Идеи за стартиране и развитие на бизнес 21

  • 105 486
  • 850
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 411
малък бутиков  магазин около училище с дрехи и маратонки.Аз сега отварям трети.

За дрехи и маратонки втора употреба ли става въпрос?

# 16
  • Мнения: 6 206
Лили, може би знаеш, че аз имам точно такава кафетерия в Пловдив и тя е доста успешна
Макар, че не лично аз съм правила концепцията й /а човек с който съм работила 11 година и мисля взела доста от мисленето му/, съм била управител на заведение 4 години и то доста голямо, което ми е от изключителна помощ.
Единственото което трябва да добавя в менюто е сандвичи, но не ми остава време.
Най-важното е мястото /локацията/
После опита ти /трябва да умееш да правиш перфектно кафе и да го контролираш всеки ден/
Ти чисто не познаваш технологичния процес и пак ти казвам - отиди и работи в такова нещо, усети клиентите, имаш да учиш милиони неща.
Това че можеш да правиш лате или ти е хоби, въобще не означава, че ще направиш успешен бизнес, най-малкото ти не знаеш как да контролираш кафе машината, мелачката и тн т.
Мога да ти дам пример с 4 такива кафетерии, които затварят, знам го, защото служителите им дойдоха да кандистват за работа при нас.
Мечтите са едно, знанията и професионализма друго.
Успех ти пожелавам.

# 17
  • Мнения: 26
Ерин Брокович, нямах си идея, че притежаваш такава кафетерия. Благородно ти завиждам! Радвам се, че върви успешно и то в красив град като Пловдив. Simple Smile
Права си, че всичко да идея звучи много добре, но като реализация е доста трудно.
Мястото наистина е ключов елемент! Редовно следим различни помещения, отдадени под наем, но така и не сме попаднали на подходящо засега.
За опита - търся някъде да се науча, но в кафета и сладкарници например търсят все хора с опит, а аз го нямам. В същото време така и не ми дават шанс да натрупам. Не знам дали само курс би ме подготвил достатъчно. Той трае ден, два, а за да се запозная с този бизнес отблизо, трябва повече време. Кандидатсвах за 1- 2 позиции, но не знам дали ще ме одобрят.
Благодаря за препоръките, а на теб пожелавам все повече успехи! Simple Smile

Благодаря на всички за подкрепата и пожеланията... ще следя темата и ще се включвам редовно!  Wink

# 18
  • Мнения: 592
Честита нова тема  Peace
Четох в старата, но не бяха много мненията... някой от вас занимава ли се с дрехи 2-ра ръка  Rolling Eyes
Има ли опция дрехите да се избират (примерно да се ходи до склад или нещо такова) или "каквото дойде". Може ли някой на кратко на синтезира по-важните моменти, тънкости и тн  bowuu Hug
Няма възможност за избор на дрехи, когато зареждаш екстра качество стока. Ако някъде има такава възможност, значи, е ровено доста в нея. За мен едно от най- важните неща е ротацията на дрехи, защото в началото започваш на чисто, но постепенно ти остава залежала стока, която трябва да я чистиш, за да имаш свежи попълнения и доволни клиенти. Решенията са намаления или друг обект, за тази стока, с по- ниско качество. Конкуренцията на веригите е смазваща, но ако си разработиш добър бранд и си персонализираш магазинчето, има шанс Simple Smile Успех!

# 19
  • Мнения: 6 206
Права си, че всичко да идея звучи много добре, но като реализация е доста трудно.
Мястото наистина е ключов елемент! Редовно следим различни помещения, отдадени под наем, но така и не сме попаднали на подходящо засега.


Напротив въобще не е трудно, дори е много лесно, защото е просто - съвсем изчистен асортимент и перфектна оргранизация. Всеки продукт изпипан до съвършенство. Няма как да го направиш като не познаваш материята. Консултант май няма да можеш да си позволиш, пък и не знаеш как да разбереш кой е правилният.
Единственият избор ти остава здрава работа в такъв тип заведение и много, много информация.
До нова година е нищо време при положение, че нищо не знаеш.
Заминавай за София, започвай работа в Коста Кафе или Старбъкс, ела си след 1 година и тогава прави каквото ще правиш. В процеса на работа и времето, което имаш ще ти се изчисти как ще замениш техните замразени готови неща с нещото, което ще те направи уникална.


