Идеи за стартиране и развитие на бизнес 21

  • 105 639
  • 850
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 5 462
да, знам, че има разлика, но ние просто не можехме да си го позволим...но, да не размиваме темата...
Сетих се и за още един друг вид бизнес. Една жена е отворила нещо като продавалник да го нарека, какво имам в предвид, има магазин, където майките оставят употребявани бебешки или детски неща, но без дрехи, напр. колички, креватчета, проходилки и тн. Слага си една надценка от рода на 10-15лв и като се продадат им дава парите на жените. Аз там продадох две колелета на децата и една тротинетка. Предлага също и детска кухня, в смисъл карат я при нея. Предполагам, че помага факта, че се намира на доста оживена детска площадка и магазинчето е във входа, където живее. Не знам колко и какво печели, но засега две години си е там.
Пълен ужас .

# 826
  • Мнения: 1 894
безобразни сте.
пиша ви двойки на всичките и си лягам.  Mr. Green

# 827
  • Мнения: 79
да, знам, че има разлика, но ние просто не можехме да си го позволим...но, да не размиваме темата...
Сетих се и за още един друг вид бизнес. Една жена е отворила нещо като продавалник да го нарека, какво имам в предвид, има магазин, където майките оставят употребявани бебешки или детски неща, но без дрехи, напр. колички, креватчета, проходилки и тн. Слага си една надценка от рода на 10-15лв и като се продадат им дава парите на жените. Аз там продадох две колелета на децата и една тротинетка. Предлага също и детска кухня, в смисъл карат я при нея. Предполагам, че помага факта, че се намира на доста оживена детска площадка и магазинчето е във входа, където живее. Не знам колко и какво печели, но засега две години си е там.
Пълен ужас .

Не е ужас. Тази храна е пакетирана по подходящия ред и си има изисквания, на които все пак трябва да отговаря помещението, за да се носи детска кухня там. Това е масова практика и се прилага по магазини за детски стоки или други места, които са свързани с деца с цел по-близко райониране на млечната кухня. Като цяло, лично на мен самата практика не ми допада, но е факт че се разрешава.

# 828
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, Върти ми се идея за детска школа по рисуване, приложни изкуства и т.н. Някой запознат ли е как стоят нещата с школите. Къде да си потърся помещение евнтуално .В училищата биха ли позволили или читалища. дали трябва фирма  и как се озаконяват доходите от такава дейност. Ей такива неща...всеки съвет ми е добре дошъл   bouquet

# 829
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
В читалищата знам , че се отдава помещението за опредени часове.
Повече по въпроса не мога да помогна.

# 830
  • Мнения: 10
Syn , Благодаря,  bouquet .
Вроятно щом е по часове няма да е кой знае какъв наем  newsm78.
 Ако знае друго ще съм благодарна на всяка информация  Mr. Green
Още го избистрям.
Имам си друга работа ,но няма да е лошо да си докаравам и нещо допълнително.

# 831
  • Мнения: 345
Можеш да провериш как стои въпроса с организирането на курс по приложни изкуства в детските градини също. Знам, че започват в началото на учебната година, но можеш отсега да разбереш какво ще ти е необходимо. В детската градина на дъщеря ми има такъв курс и гледам, че доста деца го посещават. Е, не колкото народните танци, но си има интерес. Успех!

# 832
  • Мнения: 3 181
Можеш да провериш как стои въпроса с организирането на курс по приложни изкуства в детските градини също. Знам, че започват в началото на учебната година, но можеш отсега да разбереш какво ще ти е необходимо. В детската градина на дъщеря ми има такъв курс и гледам, че доста деца го посещават. Е, не колкото народните танци, но си има интерес. Успех!
последното е наистина чудесна идея

# 833
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да споделя с вас една идея за стартиране на бизнес.
Планираме с приятелката ми , с която живеем на симейни начала, да отворим магазинче за женски работи.Какви са тези работи ли? Ами като започнем през фибички , панделки,обеци и т.н.. Живеем в Пловдив и до нас има огромен парк,детска градина ,училище и като цяло лятото има доста майки , деца, момиченца и наблизо няма такъв магазин.За целта обаче можем да отделим не повече от 5 000лв ,дали ще ни стигнаг за отваряне на фирма,зареждане ,наем? Наема ще е макс 150-180лв .Приятелката ми ще работи, а аз през свободното си време ще зареждам и ще правя всичко необходимо.
Какво ще кажете, дали си струва ?

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 01:59 от Rumen Ivanov

# 834
  • Мнения: 79
В нашия квартал има подобно магазинче от доста години вече. Продават фибички, ластици за коса, диадеми, бижута, грим, но само цветен- сенки и гланцове за устни, малки кокетни чантички, портмонета, колани, шалове. Стоката им е хубава, модерна и цените никак не са високи. Примерно едни конкретни обици, които си бях купила от там за 3,50лв, същите в магазин на центъра на града се продаваха за 12 лв. И това магазинче ми е много любимо. Та, важно е да имате хубава стока, защото това не са високо оборотни стоки и все пак трябва мястото да е оживено и хората там да са платежоспособни, защото не всеки дава пари за такива неща. Дали ще ви стигнат 5 000 лв. не знам, но мисля, че тези джунджурии, ако намерите правилното място от къде да ги зареждате, никак не са скъпи и ако помещението е обзаведено за магазин, и не се налага да купувате обзавеждане, според мен трябва да ви стигнат. По регистрацията на фирмата и касов апарат ще ви трябват около 1000 лв.

# 835
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Решихме нашия проблем радикално - с новия клиент ще си работим директно, стария ако иска ще продължава ( и го прави  Wink ).

Имам обаче едно НЕсоциологическо проучване
1. БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ пластмасов разделител за книги?
2. Ако решите все пак да си купите КОЛКО бихте платили?
3. Какво бихте искали да изобразява ВАШИЯ разделител за любимите ви книги?
Много моля да НЕ пестите обяснения и коментари!
Малко ми е важно  Wink

# 836
  • Мнения: 79

1. БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ пластмасов разделител за книги?- НЕ
2. Ако решите все пак да си купите КОЛКО бихте платили?- 1 лв.
3. Какво бихте искали да изобразява ВАШИЯ разделител за любимите ви книги?- някаква справочна информация

# 837
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
1. БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ пластмасов разделител за книги? Не.
2. Ако решите все пак да си купите КОЛКО бихте платили? зависи какъв е, ще е за подарък вероятно
3. Какво бихте искали да изобразява ВАШИЯ разделител за любимите ви книги? за моя няма значение - не го поглеждам, за подарък - нещо според получателя.

Ако го произвеждах, вероятно бих мислила за деца. купя... Или за бизнеси, които да ги подаряват.

# 838
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
1. БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ пластмасов разделител за книги? Вероятно
2. Ако решите все пак да си купите КОЛКО бихте платили? Не повече от 3-5 лв
3. Какво бихте искали да изобразява ВАШИЯ разделител за любимите ви книги? Различните десени вратовръзки могат да послужат  като идея. От такива на райета до анимационни герои.

# 839
  • Бургас
  • Мнения: 6 526
1.Може би, ако наистина много ми хареса, защото имам много неща, които мога да ползвам
2.1-3 лв.
3.Да е естетично, цветно или пък обратно по-изчистено.Например да има изобразени цветя, може и стилизирани.За мъж -примерно геометрични  изображения.Предната идея също ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт