ОКТОМВРИЙКИ - Тема 19

  • 33 545
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
    За температурата, на моят не пише нищо подобно за чакане 5 минути, но ще се опитам да пробвам, ако мога да задържа бебето толкова...
 
   Аз до тук съм смъкнала невероятните 23 килограма, не съм била на диета, започнах упражнения преди 2-3 дни, имам да смъквам още 7 кг... Да 30 кг качих... Около 15 от тях в девети месец. Вероятно съм задържала много вода, защото след като ми се махнаха отоците по краката и ръцете бях смъкнала още 12 кг в разстояние на ден- два (тъй като не се теглех всеки ден не зная, дали наведнъж съм ги смъкнала или в разстояние на два дни), та така си обяснявам рязкото смъкване на кг след бременността. Аз съм цялата в стрии, от първия месец на бременността, въпреки че до третия се мажех чинно и обилно, след това започнах да се мажа по- неглиже като видях, че продължават да излизат с безумна скорост. Та така...

# 706
  • Мнения: 758
Ами на моя термометър такива бяха инструкциите. Бебето трудно ще го задържиш 5 минути, но пробвай с някой възрастен.
И аз нямам стрии, почнах с упражнения преди 2 седмици, но доста лежерни - за не повече от 5-10 мин, за стягане на тазовото дъно уж. На килограми не знам как съм, не съм се мерила след раждането, но почнах да си влизам в старите панталони, което е обнадеждаващо. Ще ми се да ходя на редовни упражнения, миналата година ходих на гимнастика 2 -3 пъти седмично по 1 час, но сега с това кърмене няма как да стане.

# 707
  • Мнения: 351
То и аз искам да смъкна още 10кг, сега съм 62, че цял живот съм била слаба и сега като си гледам краката и дупето какви са сочни... Вие какво ядете, с това кърмене направо се чудя. От страх да не му дразня на коремчето и да няма колики ям предимно кисело мляко, сандвичи, ориз, супи, картофи ( и други неща де),но по-често с това се храня и сладкоо как ми се яде, е не че не ям ама по много малко. Забравих да питам, таза ще ми се прибере ли както си е бил, не мога да вляза в никакъв стар панталон  #Cussing out

# 708
  • Мнения: 38
Аз не само в стар панталон не мога да вляза, ами и нито една блуза и риза не мога да закопчея, включително и зимното ми яке. Имам да свалям още 10 кг. (качих общо 20)  EmbarassedМного не ми личат, тъй като съм висока и бях много слаба, но с обиколките не мога да се разбера, разширих се много, особено в гръдния кош (нямам предвид цици) и затова нищо не ми става  #Crazy Дали ще се събера  newsm78
За щастие от бременността нямам стрии (явно от мазането и водата има ефект, тъй като си имам стари отпреди години), нямам косопад, чакам корема да се събере, че още съм в петия месец и линия негра да изчезне.
Ям от всичко, не се лишавам от определен вид храна, наблягам на плодове, зеленчуци, пълнозърнест хляб, мляко, сирене,т.е. храня се пълноценно, а не с идеята детето да няма колики. Дано да не греша.
От 1 седмица започнах с упражненията и кростренажора. Но отслабването нещо не върви  #Cussing out

# 709
  • Мнения: 261
Аз бях +30 в края на бременността. С раждането свалих 10 и от тогава до сега - още 10 кг. Остават ми още 10.

Коремът ми беше огрооооомен и за моя изненада обаче нямам стрии. Мазах се през цялата бременност, но според мен това не е решаващо. Мисля, че е до кожа, а мазилките донякъде помагат.

Диетата ми е "Глад" - по 1 к.млеко на ден и ябълки. Това е!  Mr. Green

В никакви стари дрехи не мага да се навра, а идва зима! Не ми се и купуват нови големи дрехи, защото искрено вярвам, че ще отслабна  Praynig

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 16:47 от bebe dj

# 710
  • Мнения: 91
храня се пълноценно, а не с идеята детето да няма колики.

+1 И аз така, ям всичко, но в малки количества (аз по принцип се храня така). Не се ограничавам, освен в сладкото и тестеното, газирано по принцип не пия. Миналия път с раждането свалих много, но след това си ги наваксах, та и оргоре качих. Надявам се този път да го избегна. Всъщност в това отношение първата и втората бременност нямат нищо общо - първата качих над 20, сега само 9.

Лапен, и аз се разширих в гръдния кош първия път, не се прибра съвсем. Сега не виждам разлика. Старите панталони/дънки не съм носила, коланът им при сядане притискаше белега и не ми бяха удобни. тези дни ще ги тествам:-)

# 711
  • Мнения: 38
Бебе Дж, браво за свалените кг.
Как ще ги боря моите не знам, страх ме е да пазя диета, заради кърмата. Дрехи не смятам да купувам, макар, че почти няма какво да нося. Получих много мотивиращ подарък от сестра ми - страхотно сако, което естествено не ми става, но идеята е до няколко месеца да се събера в него  Laughing
Сол, много се надявам да се събера, вдъхваш ми надежда  Praynig

# 712
  • Мнения: 2
На моя термометър пише да се изчака след сигнала още 2-3 минути, но аз непрекъснато го наблюдавам и ако до 1 минута не се покачва, го махам - при повишена температура отчитанията се променят за секунди!

# 713
  • Мнения: 0
Momicheta, izvinyavam se za latinitcata - izpolzvam tableta na deteto, zashtoto PC-to e v drugata staya, a tam ne se otoplyava. Inache mnogo se smyah dokato vi chetyah postovete za kilogramite. I az sam taka. Zakovah na tezi 70 kila I tova e. A tazi linea negra na men pak mi e simpatichna dori. Nikakvi drehi ne mi stavat - nali byah 53 kila, vzeh na zaem, nadyavam se, drehi ot mayka. Dano uspeya da gi svalya pak, che kato se gledam, to kilca, to hansh, to korem - na vsichkoto otgore otpusnat, to kraka, to gardi I t.n.

# 714
  • Мнения: 1

 Странна работа с тези термометри, ще пробвам така, дано да има промяна, че ми е достоверно, колкото хвърлянето на боб това, което ми отчитат до момента на пиукането...

# 715
  • Мнения: 1 095
Хубавата тема сте захванали виждам за пораженията от бременноста и килата  Mr. Green

Нямам никакви непоправими - една линея негра и малко корем + онези 3-4 кила качени по мен от бременноста, които изобщо не съм свалила. Иначе си влизам, че и закопчавам всичките си дънки от преди бремеността.
Кърмя и налитам на сладко, там е проблема и си го знам. Оправя ли храненето ще има и резултати и то добри, защото спортувам. Ама айде де! Точно този месец обаче ще се насладя на празниците умерено (дано не кача кила) и от януари дисциплина  Mr. Green

Нещо щадящо и много приятно за начало бих препоръчала тренировки на Ellen Barrett. Прекрасно раздвижва цялото тяло и се работи основно за крака, дупе и стойка  Wink

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 23:40 от bilyana333

# 716
  • Мнения: 19
Аз поне успявам да се побера в старите дрехи Laughing Иначе ям абсолютно всичко и от нищо не се лишавам.За сега бебчо от колики не се е оплаквал.Свършихме анасонът и сега сме на семена от копър и невероятно,но и те си вършат работата. Hug

# 717
  • Мнения: 669
Аз по време на бременността качих само 8 кг., но имах едни стари килца за сваляне, които не са никак малко и трявба тях да свалям. Но като се прибрах от родилното бях свалила 12 кг., а  няколко дни по-късно още 3кг. и сега съм си така. Но много "омекнах" - имам чувството, че кожата по краката едва ли не ми "виси". Корема също си го имам, но аз си имах корем и преди бременността, така че просто трябва да се взема в ръце и да започна с коремни преси, велоаргуметъра и глад, та на пролет да съм в норма. Иначе във всички дрехи си влизам.
Кожата и косата ми бяха много сухи по време на бременността и след това докато кърмех. Сега започнаха да се нормализират нещата.
Но гърдите ми в какво окаяно състояние са след това цедене и стискане близо месец и половина - сега като се изпразниха от съдържанието си - положението е окаяно. Отворих сайта на д-р Енчев да видя за какво да се подготвя и колко парички - това ми е мечтата и ММ обеща да ми я изпълни - за намаляване, повдигане и стягане. Дано някой ден ми се осъществи и ще ви се похваля.

# 718
  • Мнения: 261
Lapen, явно и двете ще се борим с последните 10!  Hug

# 719
  • Мнения: 47
Имам една молба към тези, които са от Пловдив- Препоръчайте ми добър педиатър, който е за късното захранване. Става въпрос за частни прегледи. Четох добри отзиви за д-р Пепеланов, но не мога да разбера колко струва прегледа.  newsm78  Ще се радвам да споделите мнения.
Богданова в Селена,около 20-30лв е прегледа.

Общи условия

Активация на акаунт