# 20
  • Мнения: 79
Жалко, че никой от тези потребители, които тръгнаха да реализират идеите си не влизат тук, да споделят как вървят нещата. Иначе продължава едно и също да се пише- магазини за дрехи ВУ, кафета... Tired

# 21
  • Мнения: 63
Ето нещо полезно по темата със заведенията.
http://www.vconsulting.eu/bg/index-12.html

# 22
  • Мнения: 1 071
Жалко, че никой от тези потребители, които тръгнаха да реализират идеите си не влизат тук, да споделят как вървят нещата. Иначе продължава едно и също да се пише- магазини за дрехи ВУ, кафета... Tired

Ето ме, аз влизам и мисля съм доста активна Simple Smile Питайте, на линия съм

# 23
  • Мнения: 79
Жалко, че никой от тези потребители, които тръгнаха да реализират идеите си не влизат тук, да споделят как вървят нещата. Иначе продължава едно и също да се пише- магазини за дрехи ВУ, кафета... Tired

Ето ме, аз влизам и мисля съм доста активна Simple Smile Питайте, на линия съм

Ами разказвай  Hug
Ти, с какво се захвана? До къде я докара?

# 24
  • Мнения: 1 071
Ами разказвай  Hug
Ти, с какво се захвана? До къде я докара?

Правя шоколад Simple Smile И по-точно шоколад с послание - нещо нетрадиционно, непопулярно по нашите ширини, но много ефектно и интересно. Движа се по предварителния план. Е, в един момент се изкуших да се върна на работа, но беше за кратко, та последните 6-7 месеца се занимавам само с това.

До къде я докарах? До там, че да ме разпознават клиентите и да се връщат отново. По-важния въпрос е до къде искам да стигна, но на това не му е мястото форумът. Да, трудно е, иска се труд, упорство, здрави нерви и хора, на които да разчиташ. Ама не се оплаквам.

Според мен много хора спряха да пишат, тъй като нивото на темата доста падна.

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 202
малък бутиков  магазин около училище с дрехи и маратонки.Аз сега отварям трети.

За дрехи и маратонки втора употреба ли става въпрос?
Да.Само за втора с много добро качество.Добър вариант е също да продаваш специфична стока -риболовни ,ловджийски дрехи и обувки и други.Последните са забранени,но можеш в събота и чрез интернет.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 123
Жалко, че никой от тези потребители, които тръгнаха да реализират идеите си не влизат тук, да споделят как вървят нещата. Иначе продължава едно и също да се пише- магазини за дрехи ВУ, кафета... Tired

Аз също реализирах своята, книжарницата работи вече три месеца и половина и силно се надявам да вървят само в положителна посока нещата. Чета темата отдавна, докато все още се чудех с какво да се захвана, дори и сега продължавам да я следя. Успех на всички

# 27
  • София
  • Мнения: 3 411
А за тази идея какво мислите - компютърна поддръжка. Не само на компютри, но и на принтери, телефонни централи, мрежи и подобни. Всяка фирма има такава техника, а не всяка може да си позволи да назначи, човек който да отговаря за това. Единствения проблем е, че не знам как да се намерят клиенти  Mr. Green

Ще се радвам да обсъдим тук и да чуя мненията ви!   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
 Peace запис. Обичам да ви чета, доста неща научавам в темата. Но още не знам, каква искам да стана, като порасна. До тогава върша нещо скучно и неудовлетворяващо, но....по специалността ми Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 071
А за тази идея какво мислите - компютърна поддръжка. Не само на компютри, но и на принтери, телефонни централи, мрежи и подобни. Всяка фирма има такава техника, а не всяка може да си позволи да назначи, човек който да отговаря за това. Единствения проблем е, че не знам как да се намерят клиенти  Mr. Green

Ще се радвам да обсъдим тук и да чуя мненията ви!   bouquet

Тони, вместо да си хабиш времето да пишеш, да беше погледнала в Гугъл - общо взето, който продава техника, в 80% предлага и поддръжка. А пък фирмите, които не могат да си позволят човек, обикновено имат договор за обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт