Бъдещи майки от Благоевград

  • 20 518
  • 122
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 49
Привет мами. Да се запиша и аз в групата имаме момиченце на 2ги3 мес и очакваме бебе през октомври

# 106
  • Мнения: 7
Ние  чакаме нашето бебче в средата на декември  Heart Eyes

# 107
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен, аз също съм благоевгрдска майка, имам момиченце, което скоро навърши 6 и сега чакаме бебе през март, ще се радвам да се включат повече майки и да бъдем по - актив

# 108
  • Мнения: 111
Добре дошли на новите мами! Радвам се, че се разраства групата, но наистина напоследък не сме много активни  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 4
Здравейте, благоевградски мами!
Ние с малкия ( на 5 месеца от днес) нещо го закъсахме. Хванахме някакъв вирус, който ни разказа играта! За мен както и да е- не е за първи път, но той миличкия мн зле го понесе! Направи белодробен спазъм и сега правим инхалации с вентолин. Четох по др теми за лечението с вентолин, но се чудя има ли нещо др с което да облекча състоянието ми. Педиатърката каза само вит Ц и капки коларгол и вентолина. И аз като бабите вечер взех да го измазван с мас по гърдите. Ако някоя от вас е попадала в подобна ситуация моля да сподели опита си! Като например как му задържате маската върху лицето при инхалация?

# 110
  • Мнения: 4 709
Не сме боледували сериозно досега, само един път хвана хрема за 2 дни, от зъбите нещо беше. И тогава ни казаха, да давам оксцилококцинум, за всеки случай да не се задълбочи, и морска вода някаква в носа и дърпахме с аспиратор и това беше. Не мога да помогна. Но си мисля, че детето е достатъчно малко да му задържиш маската, виж ако е на 1г тогава е сложно. Тогава нашата беше на 6-7 месеца и единият родител държи здраво, докато другият прави процедурата.

# 111
  • Мнения: 4
Малък е , но само се дърпа,извива назад и крещи все едно го бият. А инхалацията е около 5-6 мин , но с всичките маймунджалъци се проточва до 30 мин. Но днес вече е доста по- добре така че надявам се да не продължат още дълго тези процедури. Мерси все пак;)

# 112
  • Мнения: 6 833
Привет и от мен! Много се радвам, че има тема за Благоевград! Аз очаквам бебче през март.  Flutter

# 113
  • Мнения: 111
Добре дошла Dеsɣ лека бременност ти желая Simple Smile

# 114
  • Мнения: 111
Дами и ние сме тежък случай с излизането. хем ми се иска да излизам с други мами, хем не знам кога в какво настроение ще сме. На 5 месеца е, а е щур като за цяло село. Като се излиза трябва да се ходи, но и да му се обръща внимание иначе се сърди. иска да гледа и се дърпа да се изправя. Сграбчва количката и се дърпа напред. Много е смешен. Или започва да си дуе бузите  Whistling и понякое време биберона изхвърча. Да не говорим, че се возим в кошчето за кола, понеже не одобрява голямата количка. Grinning

# 115
  • Мнения: 973
Здравейте,
Реших да съживя темата , при положение ,че изскочи някоя бъдеща майка от Блг случайно.
Ние все още бебеправим , но се надявам да не е задълго Simple Smile

# 116
  • Мнения: 91
И ние сме така, все още бебеправим, стискам НИ палци! 

# 117
  • Мнения: 973
Здравей Наичка,
Пожелавам ви успех и дано още този месец  EFP
Иначе аз видях + преди месец.
Естествено има проблем с добрите лекари в БЛГ. Още преди да забременея бях на профилактичен при Малчев понеже бях чела хубави отзиви. Не знам дали защото беше уморен или какво ,но не останах очарована. Прегледа мина за 5 минути , изплаши ме ,че шийката на матката ми кърви , изписа ми антибиотик и Макмирор преди да види резултати от цитонамазката ( а вече съм била бременна без да знам) ,все ми 55 лева и си тръгнах.
2 дена след това видях + теста и му звъннах да питам за резултат от цитото - той ми се скара по телефона ,че ако имало проблем щял той да се обади.
След това на първи преглед бях при Аврамова. Знам,че не всички я харесват ,но ми се видя спокойна и внимателна. На 9.01 съм пак на преглед и ако видим сърчице и точица ще ходя на прегледи паралелно и в София , че иначе не ми се вижда сигурно в БЛГ.
Още иначе не смея да се радвам , знам ,че в началото шанса е наполовина ,но тайничко се надявам всичко да мине нормално.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 118
  • Мнения: 91
Oт сърце ти желая всичко да бъде наред,  аз също съм от тези, които не харесват Аврамова.  Миналата година на 1 януари видях + тест, ходих при Терзийска, не ми обърна внимание( въпреки, че споделих, че имам един мисед) ...  Беше на бързо и не останах доволна, след няколко дни отидох при Константинова (препоръчвам ти я с две ръце)  видя проблема веднага, направи всичко възможно, но просто нямаше как да го спаси.  Каза ми, че за нея трябва да направя А, но за мое успокоение да потърся и второ мнение..тогава вече отидохме в София, втора градска при   д-р Ангелов,  той ме прегледа, направи ми изследвания, направиха ми абразио и каза, че плода в мен е мъртъв от поне 2 седмици. Шока беше ужасен, болеше психически, физически, не чак толкова.... Стана дълго, не искам да напрягам никого..... Общо взето, вниюавай с лекарите, при мен проблема се оказа първия мисед, защото е трябвало инжекция за антитела, но кой да ти обърнне внимание.....

# 119
  • Мнения: 39
Здравейте на всички, аз също съм от Благоевград и вчера и аз видях двете черти една от които бледа но все пак я има. За всички гинеколози в града има и добри и лоши отзиви но аз мисля да се насоча към д-р Малчев или д-р Баракова за тях съм чула само добри думи.Ходих в София на преглед миналия месец и съм изключително доволна и сега се чудим дали там да си ходя. Вие какво мислите дали след като напредна с бременноста ще е по-трудно да се ходи на преглед в София? Или направо тук да си започна

Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 11:26 от E.dimova

Общи условия

Активация на акаунт