Сейшелите, Малдивите или Мавриций – къде най-много ви хареса?

  • 48 752
  • 157
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 559
Да следя, че и ние сме се запътили към Сейшели през февруари 2020.

# 136
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Имам букнат круиз: Мавриции, Сейшели, Мадагаскар и Реунион през февруари  2020 г.
На Сейшели специално акустираме на порт Виктория и имаме там  3 дни.  Нямам все още подготовка къде и как ще се движим извън кораба.
Ще съм благодарна, ако има туристи ползвали круиза да дадат насоки и съвети:)

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Здравейте,ориентираме се към Сейшели,на другуте два сме били вече,но много ме притеснява,че като цяло не се предлага ол инклузив.Как става изхранването и съответно режат ли ти главата,че се притеснявам малко. Хотелите,които сме набелязали сами по себе си са доста скъпи и ми трябва психическа наглса за цените на храната там 😂
Ние бяхме HB и имах същите притеснения. Честно казано като се сметне по принцип разликата между HB и  AI се вижда, че разликата едва ли я изяждаш и изпиваш за една почивка, но пък имаш свободата да не мислиш за допълнителните разходи. Аз и като сме на AI  гледам да не се храня на обяд, така, че специално при нас храненето не беше проблема. Виж, с алкохола, не стоят така нещата. Помня, че бирата беше около 20 лв, дори и в единствения магазин, който имаше в близост до нашия хотел. А ние обичаме да си пийваме вечер. Вземете си 2 бутилки в багажа и това е.

# 138
  • Мнения: 26
Здравейте,
Искаме да пътуваме с малки деца до Сейшелите, бихте ли препоръчали това? Как са цените на храната там, тъй като мислим да наемем апартамент без изхранване? Благодаря!

# 139
  • Мнения: 1 417
За ориентир цените в ресторантите на Сейшели може да видите във ФБ страницата на Restaurant La Plage Seychelles, имат менюта с цени. Ресторант Oscars се държи от българин и двата са на Махе, Beau Vallon. За придвижването задължително наем на кола, около 40 евро на ден, на нас за трансфер 10 -15 мин ни взеха 50 евро😫 за двама.
На Eden island плаж няма, освен на някои от вилите.

# 140
  • Мнения: 8 759
Имам букнат круиз: Мавриции, Сейшели, Мадагаскар и Реунион през февруари  2020 г.
На Сейшели специално акустираме на порт Виктория и имаме там  3 дни.  Нямам все още подготовка къде и как ще се движим извън кораба.
Ще съм благодарна, ако има туристи ползвали круиза да дадат насоки и съвети:)


Привет, кой е този круиз?
Интересувам се евентуално за някакъв около Великден или директно почивка на Мавриций за 10 дни ?
Кое е по-добре според вас?

# 141
  • София
  • Мнения: 4 714
Лично аз бих избрала почивка за ен дни на Мавриций. Има какво да се види.
Круизите с цел опознаване на определена страна не са за мен, недостатъчно ми е времето за разглеждане и потапяне в атмосферата.

# 142
  • Мнения: 341
Аз не съм била на Мавриций, но другите ги тествах вече. Чувам, че Мавриций е същото като Сейшелите откъм природа, океан и плажове. А това, мен лично ме отказа тотално да ходя там. Само Малдивите си струват парите явно. Сейшелите ги намерих твърде прехвалени. Само бонус е, че всъщност хич не бяха безбожно скъпи, както очаквах. Бирата е между 3 и 4 долара на Махе. Сигурно в 10 магазина съм влизала поне.Въобще не беше чак 20 лева, ама никъде. Аз не пия, но компанията са маниаци на бира и понеже делим сметките, абсолютно гарантирам за цената.
Някой питаше какво да прави 3 дни на Сейшели- да отиде на двата хубави плажа на Махе и да си направи екскурзия до Ла Диг и Кюриоз( комбинирана е, а там е парк с костенурки, които са буквално навсякъде). Ако останат пари- и на Пралин. Нито един плаж на Махе не е спиращ дъха като на Малдивите( обиколих всички)- само два стават горе- долу. Прословутият Анс сорс даржон на Ла Диг е само за снимки. Целият е в корали и дълбочина една педя буквално. Претъпкан като централна гара( хич няма място да поплажуваш). На Пралин само се гмуркахме откъм океана. Там като че ли една идея по- добре изглеждаха плажовете. Плувахме до брега. Дълбоко, силно течение и неподходящи за деца и хора, които имат и лек страх от море.

# 143
  • София
  • Мнения: 157
На 7.02 пътуваме за Сейшели.Избрахме о.Махе ,защото мъжът ми харесва по оживени места.  Хотелът ни е The H resort на Бо Валон, но ме притеснява ,че времето в момента е доста дъждовно, да не си развалим почивката.

# 144
  • Мнения: 1 906
Здравейте,
Има е резервация за януари на Сейшели. Може ли на място да си намерим интересни екскурзии или е по-добре от БГ през агенция?

# 145
  • Мнения: 1 123
Здравейте,
Има е резервация за януари на Сейшели. Може ли на място да си намерим интересни екскурзии или е по-добре от БГ през агенция?

На място има туристически фирми които ще ви предложат оферти , ако сте в хотел още при настаняването ви ще дойдат .

# 146
  • Мнения: 291
Здравейте,
Реших да не пускам нова тема, тъй като явно не е много посещавана дестинация и ще попитам тук. Интересува ме Мавриций през месеци май-юни. Ходил ли е някой през този период, предвид, че се води тяхната зима? Доколкото разбирам през деня си става за плаж, но как са нощните температури и тези на водата?

# 147
  • Мнения: 6 301
Края на май съм ходила на Мавриций, няколко пъти преваля за кратко, иначе по цял ден бяхме на плажа, но на дъщеря ми водата и беше хладна например за къпане. Вечер си трябваше нещо да се наметнеш.

# 148
  • Мнения: 328
Здравейте,
Интересувам се от Мавриций, но четох, че често има проблеми със заседнали кораби и изтичане на мазут, като 2020 е имало доста сериозен разлив и това донякъде ме притеснява, тъй като са били пред еко катастрофа, а храната им до голяма степен идва от морето…
Ще бъда благодарна, ако някой посещавал острова след този период сподели впечатления.
Насочила съм се към RADISSON BLU POSTE LAFAYETTE RESORT & SPA като хотел.
Дали имате отзиви за него? Simple Smile

# 149
  • Мнения: 1 715
Bonjour Paris, не мога да помогна с въпросите в момента, но имаме резервация за този хотел за Нова година и след това (ако не е късно) ще има как да дам адекватно мнение.


Аз също се обръщям към посетилите вече острова за съвети с какво е добре и изгодно да се обикаля - рент а кар или ден за ден да уговаряме шофьори? Ние ще сме отседнали в Радисън Блу Лафайет и ще сме далеч от забележителностите, така че предвиждаме поне 2 или 3 дни да пътуваме до различни точки на острова.

Общи условия

Активация на акаунт