Струва ли си?

  • 2 630
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 809
И да ги имам...не бих дала толкова пари за количка NaughtyНо щом момичето така е решило,лошо няма Peace

# 16
  • Мнения: 5 647
Да, струва си и не виждам нищо лошо в това. Всеки се простира според възможностите си... и разбиранията си.  Wink

# 17
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Според твоята приятелка явно си струва, щом са си я позволили.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Моята струва 1300лв. - зимен и летен кош. Ако бях купила и съвместимата кошница (столче за кола) щеше да стане 1500, но нашето столче трбяваше да е с марката на колата ми (според таткото). Когато купиш трите неща поотделно и са добра марка, най-много да паднеш до 700-800лв.

# 19
  • София
  • Мнения: 344
Аз лично не бих си купила. Да не говорим, че рядко една количка се ползва година и половина - обикновено на седмия месец се зменя с нещо по-леко и така...

Имали пари - дали ги.  newsm78 то на количката едва ли ще пише колко струва, като я возят по улицата. Има да се обяснява-а-а-а.....
Абсолютно.Дори по-малко от година и половина се ползва.Нашата количка вече ми пречи,чудя се в кой ъгъл да я слагам у дома.

# 20
  • Мнения: 596
Когато човек има тази възможност,разбира се,че си струва,поне за него е така,а на тези,които нямат тази възможност им се струва пресилено. ooooh!
И още-за човек с възможности(финансови)ще е неприемливо да си купи количка за 100лв.,когато може да вземе такава за 2000лв.
лично мнение  Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 2 309
Аз лично не бих ги дала, въпреки че ги имам. Дразня се обаче, когато някои приятелки ми наливат акъл да си купя такава с намека, че едва ли не ще му стане нещо на детето в количката за 200лв. Въпрос на личен избор и приоритети в тоя живот Peace.

# 23
  • Мнения: 2 768
Струва си и още как! Стига да можеш да си го позволиш...Имам приятелка, която си купи количка от 150 лв. и после  smile3538. Втората вече беше от 1500лв. и може книга да ти напише за предимствата. newsm74

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз лично не бих купила такава. Нито бих си записала децата в частна ДГ/у-ще. Нито други неща... независимо колко съм богата. Но въобще не ме притеснява факта, че други го правят. Нека си купуват колички и от 3000 лв. (има и такива).
Има хора, които купуват всичко най-скъпо на децата си, с което си мислят, че показват колко ги обичат.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Нека да си направи автокаско  Peace

# 26
  • Мнения: 712
Значи бих ги дала ако:

- количката сама слиза по стълбите (нямаме асансьор).
- разхожда сама детето ми
- като седна на барче сама обикаля с него и се превръща със звукова команда в люлка или шезлонг
- има вграден лап-топ с нет нон-стоп
- взуко и шумоизолирана е
- става на батманобил и сама се прибира с детето като ми писне от разходка и искам да остана сама
- качва се пак по стълбите сама и става на люлееща се кошара, докато приспи детето
- върви промоция с самогладеща ютия

 newsm10
И аз мисля така. Не знам дали си заслужава. Аз преди взимах по 150-200 лв, а сега доста повече, но все още начинът ми на мислене не е пострадал дотолкова.
Снобарията е едно на ръка. Но понякога в стремежа си да осигурим на децата си това, което самите ние сме пропуснали, ни кара да се изхвърляме безумно.
Няма лошо, щом можеш да си го позволиш.
Аз, лично, ако можех да си го позволя, бих дала излишъка за благотворителност, ако толкова държа да се разделя с такава сума. Има и колички по 300-400 лв, ако е наложително да се покажем....

# 27
  • Мнения: 712
Аз лично не бих купила такава. Нито бих си записала децата в частна ДГ/у-ще. Нито други неща... независимо колко съм богата. Но въобще не ме притеснява факта, че други го правят. Нека си купуват колички и от 3000 лв. (има и такива).
Има хора, които купуват всичко най-скъпо на децата си, с което си мислят, че показват колко ги обичат.

Аз бих ги пуснала в частно училище, ако имам тази възможност.
Не е заради модата. Имам колежка, чиято дъщеря учи в Дрита (втори клас). Тя е адски сериозен човек, не се изхвърля, макар че има възможности. Страхотна майка. Не се поколеба да смени няколко градини и училища, докато не намери подходящата среда за детето си. Мотивът й е, че там поне децата са малко по-добре защитени от престъпници, сводници и дилъри. Все пак голяма част от времето си те прекарват там. Имат и транспорт, така че ходенето по улиците и контактите с неподходящи хора са сведени до минимум.
Не че не може да се случи. Просто там персоналът не цепи басма нито на ученици, нито на родители, независимо колко пари имат. Поне засега впечатленията са такива. Вярно, че това струва към 2400 евро на година, но предпочитам да ги давам за това, а не за колички или подобни глупости. Инвестицията в образованието поне си заслужава и след време се отплаща.

# 28
  • Мнения: 3 777
Струва си.
А струва ли си ние да си губим времето в обсъждане на покупка и лице, което не познаваме  Shocked

Вчера видях един пич, купи си обувки за 3500 лева, е струва ли си сега?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ако за застраховани защо да не си струва, има хора за които 4-5 хил лева са нищо има и такива, които си палят цигарата с 200 евро. Е. Минчев го коментираше преди време и той самия го смята за голяма селения

Общи условия

Активация на акаунт