Временно преместване в друго училище ?

  • 1 285
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Не знам към кого да се обърна, затова реших да пиша тук. Съпругът ми си намери работа в столицата за около 4 месеца, ние не сме от големите градове. Дъщеря ни, има проблеми със съучениците си, правили сме много неща по въпроса, но няма промяна. Тя винаги ми е казвала, колко много иска да учи на друго място, сега мисля, че ни се отдава възможност да отидем при татко и. Възможно ли е, да я преместим в София за няколко месеца ? Още не съм и казала какво мислим да направим, но също не искам да и даваме празни надежди. Аз съм убедена, че много ще се зарадва, пък ако и хареса, може и там да остане да учи.  Wink

# 1
  • Мнения: 3 158
Ако е само за 4 месеца, няма никакъв смисъл. Вместо да бягате от проблемите в сегашното училище, се опитайте да ги решите.

# 2
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Според мен едно такова преместване не е лишено от смисъл. Най-малкото, така детето ще разбере дали проблемите са в него или в съучениците.  А още повече, че връщането след 4 месеца не е единствена възможност.

# 3
  • Мнения: 21 739
  Разбира се, преместете я, може да и хареса.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 761
Преместете я! Peace
И аз до 5-ти клас учех в едно училище в което не се чувствах добре.Всяко междучасие търсих сестра си (с 1година по-голяма от мене).След 5-ти се преместих в друго училище и направо "се родих".

# 5
  • Мнения: 5 825
Да, възможное да я преместиш. Просто и взимаш отпусното от сегашното училище и я записваш в новото. Тъкмо ще разбереш дали проблема е твоето дете или в другите. Пък ако и хареса и няма проблеми ще остане да учи там.
Успех!

# 6
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
monii, не преместването ще даде отговора на въпроса за източника на проблеми. Логични оправдания в полза на своето дете всеки може да намери /само да кажеш "дете е" - туй то/.

# 7
  • Мнения: 6 031
В кой клас е детето?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
То че е възможно да я преместите, възможно е. Но аз лично бих се замислила дали като родител съм готова на тази гимнастика. Бих преместила в случай, че става въпрос за дългосрочно преместване.

# 9
  • Мнения: 5 825
monii, не преместването ще даде отговора на въпроса за източника на проблеми. Логични оправдания в полза на своето дете всеки може да намери /само да кажеш "дете е" - туй то/.
Права си, че всеки родител може да намери достатъчно причини за да оправдае своето гардже.

# 10
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
monii, не преместването ще даде отговора на въпроса за източника на проблеми. Логични оправдания в полза на своето дете всеки може да намери /само да кажеш "дете е" - туй то/.
Права си, че всеки родител може да намери достатъчно причини за да оправдае своето гардже.
Зад оправданията за детето, се крие нуждата за съхранение на егото на родителя. Родителят не решава проблема, като оправдава детето, а респективно и себе си.

# 11
  • Мнения: 5 825
Аз за това казвам да смени училищната среда. Ако сега детето казва, че класа и учителите са лоши и родителя се съгласява, да провери в другото училище пак ли другите ще са виновни.

# 12
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за отговорите и отделеното внимание!  Simple Smile мимии, 9 клас е.

# 13
  • Мнения: 6 031
Щом е 9-ти клас, аз лично бих пробвала преместването.
Не се знае дали ще бъдете само за 4-ри месеца.
Работата на бащата е добър повод за да опиташ с преместването и ако не ви понесе да се върнете обратно.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 21 739
  Преместете я, може и да си завърши образованието тук, тя е голяма и лесно ще се адаптира.

Общи условия

Активация на акаунт