Картичка от другия край на света! - тема 5

  • 20 525
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Страхотни идеи за поставки на картички видях. Благодаря ви Hug
Аз явно съм доста максималистично настроена и си харесах най-много дивана със стената, обсипана с картички. Интересно обаче как са ги закрепили да стоят така без да ги повредят. Май в случая картичките са повече средство за съдаване на интериор, колкото ценна и обгрижавана вещ.

Засега ще си остана с кутията, след като прочетох за риска за избеляване ( съвсем бях забравила, че това е много вероятно да се случи.)
Класьорите също ми харесват много, но някои от картичките ми са толкова нестандартни като размер и форма, че едва ли биха се побрали в класьор. За тях ще си остане пак варианта с кутия.

Онзи ден споменах на баща ми, че съм се запалила по колекционерство на картички и като разбра, ми каза да си ги пазя много и заради марките ( защото той пък събира марки). Марките били още по-ценни, когато са на оригиналния си носител, на който са били залепени. Може би имаше предвид да не тръгна да изрязвам картичките заради марките или да се опитвам да ги отлепям ( което пък изобщо не би ми хрумнало да направя.)

# 706
  • Мнения: 187
Хора, ужас - теглих току що адрес от профила на майка ми и се падна това
http://www.postcrossing.com/user/kalmyk
Май нямам нищо по темата...е такива най-много ги обичам  Crazy Crazy Crazy

# 707
  • София
  • Мнения: 6 002
Хора, ужас - теглих току що адрес от профила на майка ми и се падна това
http://www.postcrossing.com/user/kalmyk
Май нямам нищо по темата...е такива най-много ги обичам  Crazy Crazy Crazy

Винаги съм знаела, че лудостта няма едно лице, но все пак не спирам да се удивлявам на някои профили в Посткросинг Crazy
Просто му прати един единичен изглед от България и готово. Crossing Arms

# 708
  • Мнения: 227
tsvetna84, в orange видях картичка на голо женско тяло, черно бяла, изглеждаше много красиво и еротично, в никакъв случай вулгарно. Ако ти е на път и имаш желание, можеш да рагледаш.
А пък може да си му пратиш каквото ти искаш, не си длъжна да се съобразяваш. Аз лично се забавлявам да търся точно това, което искат, не винаги ми се получава, обаче  Grinning

# 709
  • Мнения: X
Хора, ужас - теглих току що адрес от профила на майка ми и се падна това
http://www.postcrossing.com/user/kalmyk
Май нямам нищо по темата...е такива най-много ги обичам  Crazy Crazy Crazy
Брей, какво е туй чудо! Че и гей на всичкото отгоре.
Гледам някаква детенце по гащички му е пратила.
Че и всички да му пишели Тенк ю.
За какво бе джанъм?

На този съм в състояние да му дам пълен игнор - демек да не му пратя нищо.
Че той нищо друго не харесва освен бъзици и голи мъже. Да не е объркал нещо сайта, се чудя.

# 710
  • Ямбол
  • Мнения: 1 713
"...... especially erotic nude male body"
Ама човека предпочита мъжки голи тела...  hahaha Joy
"Разкошен" английски има този образ.
"with the image of fanatical characters" - това ме зачуди какво е?

# 711
  • Варна
  • Мнения: 82
 SweetHell си има последователка http://www.postcrossing.com/postcards/KR-74361  ooooh!

За колко време пристигат картичките ви от и за Франция? Имам подозрения, че един французин, който ми писа за директна размяна май ми върза тенекия.
В тази връзка, дали да не направим списък на некоректните изпращачи, който Кати да сложи на първа страница?

# 712
  • Мнения: 11 607
Пощата в Благоевград явно не е същата като в София Crossing Arms Дали да не взема да отскачам до там, за да си пускам картичките Crazy

След като няколко пъти касиерката взе на Лъчо повече пари за картичките, той реши да се оплаче на телефона от сайта им за сигнали. Обади се, обещаха да вземат мерки, казаха, че Лъчо е прав, а касиерката наистина е завишила сумите. Но! Какво се оказа - жената, която приема тези сигнали се оказа регистрирана в www.postcrossing.com и  активен участник.....Та още повече е казала, че ще вземе сигнала присърце.......

# 713
  • Габрово
  • Мнения: 311
SweetHell си има последователка http://www.postcrossing.com/postcards/KR-74361  ooooh!

За колко време пристигат картичките ви от и за Франция? Имам подозрения, че един французин, който ми писа за директна размяна май ми върза тенекия.
В тази връзка, дали да не направим списък на некоректните изпращачи, който Кати да сложи на първа страница?
Олеле, това даже е на лист от тетрадка  ooooh!
Картичките от Франция пристигат за седмица-две.
А за списъка с некоректни изпращачи... Все се каня да си направя такъв списък в блога, да ги изтипосам с имената...  Twisted Evil За около половин година обмен на картички съм имала проблеми с един германец, една полякиня и една австралийка, но това беше в самото начало, когато ми беше по-трудно да различавам чийтърите.  Mr. Green А по-наскоро имах проблем с тази госпожица: http://www.postcrossing.com/user/AmeniAschy . И не само аз, беше излъгала доста хора във Фейсбук. Та съм напълно  "за" списък с некоректни изпращачи.  Peace

# 714
  • Мнения: 1 196
О, да и аз мога да добавя няколко некоректни   Sad

# 715
  • Мнения: 187
Ами мисля да му пратя на този това, като толкова иска картички с мъже  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
https://lh3.googleusercontent.com/-sKe3Jr0bu2A/UmzRkGOsTiI/AAAAA … 9-h436-no/145.jpg
Аз също нямам против да пращам на хората според техните интереси...но и този ми попада в графата "заповеднически тон"

Майола Бени - и аз се зачудих какво има предвид. Може би fantastical? Grinning
meadow не знам точна продължителност, но може би до 2 седмици. А ти му прати картичка и още чакаш от него или?
Мама Цоцоланка аз в такива случаи честно казано много им съчувствам на тези пощенски служители, понеже работодателят им е в едно цветущо състояние... Почти никъде, където съм ходила, не знаят всички правила, а мен един приятел-филателист ме информира кое как е, понеже...ако разчиташ на пощите.. Например са ми взимали пари за доплащане за въздушна поща, а за въздушна поща не се доплаща, доплаща се само за приоритет. И разни такива неща... Но засега не съм сигнализирала "нагоре", макар и да са предлагали да споделя кой пощенски клон ме е излъгал така. За момента се опитвам лично да ги убедя, че грешат, понеже и те самите - в нашата поща имам предвид - са ужасно мили с мен и ако сбъркат нещо, е по-скоро от незнание, отколкото нарочно. Sad А за цените на пощенските услуги те съветвам, за да избегнеш риска да ти вземат повече, за картичките поне да вземаш информацията направо от интернет от сайта на Български пощи.

buttinsky Все пак ако измислиш нещо за стена, сподели тук - ще ми е интересно да видя реализирани идеи Simple Smile Така е за картичките - имат по-висока колекционерска стойност, когато са си цели - имам един приятел филателист, той ми разказва кое как е в детайли и така оставена, картичката се води "пощенска цялост" - имаш си картичка, марка с печат, адрес и т.н. В момента най-ценни на пазара, ако човек се занимава с търговия, разбира се, са старите пощенски картички от преди 1944-та г. или може би малко след 1944-та. Същото е и с пликовете - поне тези, които са с по-интересни марки или пък има нещо по-интересно около пътуването им или печатите им, или нещо такова.

# 716
  • Ямбол
  • Мнения: 1 713
Аз си имам две картички от началото на 50-те години. Открих ги на село, бяха три, но третата котаракът ми я накъса преди няколко години. Ще взема да ги сканирам  и да ви ги покажа  Heart Eyes
В момента най-ценни на пазара, ако човек се занимава с търговия, разбира се, са старите пощенски картички от преди 1944-та г. или може би малко след 1944-та. Същото е и с пликовете - поне тези, които са с по-интересни марки или пък има нещо по-интересно около пътуването им или печатите им, или нещо такова.

Ето ги - с големината на карти за игра са
Скрит текст:

# 717
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка аз в такива случаи честно казано много им съчувствам на тези пощенски служители, понеже работодателят им е в едно цветущо състояние... Почти никъде, където съм ходила, не знаят всички правила, а мен един приятел-филателист ме информира кое как е, понеже...ако разчиташ на пощите.. Например са ми взимали пари за доплащане за въздушна поща, а за въздушна поща не се доплаща, доплаща се само за приоритет. И разни такива неща... Но засега не съм сигнализирала "нагоре", макар и да са предлагали да споделя кой пощенски клон ме е излъгал така. За момента се опитвам лично да ги убедя, че грешат, понеже и те самите - в нашата поща имам предвид - са ужасно мили с мен и ако сбъркат нещо, е по-скоро от незнание, отколкото нарочно. Sad А за цените на пощенските услуги те съветвам, за да избегнеш риска да ти вземат повече, за картичките поне да вземаш информацията направо от интернет от сайта на Български пощи.

Лъчо им разпечата тарифите от сайта и им ги подари - Лъчо от там разбра, че взимат повече. Те ги отричат и казват, че не са верни. И си таксуват по старому. Ами....аз не съм съгласна.....Въобще не е от незнание тяхното, а и като не знаят - защо са там? Клона при нас не е голям, знаем се от години, редовно пращаме разни неща по пощата, когато имаше опасност да го закрият клона - и ние се застъпихме и подписахме те да останат, та....все пак дължат нещо на хората, които ги подкрепят....поне да си научат тарифите, а не да се опитват да цакат с топла бира......

# 718
  • Мнения: 0
 Аз сега не съм се парила с некоректни потребители, но също съм "ЗА" списъка .

# 719
  • София
  • Мнения: 8 720
Как стават нещата с марките във филателен магазин? Вчера влязох в пощата на Плиска.Там има и по-различни марки и имаше 2-3 плаката какво се продава.Но ме досрамя да си купя, не знаех точно какво да питам и да искам.Гледах например един комплект с птици.Беше с две марки по 0.60 лв. Аз ако си ги купя...как да ги комбинирам после на картичка и да я пратя  newsm78 Имаше един друг, пак 2 марки по левче, обаче, и "винетка". Винетката за какво е?.
Ако марките не ми съвпадат със сумата за извън Европа примерно...това означава, че трябва да цаона още една, която е извън комплекта и не си "тича" с двете по 0.60 стотинки.
Иначе си харесах много, но ме е срам да питам там  Joy

Общи условия

Активация на акаунт