Картичка от другия край на света! - тема 5

  • 20 524
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Не искам да съм черногледа, ама понеже си имам табло, на което си закачам едни други картички да ви кажа ,че освен ,че са красиви, ще бъдат и прашни и ще избеляват . Според мен кутията е най-удачна за съхранение или евентуално в рамка със стъкло отпред .

# 691
  • Мнения: 14 473
Е,да така е.

# 692
  • Мнения: X
Кой беше писал за контакт с дядото бразилец?

# 693
  • Мнения: 187
Genesio Wagner ли?
Той между другото преди седмица пак ми писа с оферта да му стана приятел във Фейсбук Grinning Засега не съм му потвърдила, понеже нямам какво да му предложа по неговите теми.
За уточнение - някак си ми пише едно такова - все едно копира едно и също съобщение до много хора. Нещо вече избягвам да поддържам дълъг обмен с такива хора, които се свързват с мен само за едната колекционерска страст да имат нещо от България. Предпочитам да има и личен контакт - винаги е по-интересно да си поговориш с хората отсреща и да разбереш повече за начина им на живот и културата им от тяхната гл.т., освен само от картичките. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 24
К А Т И, прекрасни снимки, вдъхнови ме и май понеделник ще ходя до студиото за рамки  Blush  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 2 707
Еха, някои от идеите за картичките по стената са... уау  Mr. Green
На мен ми се ще да направя нещо като класьори, за да виждам лесно и гърбовете им, защото някой картички си заслужават да се гледат повече откъм надписаната страна, отколкото откъм картинката.

Аз получих още три картички от директна размяна и ако са ми правилни сметките, към мен пътуват още не повече от 6. В тази връзка, има ли някоя добра душа, която ми е пратила картичка и още не съм я получила?  Hug

Ето и пощата от последните дни:

Украйна
Скрит текст:

Унгария
Скрит текст:

Бразилия
Скрит текст:

# 696
  • Мнения: 187
Врабец, с тази украинска картичка ме караш сега да слизам в тъмното да ровя из малинака дали не е останала някоя късноузряла малинка Simple Smile
А такива класьори се продават. Поръчвам си отвреме-навреме от един русенски филателен магазин, собственикът е вносител за България на повечето марки класьори за каквото се сетиш. Има едни хубави на Leuchtturm точно по твоето описание - за 100 картички, с прозрачни страници, за да се виждат и отпред, и отзад.
Ето този модел е
http://www.ebay.com/itm/Album-pour-100-cartes-postales-Leuchttur … sh=item4609ccdb00
Иначе от auction.bg, през който си го купих от човека, струва 23 лв.
Но съм се заринала с албуми, заемат много място...търся други, по-компактни варианти за съхранение като кутии например... Албумите ще ги оставя за старите картички, които колекционирам отвреме-навреме

# 697
  • Мнения: 2 707
tsvetna84, идеални са класьорите, точно това имах предвид. Благодаря!  Grinning

# 698
  • Мнения: 11 607

Извинявай! Embarassed Embarassed Embarassed Много се извинявам! Благодаря ти от сърце за двойния жест!  bouquet


И да се похваля с още една регистрирана картичка - до Беларус, за 13 дни.....

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 23:40 от Мама Цоцоланка

# 699
  • Габрово
  • Мнения: 311
Откога си търся такива (листи за) класьори по чужбинските сайтове, ама все са с някакви безумни цени за доставка... Кой да се сети да провери из българските сайтове  Crazy hahaha

# 700
  • София
  • Мнения: 8 178
Genesio Wagner ли?
Той между другото преди седмица пак ми писа с оферта да му стана приятел във Фейсбук Grinning Засега не съм му потвърдила, понеже нямам какво да му предложа по неговите теми.
За уточнение - някак си ми пише едно такова - все едно копира едно и също съобщение до много хора. Нещо вече избягвам да поддържам дълъг обмен с такива хора, които се свързват с мен само за едната колекционерска страст да имат нещо от България. Предпочитам да има и личен контакт - винаги е по-интересно да си поговориш с хората отсреща и да разбереш повече за начина им на живот и културата им от тяхната гл.т., освен само от картичките. Simple Smile

А картичка получавала ли си от него? Аз отдавна си търся бразилец за директна размяна, да взема да му пиша  newsm78

# 701
  • Мнения: 7 008
Aaa, като отворих тоя класьор в ибей, разцъках, и си намерих картичка с Бийтълс, много яко, ще поръчам за мен и тати  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 187
Мама Цоцоланка - моята картичка може би ще пристигне другата седмица Simple Smile А много адашки станахме тук  Mr. Green
missing специално този човек ми прати наскоро с една доставка и тазгодишните каталози на Leuchtturm, Lindner и Importa. Съдейки по цената на албума ми, за който писах - в каталога е 11.95 евро, 23 лв е доста добре. На практика доставката от Русе излиза по-скъпичко - май към 5 лв през Еконт, но пък от чужбина ще е по-скъпо... А и на тази ибей обява цената на самия албум е доста по-висока..
Аглея - преди година и половина си разменихме с него. Прати ми страхотни картички, но в замяна има конкретни теми, от коит осе интересува - трамваи, влакове и други неща, за които у нас не намерих тогава картичка и оттогава спрях да разменям с него.
Еовин Хахахах, от класьорите та до картичка с Бийтълс Grinning

# 703
  • София
  • Мнения: 6 002
Aaa, като отворих тоя класьор в ибей, разцъках, и си намерих картичка с Бийтълс, много яко, ще поръчам за мен и тати  Mr. Green

Може ли линк? Grinning

Пощата в Благоевград явно не е същата като в София Crossing Arms Дали да не взема да отскачам до там, за да си пускам картичките Crazy

# 704
  • Мнения: 7 008
http://www.ebay.co.uk/itm/The-Beatles-Abbey-Road-Album-Postcard- … sh=item3a64806ba6

Сега написах в сърча postcard beatles и излязоха още много Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт