Синдром на раздразненото черво

  • 340 083
  • 2 536
  •   2
Отговори
# 1 125
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Относно пеобиотиците да се иКажа и аз... Четох за ново проучване при хора с хроничен панкреатит, че пробиотиците се отразяват зле и че групата пиещи пробиотици се влошавали много по бързо от тези, които не са пиели пробиотици...
Може,това си е чужд белтък.Вкарваш насила чужди живи (според рекламата)организми в твоя организъм.Ами и вирусите и бактериите така попадат.Питала съм точно по този начин,полезни били,имала съм нужда,балансирали микрофлората в червата...
Ти какво точно ще правиш за Крон?Няма да ми прави никой повече колоноскопия.Щом нищо не виждат,смисъл няма.За Крон съм си мислила и аз.Веднъж се видяха язви и бели налепи в червото.Само веднъж.Или после не се виждат вече или не  казват.Аз съм под упойка.Искала съм запис на колоноскопията,не дават.Нито снимки,нищо.Последния път ми огледаха илеума,мястото,където има уж Крон.Нямало.Това,което ми прави впечатление е езикът ми.Пари,били,щипе,кърви.Винаги има ужасни пукнатини.Такъв език никъде не съм виждала.Като съм била малка,са казвали географски език.Понякога има язви.Зъболекари са ми казвали,че Крон се вижда и по езика.Лекарите,глупости,от гастрита е,каквото било в стомаха,било и по езика.Ерозии.Микробиология не знам колко пъти са ми вземали и е била чиста.
За Крон честно казано не вярвам,защото с Крон са с операции и фистули.Аз съм имала фисура,което повече върви с УК.Но беше след раждането,имах шевове...И аз вече не знам.От езика никой не иска да прави хистология.Само от дебелото черво са вземали материал за биопсия,две гастроскопии са ми правили,без да вземат хистология.Видели са ерозии,а не са взели хистология от тях в ИСУЛ.Освен аз бъркам да си взема сама...Епикриза ми дадоха преди хистологията.После беше голям зор да се свържа,за да получа хистологията по мейл.Пише само "дебелочревна лигавица оток на хориона".Никой не желае да ми каже какво означава.Последния път пак питах,неспецифично възпаление било.Ами ок,но нали уж няма възпаление?Не се вижда на колоноскопия оточност,а на хистология излиза.Може би съм тъпа и не схващам,но умните не правят нищо,за да ми помогнат.
Сираков каза,че няма Крон,няма УК,но през 2014 той написа диагноза УК.Не пожела да разговаряме повече.Пазя си неговото изследване от 2014 за УК в ремисия.Ако беше пожелал и да го види...Как един път е УК,а другия не е?
На най-новата ми епикриза пише окончателна диагноза:Синдром на дразнимите черва.Обаче точно под диагнозата пише,че 2008 е открит УК.А на хистология е излязъл неспецифичен колит.Тъпа съм,не съм лекар,нищо не разбирам,но това са три различни диагнози в една епикриза.

# 1 126
  • Мнения: 91
Относно пеобиотиците да се иКажа и аз... Четох за ново проучване при хора с хроничен панкреатит, че пробиотиците се отразяват зле и че групата пиещи пробиотици се влошавали много по бързо от тези, които не са пиели пробиотици...
Може,това си е чужд белтък.Вкарваш насила чужди живи (според рекламата)организми в твоя организъм.Ами и вирусите и бактериите така попадат.Питала съм точно по този начин,полезни били,имала съм нужда,балансирали микрофлората в червата...
Ти какво точно ще правиш за Крон?Няма да ми прави никой повече колоноскопия.Щом нищо не виждат,смисъл няма.За Крон съм си мислила и аз.Веднъж се видяха язви и бели налепи в червото.Само веднъж.Или после не се виждат вече или не  казват.Аз съм под упойка.Искала съм запис на колоноскопията,не дават.Нито снимки,нищо.Последния път ми огледаха илеума,мястото,където има уж Крон.Нямало.Това,което ми прави впечатление е езикът ми.Пари,били,щипе,кърви.Винаги има ужасни пукнатини.Такъв език никъде не съм виждала.Като съм била малка,са казвали географски език.Понякога има язви.Зъболекари са ми казвали,че Крон се вижда и по езика.Лекарите,глупости,от гастрита е,каквото било в стомаха,било и по езика.Ерозии.Микробиология не знам колко пъти са ми вземали и е била чиста.
За Крон честно казано не вярвам,защото с Крон са с операции и фистули.Аз съм имала фисура,което повече върви с УК.Но беше след раждането,имах шевове...И аз вече не знам.От езика никой не иска да прави хистология.Само от дебелото черво са вземали материал за биопсия,две гастроскопии са ми правили,без да вземат хистология.Видели са ерозии,а не са взели хистология от тях в ИСУЛ.Освен аз бъркам да си взема сама...Епикриза ми дадоха преди хистологията.После беше голям зор да се свържа,за да получа хистологията по мейл.Пише само "дебелочревна лигавица оток на хориона".Никой не желае да ми каже какво означава.Последния път пак питах,неспецифично възпаление било.Ами ок,но нали уж няма възпаление?Не се вижда на колоноскопия оточност,а на хистология излиза.Може би съм тъпа и не схващам,но умните не правят нищо,за да ми помогнат.
Сираков каза,че няма Крон,няма УК,но през 2014 той написа диагноза УК.Не пожела да разговаряме повече.Пазя си неговото изследване от 2014 за УК в ремисия.Ако беше пожелал и да го види...Как един път е УК,а другия не е?
На най-новата ми епикриза пише окончателна диагноза:Синдром на дразнимите черва.Обаче точно под диагнозата пише,че 2008 е открит УК.А на хистология е излязъл неспецифичен колит.Тъпа съм,не съм лекар,нищо не разбирам,но това са три различни диагнози в една епикриза.
Наистина твоя случай е много по засукан и от моя... При положение, че кървиш и имаш толкова завишен калпротектин е абсурдно да ти говорят за СНРДЧ. Това го пише във всяка медицинска статия свързана с въпросния маркер. Идеята на калпротектина е да разграничи реални възпалителни чревни заболявания от срдч. Освен това гастроскопия и колоноскопия не винаги са показателни,тъй като възпалението може да е на тънкото черво и по конкретно илеума, до който не може да се стигне с въпросните инвазивни методи. Правила ли си КТ или ЯМР ентерография? Уж такова май ще правим, но и то не е толкова надеждно. Най добрия вариант е видеоколоноскопията, но при мен не е подходяща, защото съм с 3 коремни и не е ясно каква е проходимостта на червата. Само това изследване е способно дабдаде образ на тънкото черво от вътре.
Иначе Начева от Иван Рилски, която е много сърдечен лекар каза, че ще опитаме лечение със салофалк и се надявам да даде резултат, за да не стигам до следваща операция,че след последната ми възстановяването беше кошмар. При мен обаче СРП винаги е в норма и нямам никаква температура. Дори като напрсвих илеус бях с перфектни кръвни и црп, което изуми лекарите. Добре, че рентгена показа. Иначе като преплетох черва първо от ВМА ме върнаха.... И на другия ден от Пирогов ме приеха. И моя случай е засукан. И аз съм имал проблеми с нашите, които са твърдяли че нищо ми няма. Но за 2 години им доказах и прекаран Ебщайн вирус и хроничен панкреатит и илеус и сега не смеят да спорят с мен. Сега пак ги изумих с това изследване на калпротектина и са възмутени, че никой лекар не ми го е назнапавал... При мен боли като язва. Имал съм такава на пилора и болката е сходна. Когато се влоши ми се повръща, не мога да се храня, имам чувството, че ще се спука понякога... Имал съм и черна и червена кръв в големи количества, а пинякога съм намирал във фекалиите си черни твърди частици, сякаш от вътрешна раничка отчупени.
Ходила ли си при професор Кацаров. Той ми е надеждата. За втори път ще ходя при него. След първия ми изписа само зирид без да съм правил изследвания, но малко след това правих гастро в Иван Рилски и ми излезе пилорен спазъм и каскаден стомах и това лекарство уж е ефикасно при подобни проблеми. Вярвам, че наистина ще разплете случаят ми. Странното при мен е, че след прием на антибиотик веднага се подобрявам и психически и физически. Освен това след операция 3-4 месеца нямам проблеми. Имам чувството, че страствания и усуквания също допринасят за обострянето му...

# 1 127
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Уф,и ти си един горканчо...
Защо 3 операции коремни?И аз имам 3,първата на 12 г уж за апандисит,ендометриална киста.Втори път диагностична лапаротомия,пак ендометриална киста.Червата са били много бледи и прозрачни,но е нямало тумори,кисти,фистули.Какво означава бледи и прозрачни черва не знам.Били напълно празни.Ми как няма да са,вечерта ме наливаха със слабително,че и клизми...По-противни от клизмите са ректо,гастро и колоноскопиите.
Изходих кръв със слуз,имаше и кървава диария,имаше и фекална маса с кръв.Снимах всичко.Майка взе снимките.Отиде там,където ми правиха последно колоноскопията,защото и обясних,че където и да идем,ще кажат първо да отида там.Нямаше я гастрото,при която бях,друга гастро и обяснила,че при СРДЧ червото се излющвало ако се раздразни много,но не било УК.Казах и,че пише в Интернет,че СРДЧ не кърви.Тя (майка)каза,че не може да спори с лекар,че така пише в Интернет.Права е.Не ми се иска да мисля,че понеже съм алергична към Салофалк пишат всякакви простотии,а ако напишат УК ,ще трябва да ми намерят поддържащо лечение.Няма шанс за поддържащо при мен.
Салофалк алергия.Кортикостероиди привиквам.Имуран вероятно не.Ти си карал Епщайн бар,аз на 27 щях да умра от варицела.От Пропицил съм правила агранулоцитоза.От Имуран също е голяма вероятността.С тези алергии не ставам за биологично.Докато не мина тези трите,не може на биологично,а и да ме одобрят,с тези алергии...
На теб също не може да включат Имуран.С този вирус...
В ИСУЛ ходих с калпротектин 1000 и казаха,че за да е толкова има активност на заболяването.Четири дни никой не ме погледна,по телефона ми обещаха упойка,аз не искам без.Настоявах.Питаха ме не искам ли без,отказвах.Накрая ми намериха анестезиолози.На другите могат да слагат обезболяващи,аз съм алергична.Достатъчно страдах след операциите без обезболяващи.А въпреки алергиите имам право като всеки друг пациент да не страдам излишно.Направиха гастро и колоно,нищо нямало.Поисках да ми обяснят калпротектинът,грешка било.Но го беше работила наша близка,която е лекар.Ядоса се и им звънна.Написаха в епикризата УК без активност,но описаха и калпротектинът.Написаха ако кървя да пия Имуран и пак да отида,но аз нито искам да пия Имуран,нито да ме бъркат пак,че и без упойка.Предупредиха ме,че отида ли пак,няма упойка.
Поисках и те да ми пуснат калпротектин,не можело след колоното.Ами 4 дни не можаха ли да ми пуснат,аз от къде да знам,че и те правят.Караха ме да давам за микробиология,но не можаха да повторят калпротектинът.
Преди години изкървих много.Взеха ме в хирургия.Въпреки,че не се прави в остра фаза колоноскопия,ми направиха.Видяли са се язви.Пратиха ме в гастроентерология.Там Йорданов няколко часа след колоното ми направи ректоскопия.Намерих му епикризата.Писал е че с ректоскопия се отхвърля диагнозата УК или Крон от колоноскопията.
Разказвам само нещата,за които имАм документи,за приказки,подхвърляния и пари си мълча,нищо не мога да докажа.Накрая вече ще почна да правя записи.
На хистология излезе неспецифичнеспецифичен колит.С 300 зора взехме материалите,изпратихме ги в Иван Рилски,излезе неспецифичен колит.Исках да ме вземат,имало място след месеци.Все пак отидох.Лекарите са в постоянна връзка един с друг.Правиха ми колоно,не било УК,пак излезе неспецифичен колит.След тяхната колоно изкървих жестоко.Не искам там повече.
Не вярвам в Бг някъде да ми сложат диагноза,различна от СРДЧ или Неспецифичен колит.
Не съм правила ЯМР,КТ,нито виртуална колоно,нито капсулна,не съм ходила при Кацаров.
При Коцев Варна,да.Той предложи супер вариант,за капсулна,но нямахме толкова пари.
Трагедия просто.
ЯМР на хипофиза са ми правили без контраст.На алергични контраст не слагат.Не знам черва могат ли да се видят без.
Не ти ли взеха хистология по време на операциите?Би трябвало.Защо да те мъчат пак с колоноскопия?
При мен изразиха съмнение за алергичен колит,т.е СДРЧ,колит,който кърви на алергична основа.
Има логика донякъде.Към кандида на алергична проба направих зверска реакция,наду се ръката.Така обясняват високия калпротектин.Така звучи логично за неспецифичния/некласифициран колит.
Да,жестоките изкървявания ги свързвам с прием на нови лекарства.Но е факт,че не ми помагат.Не изписват нищо.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 22:54 от mariqivanova799

# 1 128
  • Мнения: 91
Не се бях замислял, че заради ЕБВ-то не би било подходящо да пия имуномодулатори. То не, че и ми е изписан засега де... Има още един вид рядък колит- микроскопичния, при който дебелото черво изглежда здраво, но биопсията показва отклонения : https://www.puls.bg/aktualno-c-6/mikroskopski-kolit-pri-kolonosk … -normalna-n-34353

Иначе аз нямам установени алергии, но пусках миналата година игг и беше двойно повишен, но алерголога каза, че не е фатално ако не е поне 10 пъти над нормата. Първата юи операция е от перфорация на пилорна язва. Втората от илеус, а третата от тъпотия. Без малко да ми махнат стомаха уж че съм имал пилорна стеноза, каквато всъщност нямам. И това един от най дпбрите хирурзи в София. Взеха ми 4000 лева и накрая ми махнали срастванията и апандесита... От една страна се радвам, пе не са ми махали нищо, но от друга все си задавам въпроса дали бвз стомах бих бил по добре, защото стомаха ми не се изпразва нормално. Вече и лекарствата за киселини не помагат, защото ги пия 3 години.
Надявам се да намеря нещо, с което да спра честата употреба на антибиотици, бо засвга само те помагат...
Иначе скопиите ги прсвя бвз упойки по мое желание.

# 1 129
  • Мнения: 62
Кико,пусни калпротектина.
Ако е съвсем нисък,няма смисъл от колоноскопия.Тежко и гадно изследване е,личната твърди,че кървя заради колоноскопията.След една такава в София също кървях сума  време.
Ако се съмняват за полипче,тогава не знам кое може да го диагностицира по-точно от колоноскопията.
Тези тумори ги забрави.Има изследвания,които могат да покажат някаква активност,но пак не са точни.И не е тумор.Гаранция.

Буболинка,не разбрах това за пикочната киселина.Моята е доста завишена и личната ми изписа някакво лекарство,но на фона на кървящите ми в момента черва,няма да пробвам.
На мен също понякога ми пари при пишкане,но го отдават на излизащи песъчинки.Антибиотиците понякога са необходими.Но разбутват.От 4  вида антибиотици се разбута колитът при мен.Но нямаше как,имах бронхопневмония,не мина с 10 дни Панцеф,наливаха ме почти 10 дена с пеницелин и гентамицин в отделение,на изписване още един за вкъщи.
За тези синини помоли за консултация с хематолог и съдов хирург.Ако са постоянни,големи и без да си се удряла.
Но на своя глава не пий нищо.Аз добавки даже не вземам просто така.
Излезнаха ми резултатите,калпротектин 33 и хеликобактер 0.14

# 1 130
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Лелеееее.Подобна история.Ужас някакъв.
За вируса знам,че е рисковано да се пие Имуран.Питаха ме,не съм правила изследвания.За варицела също питаха.Аз лично много се страхувам от Имуран.Един лекар на 4 очи доста неща ми каза за него.Според него е по-вероятно Имуран да ме довърши,отколкото заболяванията.
За микроскопичен колит съм чувала,вероятно е и на алергична основа при мен,това не изключва микроскопичен колит.
Това със стомаха,щом си имал язва е ужасно.Много ме е страх от чревна или стомашна операция заради лекарствата които пия.Няма ги някои под инжекционна форма,а и няма да ми слагат обезболяващи.На последната операция сама отказвах.Подскачах от болка при всяко преглъщане (Щитовидната жлеза махнаха),но ме беше страх по-силно от алергия.
За стомаха не знам какво да кажа.Питах един съсед,който на младини е бил с язва и са му махнали целия стомах,направили са му стомах с част от тънките черва.Първо ужасно е повръщал,отслабнал е много и си е мислел,че няма да го бъде.Сега яде всичко,пие бира,лимонада мъкне,пуши.Питам го как пие газирано,нищо му нямало.Нека е здрав човекът.

Кико,калпротектинът е съвсем ок,хеликобактер не знам,имаше някаква референта стойност,под която трябва да е.Но не помня стойността.
С този калпротектин не давай да те бъркат.Дано се оправиш и да няма нужда от разни инвазивни изследвания.
Знаеш ли какво ми казаха за киселини,които не се повлияват от ипп. Били от жлъчката.Обаче не винаги умирам от киселини.Имам и по-добри,и по-лоши периоди.Имала съм изгарящи болки в стомаха,пих алмагел.Малко пооправи нещата.Деган изобщо не пия всеки ден.Дуспаталин и Трибутин също отпускат спазъма при мен.Той и алмагел не бива при болни черва да се пие,но ми понесе някак.Предпочитам чистия,този с обезболяващото ми прави гърлото и езика безчувствени и ми е кофти.Иначе пък спира повръщане и отпуска спазмите.
Слави,смел си.Моля те кажи как издържаш.Аз бих се навила на още една колоно ,без упойка,за да видя веднъж и аз на екрана какво се вижда.Но ме боли неистово.Ректоскопии 2 имам,ужасно беше.Два пъти съм се будила на колоно,единият път почувствах ужасна болка,втория път беше сега,нищо не усещах.
Това с 4000 лева е ужасно.Аз не мога да дам накуп и половината.Ако имах,щях да настоявам за капсула.С това запушване на черва не знам при теб може ли капсула(капсулна ендоскопия имам предвид).

# 1 131
  • Мнения: 49
Прави ли ли сте изследване за бактерий ? Шигела, клостридум, клебсиела, кандида и много други... чел съм доста статий който описват как някой бактерий допринасят то колит.

# 1 132
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Гъбички съм имала и по-големи количества клебсиела,но тя е уж част от нормалната флора.
Изтровиха ме с Флажил+ цпро+ Фунголон.Сега казват,че било по-добре да пия пробиотици.
Както при Слави,доста често ги пиех.Докато в един хубав ден червата ми решиха да не понасят и тях.Сега ме е страх пак да опитам.
За гъбички в червата четох,че само при хора с много сбъркан имунитет се изолират.
Какво ли не съм правила:глутенова ентеропатия,микробиология,паразитология,клостридиум,кампилобактер,хеликобактер,калпротектин...
Караха ме да изследвам СПИН,хепатити,пп бактериални инфекции...Няма.Всеки път се молех да има паразити и бактерии,за да пия лекарства и да се оправя.Неинфекциозен е колитът.

# 1 133
  • Мнения: 1 245
Когато е нарушена пропускливостта, евентуално защитата на червата, и нормалната микрофлора може да причини проблеми. При изяждането на нещо (или при създаването на подходящи условия ) което стимулира определен вид, съответно развитието му може да причини и проблема. Стига се до положение че дори да не въздейства  реално микроорганизма, ефект на дразнене се получава и от храни или някакви в-ва които са участвали в  патологичната реакция на организма.

# 1 134
  • Мнения: 1 431
Относно видовете колит, попаднах в разни форуми на хора, които имат кървене и нищо не се открива на колоноскопията и казват СРДЧ. Има такива и от смесен тип - със СРДЧ и УК, не знаех, че има чак толкова разновидности...

# 1 135
  • Мнения: 91
Имам час за вторник при професор Кацаров във ВМА. Дано намери решение на проблема.
Иначе гастрото и колоното предпочитам да ги правя без упойки. Да, гадно е, но е нищо в сравнение на тежките операции, които съм преживял. А и цялото излседване отнема няколко минути. Стискам зъби и търпя.
Иначе антибиотиците преди ми помагаха за месеци. Тоест след 6 дневен прием бях 6 месеца добре. После намаляха на 4 месеца. На 2... Забелязал съм, че когато венозно ми ги вливат ми помагат повече. Както и лекарствата за киселини. Понякога съм се чудил не мога ли да си стоя с абокат и да си наема лична мед сестра да ми влива необходимите неща. Какво ли не мисли човек, за да си направи живота малко по лек.
Не ме е яд за 4000 лева, а за това че станах по зле след операцията и едва се храня. Просто рядко изпитвам глад и нервичките ми вече не издържат...
Иначе да са живи и здрави майка и дядо. Те ме карат в Турция да ходим, но само ще се изхарчат един кош пари и пак ще е същото. Иначе и аз работя на 2 места, така че поне финансово засега се оправям.
Иначе не знам дали съм подходяш за въпросната капсулна колоноскопия. Противопоказна е за хора с намалена проходимист. Не знам моята такава ли е. Кацаров ще каже.

# 1 136
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
kirasirrav,да,такъв е механизмът.Но лекарите не могат да ми кажат кое,защо и как ми пречи.Те налучкват,аз налучквам,проба грешка и пак не става ясно кое точно дразни.Ти с какви оплаквания си?
Аз обратно на Слави,съм нон стоп гладна.Умирам от глад,а не ми се ядат картофи,сухари,ориз,искам подправки,искам сладолед,шоколад,пица,мляко,праскови,смокини,домати...Стоя гладна,сърдита и дебела,не отслабвам,само кръвното ми е супер ниско.Сутринта ставам,кръвно 90/75,пулс 114.Направо...ходих на работа,звъннах на приятеля ми да ме закара.Иначе ходя с рейса,но днес беше ужас някакъв.

Слави,стискам палци и на ръцете,и на краката,да ти помогне Кацаров.Нали ще споделиш какво е казал?Дано има възможности и за теб.Признавам,че вися из форумите,за да видя има ли засукани случаи като моя,но не го пожелавам на никого и понеже знам какъв ужас е,се моля да намерят лекарите решение за всички хора с проблеми.
За капсулна не знам.Може би при теб по-добре да не правят.Няма ли някаква капсула,която се разгражда сама при по-дълъг престой,беше доста голяма преди години.Виждала съм я във Варна.И тя има недостатъци,при непроходимост не се дава,може да мине твърде бързо/бавно и да не успее да снима,да и падне батерията...Пак се пие слабително,при недобро прочистване може да не се види нищо...
Абокат понася ли ти?Моите вени са тънки,трудно ми слагат абокат.Не съм била предлагала вени.Дупчат ме,боли,не става,пак наново.Последния път ми бяха посинили ръцете.През лятото ходя като наркоманка.Дано не се налага повече.
 Това с антибиотиците е 1:1.Накрая трябваше всеки месец да пия.Метронидазол е зверска отрова.Не са ми вливали.Само съм пила.Дано и това не се налага.Сега съм без пробиотици и антибиотици и мисля позитивно,оставила съм организма сам да се справи и да си възстанови микрофлората.Има някакво ново изследване микробиом,но не съм чела за него,не са ми го предлагали.
То и мен ме е яд за последната колоно.Хем ме разбутаха още повече,хем след зверската алергия ми беше много зле.
Как успяваш да работиш на 2 места?Едва се мъкна по улиците,изморявам се много от съвсем малко усилие.Отдавам го на липсата на органи и на ендокринните заболявания.Майка както седи на стол,заспива.След операцията на жлезата (и на нея махнаха ЩЖ),казва,че е много уморена.Преди толкова неща вършеше и се дърпаше с мен как така ще лежа като има работа.На моменти не може да стане от леглото.
И на мен ми говорят да продаваме апартамента или да вземем заем и да ходим в Турция,аз не съм съгласна.Първо липсващите органи няма как да се възстановят,после и да се види нещо,как ще се лекува,почти няма варианти...Че и кой ще се съгласи да ме наблюдава,всички лекари ще ми казват да търся този,който ми е назначил лечението...

# 1 137
  • Мнения: 379
Аз да ви кажа не издържам вече психически и сега освен стягането в ляво, което понякога го усещам и все едно нещо ме подпира отвърте, започна и стомаха. Толкова съм се отчаяла, че не си намирам място. То вчера извадиха от майка 18см тумор на яйчника. Тя не е ок от три месеца. Не знам дали има връзка. Реших вместо да обикалям за стотен път по лаборатории и некадърни лекари да започна деанксит. Не съм пила такива боклуци от 10г и много се сдухвам. Но не знам вече какво да направя. Плача нон стоп и не съм в състояние да си гледам децата. Вече си постваям най-страшните диагнози на стомаха и корема. А иначе на мен ми правиха точно такава кт томография с контраст на коремни органи в иван рилски. Но странно, че в разчитането не са писали стомах. Има панкреас жлъчка всичко, ама защо няма стомах. Или са го пропуснали. Както и да е, оплаках се малко. Не че имам право като чета вашите истории. Но просто рухнах.

# 1 138
  • Мнения: 1 431
Аз да ви кажа не издържам вече психически и сега освен стягането в ляво, което понякога го усещам и все едно нещо ме подпира отвърте, започна и стомаха. Толкова съм се отчаяла, че не си намирам място. То вчера извадиха от майка 18см тумор на яйчника. Тя не е ок от три месеца. Не знам дали има връзка. Реших вместо да обикалям за стотен път по лаборатории и некадърни лекари да започна деанксит. Не съм пила такива боклуци от 10г и много се сдухвам. Но не знам вече какво да направя. Плача нон стоп и не съм в състояние да си гледам децата. Вече си постваям най-страшните диагнози на стомаха и корема. А иначе на мен ми правиха точно такава кт томография с контраст на коремни органи в иван рилски. Но странно, че в разчитането не са писали стомах. Има панкреас жлъчка всичко, ама защо няма стомах. Или са го пропуснали. Както и да е, оплаках се малко. Не че имам право като чета вашите истории. Но просто рухнах.
Стомахът със сигурност те боли от напрежение, явно и покрай майка ти. Според мен нищо страшно ти няма, вземи деанскит да се успокоиш малко, и аз съм на него Simple Smile Спокойствие му е майката, ама е доста трудно постижимо за съжаление Sad

# 1 139
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ofurtuna,какво предполагат,че е заболяването на майка ти?Вероятно е над 40 години,при жени над 40-50 по принцип правят хистеректомия.
Вероятно чакате хистология,не си мислете най-лошото.

Общи условия

Активация на акаунт