КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 30-та тема

  • 54 947
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 484
Не се притеснявайте от произхода на лекарството.

# 16
  • Мнения: 3 484
Единствено симилимум може да излекува трайно пациента, ако става дума за хроника.
   Идеално постижим симилиум не може да се намери. Можем само да се стремим да дадем лекарството със най-голяма възможна степен на подобие. Когато хомеопатът започне да практикува и без друго се убеждава в това.

Няма идеални и неидеални симилимуми.  ooooh! Има 1 симилимум, всичко друго са близки и далечни симилета.

Разбира се, че има идеално постижим симилимум.  Grinning Тоест най-най-близкото подобие. Точно това означава симилимум. НЕ ЕДНАКВОСТ. НЯМА ЕДНАКВОСТ. Тогава, когато имаме трайно здраве, меко, леко и т.н. /по Органон/, тогава сме дали или приели симилимума. Останалото са симилета.
Това не сте ли го учили вече? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3
Единствено симилимум може да излекува трайно пациента, ако става дума за хроника.
  Идеално постижим симилиум не може да се намери. Можем само да се стремим да дадем лекарството със най-голяма възможна степен на подобие. Когато хомеопатът започне да практикува и без друго се убеждава в това.

Няма идеални и неидеални симилимуми.  ooooh! Има 1 симилимум, всичко друго са близки и далечни симилета.

Разбира се, че има идеално постижим симилимум.  Grinning Тоест най-най-близкото подобие. Точно това означава симилимум. НЕ ЕДНАКВОСТ. НЯМА ЕДНАКВОСТ. Тогава, когато имаме трайно здраве, меко, леко и т.н. /по Органон/, тогава сме дали или приели симилимума. Останалото са симилета.
Това не сте ли го учили вече? Rolling Eyes
  Ако няколко опитни хомеопати разпитват един и същ пациент, без да обсъждат случая по между си, много вероятно е за хроника да изпишат различни лекарства. И всяко от тях  максимално близо ще се покрива със симптомите на пациента. Защото колкото и да са безпристрастни всеки от тях ще вижда цялостният човек под различен ъгъл. Още по-добро би било лечението, ако обсъдят случая по между си.

    Хомеопатията не е точна наука. Прекалено сложен  е човека, затова е така.

# 18
  • Мнения: 3 484
Защото не са минали личната си терапия. И няма значение опитността, за да видиш човека през твоите си неврози /Не казвам, че е лесно/
Нали точно това обяснявам. Един човек в едно и също време може да бъде само в едно състояние, тоест в един симилимум. Симилимумът е един! Разбира се, че не само едно лекарство покрива - поликрестите с по няколко хиляди симптома покриват всеки човек, а те са над 50 броя...Въпросът е съвсем друг. Явно не се прави разлика между болестта в човека и човекът, болен от "без значение каква" болест.

Човек не е болен от сто неща, колкото и цинично да звучи. Централното нарушение е едно, независимо как се изразява. Затова се лекува то - и когато се намери тоталността симптоми на болестта, а не на човека, тогава се намира симилимума. За съжаление навсякъде учат едно и също. Изсипете самосвала симптоми в реперториума и вижте кое ви излиза измежду първите лекарства. Спи по гръб, поти се по гърба, зиморничав, яде лимони, песимист, дребнав и т.н. и юруууш.... Да, ама не. Защото ако болестта на този човек е системно разочарование, ще лекуваме това, а не хроничния му запек. Тоталност на болестта. Ако имаме етиологично предписание, ще вземем раната, стената дори. А всички взимаме маската. Маски бол....Не ни трябват....ей така се насипват купища безсмислени симптоми, които могат и объркват цялата реперторизация. Реперторизирането е тънка работа....
Никога няма да забравя едни от първите си упражнения /на хартия/. Случай, който аз "реших" с 24 симптома, генетично конституционално предписание, се оказа етиологичен, с точно 5 въведени симптома. Само че някой трябваше да види един беееееегло споменат развод там едно време...И точно беглото споменаване, последвано от един въпрос, от който пациентът избяга /а всички бягаме, когато материалът е твърде травматичен/, реши случая. И той беше обикалял къде ли не....Та от цялата логорея на пациента, съкровището беше скрито в две изречения. Е, понякога раната се вижда много лесно, понякога не. Но със сигурност този човек бе "болен" от едно-единствено нещо. Та този маскиран като лахезис човек си пийна натриум муриатикум, колкото и да не беше типичен и се оправи, и си е щастлив, и семейство си има, и всичко си му е наред.

А болест според хомеопатията не е наличие на симптоми...Както и здравето според хомеопатията не е отсъствие на симптоми. Изобщо философската парадигма е....

Ето ти пример - една цялостно плачеща за арсен жена пие туя, защото нейната болест е ДОГМАТА, независимо от пропитото от арсен-симптоми интервю - физически и емоционални. Всичко е плод и следствие на втълпяваната от детинство догма. Съсипали са я да пие арсеникум албум. И разбира се с известен успех, но...
Другото, което ще направи единственото най-подобно лекарство, само то ще даде енергия на пациента. Всичко друго може да подобри, дори излекува някои болежки /физически или емоционални/, но няма да даде енергия или ще е съвсем за кратичко.
Третото - зависи от нивото на болест на човека. В първо, второ и трето ниво симиле може да помогне, но от там нататък не намериш ли симилимума, ще си играеш на куче и коте и ще палиираш, без да постигнеш трайни успехи.
И пак да кажа. Теорията си е теория. Едни знания могат да подпомогнат изключително много теренната, истинската работа с пациенти, независимо че всеки може да сбърка при предписание, безгрешни хора няма.  Но липсата на знания по никой начин няма да помогне да се излекува пациента, защото експериментирането с хора е кофти, а и един човешки живот няма да стигне, за да се натрупат само от опит знанията, необходими да се започне практика. Това са го свършили вече преди нас. Затова е твърде добре хомеопати, които виждат, че системно грешат, да не залъгват горките си пациенти, че това било от това, а онова - от онова,  а да работят под супервизията на по-опитни от тях, или да запишат допълнителни курсове.


Хомеопатията е изключително точна наука, с точни и ясни принципи, точни методи. Човешкият фактор е неточен

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Къде мога да прочета подробно разяснение на миазмите? Намерих в един сайт ,от потребител Alexander (не знам дали е съвпадение. Simple Smile ) много добро описание но само на част от миазмите?


  Не, не е случайно съвпадение.  Grinning

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, ако може някой да ми даде  информация за Карцинозин 30 сн, изписан е на дъщеря ми тя е на пет години след оплаквания-хрема, кашлица, заден секрет, които почти постоянно има. От изчетеното намирам информация, че това е лекарство от ракови клетки това трябва ли да ме притеснява, а съм новак в хомиопатията. Приема Карцинозина една седмица по една гранула, но сега пак е със хрема, кашлица и леко възпалена трета сливица и пак ни изписаха това.Притеснява ме връзката с раковите заболявания. Благодаря и извинявайте ако звуча глупаво с тези въпроси

Тук ще кажа само: Боже прости им! - те не знаят какво правят. Praynig

 Конкретно - за пръв път чувам че се опитват да "лекуват" хрема с Карцинозин при това 30С, при това на гранули с повторения?!... Това е недопустимо, тъй като по този начин могат да събудят раков миазъм, да го отключат! - сега дано съм ясен.

Последна редакция: чт, 24 окт 2013, 21:44 от Aleksander

# 21
  • Мнения: 8 527
Александър, и така като отговорихте на Точица, какво точно разбра тя? Кой не знае, защо не знае ... Ами нали жената се е доверила на някой, който и дава нещо и тя в доверието си го дава подобаващо гранулирано на детето си. Поне коментирайте защо мислите по определен начин.

На мен ми прави впечатление, че приемат лекарството всяка седмица по една гранула. И да се върнем на предишната тема където дълго и обстойно се коментираше приема на ХЛ в ТЕЧНА ФОРМА и ЗАЩО ТРЯБВА ДА Е ТАКА. И ако Точица се вълнува наистина за здравето на детето си бих препоръчала да прочете малко предишната тема.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мечка Малинарка
Цитат
...............
...най-близкото подобие. Точно това означава симилимум....НЕ ЕДНАКВОСТ. НЯМА ЕДНАКВОСТ.


 Така е, лечебната сила на хомеопатичното лекарство е в ПОДОБИЕТО, не в еднаквостта.

 Не е най-важно, колко симптоми ще се покрият от някое хо л-во, а дали л-вото ще влезне и в резонанс с най-дълбокото ниво на нарушение на лекувания.

# 23
  • Мнения: 3 484
Извинявам се на Точица публично. Не съм видяла, че приемът е всеки ден по една гранула!!! Къде съм чела, не знам. Добре, че четат повече очи!
Това е грубо нарушение на принципите на хомеопатията. Може да доведе до доказване на лекарството, а доказване означава детето да изяви симптомите, които са включени в лекарството. Хомеопатията е подобие. Едно лекарство може да предизвика N на брой симптоми. Същите тези симптоми, които то може да предизвика у здрав човек, може да излекува у болен. Затова когато приема нединамизирано, неразредено лекарство, неизменно в една и съща потенция, може да изяви тези симптоми, тоест да се разболее. Отключването на раковия миазъм не води непременно до заболяването рак, но е твърде възможно, особено ако в рода има болни /а то в кой ли род няма Confused/
Предписанието е боаронско, тоест симптоматично, вероятно наистина е дадено за хрема и трета сливица.
Иначе само по себе си е прекрасно лекарство, което върши чудесна конституционална и миазмична работа, когато е показано на пациента.

Твърде възможно е детето да е определено за конституция карцинозин, затова да му е дадена 30СН. Те така работят боаронопрактикуващите, стрелят в симптома /по повод предишния ми пост за симптомите / - 5,9, 15СН за остри и обострени /като не правят разлика между остро състояние и обостряне на хронично/ и 30 за "теренно" лечение Naughty

# 24
  • Мнения: 3 484
Писала съм да не се притеснява от произхода на лекарството, което по същество е така, но това оставя впечатление у човек да не се притеснява и от начина на прием, което пък съвсем не е така в случая...

# 25
  • Мнения: 3
 Цитат на:
Мечка Малинарка


 "А болест според хомеопатията не е наличие на симптоми...Както и здравето според хомеопатията не е отсъствие на симптоми. "
 


  Препоръчвам Ви, да си направите справка с параграф 7,8,9 в Органона . Там Ханеман твърди точно обратното. Хубаво е и да прочетете цялата книга.

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мечка Малинарка
Цитат
.............Отключването на раковия миазъм не води непременно до заболяването рак, но е твърде възможно, особено ако в рода има болни /а то в кой ли род няма  Confused/...

  Да, не значи че ще отключи рак, но може да отключи дузина болести подлежащи на Карцинозиновия миазъм.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Чудя се къде изчезнахте, а то имало нова тема...Благодаря на всички включващи се с коментари, винаги се научват интересни и полезни неща тук   bouquet

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте, изчетох всички отговори, за които ви благодаря и съвсем се шашнах. Лекарят при който ходим е класически хомеопат, не боаронски и се ползва с доверие има много пациенти, та затова и ние се доверихме, но сега излиза че може да навредя на детето си така ли е. Изписан ни е прием седем дена по една гранула на ден, като преди седмица го приемахме пак така. Сега не знам да продължавам ли или не съвсем се обърках и притесних

# 29
  • Мнения: 8 527
Ами Точица, ваше е решението какво и как да правите. Аз също преди време посещавах титуловано медицинско лице с допълнение към всичките титли "класически" хомеопат. И като почетох достатъчно литература по въпроса се убедих, че не спазва принципите на класическата хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт