Частен ученик.

  • 2 751
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Споделих историята си тук, защото се колебаех къде да я пусна.
Сега cъм 8-ми клас и искам да стана частен ученик , да се явявам на изпити и да започна да ходя на частни уроци по БЕЛ и История и цивилизация. Да уточня, че искам да следвам Българска филология. И така... искам да вляза в Софийският университет, и искам да питам, дали ще има проблем, че съм завършил училище като частен ученик???
Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 8 860
Мило дете, не можеш да станеш частен ученик, само защото искаш. Преди това се контактува с МОМН по въпроса, не знам РИО дали може да отмени МОМН, мисля, че най-напред трябва да посетиш РИО и оттам да получиш насоки.
Иначе няма да имаш проблеми да влезеш в СУ, ако дипломата ти е легитимна, тоест издадена от някое средно училище.

# 2
  • Мнения: 593
Аз само искам да поздравя детето, че е само 8 клас и вече знае какво иска.
Успех!

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Формите на обучение са: дневна; вечерна; задочна; индивидуална;
самостоятелна; кореспондентска и дистанционна"
Така започва чл. 78 от ППЗНП и изобщо трябва да прочетеш цялата глава:
Глава трета
ОРГАНИЗАЦИЯ НА УЧИЛИЩНОТО ОБУЧЕНИЕ
Раздел I
Форми на обучение
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … _zkn_prosveta.pdf

Към момента, няма такова "частен ученик", а за друга форма, ще трябва да си навършил 16 години.

# 4
  • Мнения: 8 860
популярното название е частен ученик, но няма значение как точно се нарича. детето явно знае какво точно се има предвид, а именно да не ходи на училище всеки ден, а да се явява индивидуално.Както и да е....важно е дали отговаря на изискванията...не посмях да попитам. Blush

Общи условия

Активация на акаунт