Пъпна херния

  • 10 260
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 196
Нали знаете - когато ви се скъса обувката, отивате при майстор-обущар. В България майсторите по детските болежки не са много, но много хора дават съвети. Явно е нещо като лотария да попаднеш на добър специалист  newsm78

Весели и здравословни празници  Hug

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков
искам да Ви питам колко ще струва операция на пъпна херния на дете на 1 година и половина без ЗК?
Благодаря предварително

# 17
  • София
  • Мнения: 3 196
Ако искате да се оперирате в Токуда освен направление 7 има доплащане в зависимост от някои условия. При пълно заплащане на услугата като частен пациент сумата е двойна - около 900 лева.

# 18
  • Мнения: 2
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИЯТ ОТГОВОР  Simple Smile

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Проф. Бранков, дъщеря ми е на 2 год. с пъпна херния от раждането. Има ли шанс да се доприбере отвора сам, в момента е колкото грахово зърно при положение, че вече не лепим монета?

# 20
  • София
  • Мнения: 265
Дъщеря ми бе оперирана от проф. Бранков   bouquet на година и половина. И досега (3 години по-късно) първото нещо, което прави с нова кукла, е "да й оправи пъпа" Wink

Пиша тук, за да благодаря на доктора, но и да дам кураж на всички майки, на които предстои интервенция. Успех!

# 21
  • Мнения: 12 674

 Иначе ако не сте обучени добре, нека лепенката слага специалист.

 Peace

Аз мислех, че правя нещо, но се оказа , че само си лепя лепенки.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 196
Проф. Бранков, дъщеря ми е на 2 год. с пъпна херния от раждането. Има ли шанс да се доприбере отвора сам, в момента е колкото грахово зърно при положение, че вече не лепим монета?

Възможно е да се прибере. На тази възраст лепенките не действат.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Проф. Бранков, дъщеря ми е на 2 год. с пъпна херния от раждането. Има ли шанс да се доприбере отвора сам, в момента е колкото грахово зърно при положение, че вече не лепим монета?

Възможно е да се прибере. На тази възраст лепенките не действат.

Много благодаря за отговора.

# 24
  • Мнения: 120
Пиша, за да споделя, че пъпната херния на сина ми се прибра след 4 и половина месеца упорито лепене. Но лепенките се поставяха от неонатолог, детето трябва да е спокойно, да не си напряга или напъва стомахчето, трябва хубаво да се вкара навътре и да се завърти. Аз лично веднъж опитах да го направя и не се получи. Затова моят съвет е да се лепи от някой, който разбира. За сравнение педиатърката ни не успяваше да го залепи хубаво. Успех на всички!

# 25
  • Мнения: 3

Ивв Иванова Новак
Проблем с пъпчето
♥0 нд, 17 авг 2014, 12:53 
Цитирай
Здравейте мили мамчета. Аз съм нова в групата и моля за съвет и мнения по един въпрос. Дъщеря ми е  почти на 2 год.,когато се роди пъпчето й не падна изцяло. Педиатърката й ми препорача да го мажа с йод(с тампонче за уши) и след няколко дни падна още едно малко топченце. Остана обаче още малко-нещо като малка пъпчица.Медицинския термин е-гранулационна тъкан. Искам още да кажа,че детето не изпитва никаква болка от това. Сегашната й педиатърка(сменихме я)ми каза,че може да го отстраним или като го го върже с конец в коренчето и взависимост от организма на детето- да падне(за от 3/4 дни до 2 седмици) или да го обработи(изгори) с течен азот.Било безболезнено по нейните думи. Или дори можело изобщо да не го пипаме,защото нямало да създаде проблем,а било по-скоро козметичен дефект. И така да е,дори да не се развие и да създаде проблем аз мисля,че ще й създава комплекс- така,че мисля- ще е по-добре да се отстрани. Моля Ви дайте съвети. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?Благодаря Ви предварително.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 196
Грануломът на пъпчета не е опасен проблем, нужно е методично лечение. Използват се сребърни кристали или сребърна вода (манипулацията е деликатна) или туширане с чист йоден разтвор. Ако не помогне - хирургична ексцизия. Би могло и с течен азот. Все пак детски хирург трябва да прецени, дали няма някой вроден вариант на пъпна патология, но тя се среща изключително рядко. Става дума за непълно зарастване на някой от елеменитета на пъпната връв. По това се съди още и от вида на секрецията - ако е само кръвениста, значи грануломът "работи". Но би могло да има изтичане на урина или на чревен секрет. Предполагам че това не е така, но трябва да се изключи от специалист.

# 27
  • Мнения: 1 498
Здравейте, моето дете също е с пъпна херния, много малък дефект, така се изразяват хирурзите. Искам да кажа, че я водих при 4 специалиста и получих 4 мнения, сега 4-тото е да я лепим с лепенки, като в пъпа слагаме памук. Казаха ми, че отвора е колкото просено зърно. Въпроса ми е може ли да се прибере на тази възраст или трябва операция? Хернията се появи,когато малката стана на една година. Оттогава пъпа беше изпъкнал само отгоре, сега е леко изпъкнал и отстрани. Изпъкна и отстрани,когато спряхме да лепим с лепенки. Единия лекар, каза че с укрепване на коремните мускули ще се прибере и ни посъветва да правим упражнения от типа на коремните преси. Според Вас добър вариант ли е ?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 196
Лепенките имат ефект (понякога) при пъпна херния само ако се слагат още в ранна бебешка възраст. На 1 година сухожилията и мускулите са оформени. Ако отворът е малък, не мъчете детето с лепенки. Укрепнат ли още повече мускулите, дефектът може да изчезне. Или да остане като козметичен дефект, което не е проблем.
Впрочем освен пъпна херния има и такава над пъпа. Съветът ми е да проследявате състоянието и то само при един избран от Вас детски хирург (за предпочитане - с опит).
 Hug

# 29
  • Мнения: 21
Др.Оги моля ви насочете ме при кой специалист в Пловдив да отида за пъпната херния на бебето ми.Той е на 3месеца почти.

Общи условия

Активация на акаунт