнения: 18
Искам да ви попитам дали някой е запознат с диетата FODMAP и дали я прилага при симптоми с диария? Четох много, но не намерих кой знае каква информация

# 2 489
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Искам да ви попитам дали някой е запознат с диетата FODMAP и дали я прилага при симптоми с диария? Четох много, но не намерих кой знае каква информация
С всички диети(почти) против диария съм запозната,тази точно не съм я спазвала.
Ако не ям глутен и млечни аз се подобрявам.Ужасно ми е трудно,това означава мъкнене на купи с ориз или картофи,банани,преглъщане жално докато другите ядат вкусни закуски с айран/кола и т.н.
Вода пия и нищо друго за пиене.
Ужасно ми е тежко,голяма мъка ми е.
Лекарите нищо не казват,аз сама трябвало да си нападна диета по метода на изключването.
Ами само ориз,картофи,пиле, захар и малко шоколад.С това съм ок.
Не разбирам защо и не искам да ям това.
Пресни домати примерно изхождам до няколко часа след консумация с доста водниста диария накрая...
А искам да ям домати,умирам за домати.

Общи условия

Активация на акаунт