Борислав за момиче

  • 3 290
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 311
Бриана.

А държите ли да е с Б?
Нещо със -слав- като Слава, Славена, Славина, Славея харесва ли ви?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 719
Производни са само Борислава, Боряна, Борина, Борика, Борила, Бориса.Другите не са, просто са с Б  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 660
Бриана.

А държите ли да е с Б?
Нещо със -слав- като Слава, Славена, Славина, Славея харесва ли ви?

Ами по-склонни сме да ограничим до едно Б, но да е налице  Grinning Другите са част от името Борислав, наистина, но асоциацията вече е по-далечна.
Тежка задача  Grinning

# 18
  • Мнения: 5 603
Според мен Боряна или Белослава,са най - подходящи Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 8 719
Ако трябва просто да е с Б, аз най-харесвам Биляна и Белослава.
Бленика също е хубаво.

# 20
  • UK
  • Мнения: 4 311
Багряна, Бистра, Божана, Божидара.
Бранимира, Бела, Бяла, Бетина, Блага, Благовеста, Бригита?
Бленика за първи път чувам, това българско име ли е?

# 21
  • Мнения: 253
Aз много харесвам Боряна. Борина също ми харесва. Бориса за пръв път се замислям, че е колкото грубо ми изглеждаше, така и крие някаква нежност. Интересно име е

# 22
  • София
  • Мнения: 8 719
Да, българско е Бленика.В един стар български именник го видях. Само с български имена е(с прабългарски, славянски произход), няма ги например Петър, Павел, Мария. Само български имена. Може би от блян идва, забравих какво пише в обяснениетп, довечера ще видя.Белора също го има.

# 23
  • UK
  • Мнения: 4 311
Това ще е много интересно, би ли цитирала после името и автора на сборника, да опитам да го потърся.

# 24
  • Мнения: 11 747
Белослава е много близо до Борислав. Само две букви разлика има, но в Белослава няма точно това, което в Борислава придава твърдост и малко спънато и грубо за момиче. Става нежно и се лее. Аз съм за Белослава.

# 25
  • Мнения: 4 569
Белослава е много близо до Борислав. Само две букви разлика има, но в Белослава няма точно това, което в Борислава придава твърдост и малко спънато и грубо за момиче. Става нежно и се лее. Аз съм за Белослава.
и от мен глас за Белослава  Peace

# 26
  • UK
  • Мнения: 4 311
Просто си е мъжко Борислав, и значението му е мъжко, затова и женските му варианти звучат груби и спънати. Все едно да търсим женски вариант на Страхил, например, същото е. Ако държа да кръстя на мъж бих търсила някаква друга аналогия с името, женствена, няма просто да копирам звученето.   

# 27
  • Мнения: 11 747
Въпреки, че мен точно Страхила ме кефи  Grinning Няма да кръстя своя дъщеря така, де, но ме кефи. Някак ми е много гордо, гръмко. Определено има жени, на които би им подхождало. Не, че може да се предвиди кой какъв човек ще порастне, затова и понякога нелепо стоят имената на някои хора.
Борислава не го харесвам. Мъжкия вариант е доста по- приемлив, женския не ми допада чисто фонетично. Съвсем отделно, че не бих орисала детето си да се бори за слава - кому е нужна пустата слава?!... А и кой знае каква борбеност не бих искала да възпитавам, по- хубаво е нещата да се случват с лекота, от колкото да си съдираш гъза за тях.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 658
Бояна ми харесва най-много. В краен случай Борислава. Останалите не ми допадат.

# 29
  • Мнения: 2 829
Бориса - хем по-кратко, хем по-звучно.

Общи условия

Активация на акаунт