Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 911
  • 169
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 141
Хора вие мислите ли върху прочетеното......Последно след 6-ти месец или 4-6 месец?

Ми к`во да му мислим на прочетеното? То ясно си пише - за кърмени бебета захранване на 6 месеца, за тези на АМ - захранване на 4-6 месеца.
Аз, понеже съм за "златната среда", захраних на 5 месеца.

С това вече мога да се съглася.
Според мен е важно теглото на детето и признаците на готовност за хранене, които проявява. Когато детето е след 4-ти месец в горна граница на нормата за тегло за съответната възраст и има повечето от признаците за готовност за захранване...........посочено си е в "достоверния и авторитетен медицински източник", за който стана въпрос по-горе.  Дали е средата на 4 месец, 5 и т.н. са подробности. не може и не трябва всико да се слага под общ знаменатар следи се и индивидуалните нужди.

То след 20 години и за сегашните начини на захранване ще кажат, че са много, ама много погрешни, както ние сега плюем гези отпреди 20 години  Joy Joy Joy така че relax.......

# 151
  • Мнения: 15 072
Не си ни разбрала, плюем използването им сега, а не преди 20 години. Преди 20 години нещата са били различни. Нито АМ е било такова, каквото е днес, нито алергиите са били толкова разпространени, нито проучванията по темата, нито пък плодовете и зеленчуците, с които сме захранвани.

# 152
  • Мнения: 141
Не си ни разбрала, плюем използването им сега, а не преди 20 години. Преди 20 години нещата са били различни. Нито АМ е било такова, каквото е днес, нито алергиите са били толкова разпространени, нито проучванията по темата, нито пък плодовете и зеленчуците, с които сме захранвани.

ок, с  повечето неща съм съгласна. Но защо с такова настървение се твърди, че всичко сега е правилно, сега науката също много неща са и неизвестни и не мисля че може с такава сигурност да вземаме всичко за правилно.

Бебето ми беше малко след 4-ти месец, когато започна да проявява признаци на готовност за захранване, не всички разбира се, но повечето от тях, е аз не го захраних тогава, защото така пишело еди къде си и било рано......и в крайна сметка какво се гледа достигане на след 6 месеца или наличи на признаците за нужда от захранване било те появили се и от 4-ти месец.  

Споря, защото искам да се замислите и да видите, че дори и сега в посоченият документ на здравната организация има вариране, не е точно и ясно посочено  6-ти месец. на едно място е посочено тази възраст, но на друго е посочени и 4-ри месеца, пише и за последиците от късно захранване след 6-ти месец. Това нали разбирате е ориентировъчно, както има норми и за теглото и височината на определена възраст....всичко е строго индивидуално моля да го разберете не подхождайте тесногръдо....може ли детето да проявява видими признаци, че млякото не му е достатъчно, когато види възрастните да се хранят да полудява направо, да е по-тежко и по-високо за нормата за възрастта си и някой да твърди, че въпреки това, трябва да чака защото еди къде си пише 6 месеца,......нищо че в същият документ малко по-долу пише от 4 - 6...... за какво настоявате, че сте непременно прави и това което ВИЕ правите с вашето дете задължително Е ПРАВИЛНОТО за друго дете. Осъзнавате ли, че така може да навредите на някой!!!!!!!!! Моля ви давайте съвети, но недейте така да се опитвате да насаждате мнението си то е правилно за вас и вашето дете, но дали е правилно и за друг и детето му.......

 

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 20:11 от Iaki

# 153
  • Мнения: 15 072
Комплексно е! Както сама каза - и много ранното и късното захранване имат своите минуси. Затова се гледа наличието на признаци за готовност, както и достигнатата възраст. Нишо лошо няма да се случи, ако детето бъде захраненто на 5, а не на 4 месеца. По-скоро може на 4 месеца да е рано и детето да не приемем добре захранването. На 5-6 месеца е съвсем приемливо. Разликата в месеците не е толкова голяма, но в развитието на детето си е сериозна.

# 154
  • Мнения: 141
Комплексно е! Както сама каза - и много ранното и късното захранване имат своите минуси. Затова се гледа наличието на признаци за готовност, както и достигнатата възраст. Нишо лошо няма да се случи, ако детето бъде захраненто на 5, а не на 4 месеца. По-скоро може на 4 месеца да е рано и детето да не приемем добре захранването. На 5-6 месеца е съвсем приемливо. Разликата в месеците не е толкова голяма, но в развитието на детето си е сериозна.


 Hug Peace

Детето само показва дали е готово и какво не е добре за него да яде....просто не го иска, поне моето момче някои неща опитва от тях и не желае да ги яде, аз не го насилвам и не му го давам повече, като например с пюрето от картоф..

# 155
  • Мнения: X
Типичен пример след старателно въвеждане на глутен, масло и сирене предложих попара! Отказа я! След 2 седмици предложих пак! Хареса я! Но се оказа че и тежи на коремчето! Особено като ни расте зъбче корема ни е по чувствителен и попарата не е удачния избор!
Всичко с времето си!

# 156
  • Мнения: 4
А ако си мислиш, че като бутнеш картофа или ябълката на 3 месеца и си спасила детето от химии... грешиш много Simple Smile

Точно пък нашите ябълки и картофи нямат химии  Peace
Така и така пиша, да споделя:
Мислех късно да захранвам, особено чета тук, че сокчетата изобщо не се препоръчват, ама пусти родители, баба, свекърва - подлудиха ме  Crazy
Склоних - вчера изцедихме малко ябълка, днес морков. Мисля си "какво пък толкова ще му стане от 2-3 лъжички, прие го добре, колики няма"
Иначе педиатърката каза когато си реша. Явно е от тези, които и рано и късно практикуват.
НО, да подчертая - това, че сме започнали не значи че всеки ден ще е така, аз сок няма да правя, а когато ходим при майка ми - тогава.

Сигурно ще ме нахокате, но ще го приема. Не съм такава, която прави каквото й казват - напротив, но в този случай се съгласих защото не съм убедена самата аз на 100% в "недаването".



Ама Вие си четете и дещифрирате както Ви е УдобнО !!!
Първо- Аз не съм за ранното захранване .... Не намирам за редно да се дават сокове на бебета които в повечето случаи не са ги запознали още с водата....
Второ- не смятам ,че нашите картофи и ябълки са без химми .... но от картофа и ябълката детето ми не се запече ....но с АМ ударих на камък... изредих ги всичките... и детето пак не акаше по 3-4 дни (Тук ше вметна ,че на края дори до "сок от круши" стигнах и от него файда никаква).... От както съм го захранила това дете нямам такива проблеми...
Трето- За тези дето не четат като хората а между редовете ... Жената попита дали да даде ПЛОД или ЗЕЛЕНЧУК...
Четвърто- Относно НОВИТЕ ПЕДИАТРИЧНИ ИЗИСКВАНИЯ - те са по американската система нали ? Ще ме извинявате ама не намирам Американците за най-здравата нация че да ги имам за пример.... А имам много доказателства че по-скоро вреди от колкото да помага...


НО ПАК КАЗВАМ ,ЧЕ РЕШЕНИЕТО ЗА ДЕЦАТА НИ СИ ГИ ВЗЕМАМЕ ЛИЧНО ... НЕ ГИ ВЗЕМА ПЕДИАТЪРА... НЕ ТОЙ ВИ ГЛЕДА ДЕЦАТА...

# 157
  • София
  • Мнения: 28 833


...
Четвърто- Относно НОВИТЕ ПЕДИАТРИЧНИ ИЗИСКВАНИЯ - те са по американската система нали ? Ще ме извинявате ама не намирам Американците за най-здравата нация че да ги имам за пример.... А имам много доказателства че по-скоро вреди от колкото да помага...
...
 

Не знам дали са по амер. с-ма, защото в миналото бабите и прабабите ни не са захранвали рано, а са кърмели дълго. Едва ли са се водили от амер. с-ма, нали? Wink

# 158
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Абе оставете ги,ако искат още от родилно вместо шише с мляко да му връчат на бебето в едната ръка пържола а в другата чаша с ракийка.Писна ми да обяснявам на глухи хора,да правят каквото каже педито,то най-велико,само то учило медицина

# 159
  • Мнения: 2 073
Диана Кулева Георгиева, от къде пък изрови темата и точно мене реши да цитираш? Не разбрах общото м/у твоето и моето писане?
И ако някой ме обвинява да кажа какво стана: както писах януари дадох 2 дни сок, но прекратих (имам още едно мнение след цитираното). Реших да послушам всички, които са против. На 5 навършени започнахме захранването, но без сокчета.
Сокчетата са един от малкото проблеми при ранното захранване - какви ли не храни се дават на много малките и майките горди как всичко ядат и от рано  ooooh!

# 160
  • Мнения: 327
И аз съм на мнението всяка майка да си храни с каквото иска детето. На 4овек, който е взел дадено решение и хиляда аргумента против да му изкараш няма да му промениш мнението. Моя приятелка захрани детето си с плод от компот (със захар), даде телешко от 5-тия месец, подправя пюрето със сол и т.н. Детето в момента е на 8 месеца.

# 161
  • Мнения: 2 052
Днес видях една позната от квартала с бебе на 8м. Като беше на 2-3м. ме разпитваше за захранването, аз и обяснявах да не бърза, с какво да започне и т.н., стана ясно, че на дъщеря ми не давам никакви боклуци, тя казваше "оо да, и аз няма да и давам боклуци, като порасне има да се тъпче с тях..." И днес какво мислите виждам, майката я храни с кроасан, старателно отчупваше така, че да има и от пълнежа, нещо червено беше, вероятно ягоди.  ooooh! Вече можела да дъвче много добре, снощи правила пържени картофи и бебето много ги харесало (за първи път давала), а на обяд яло боб.  #Crazy

# 162
  • Мнения: 2 850
Днес видях една позната от квартала с бебе на 8м. Като беше на 2-3м. ме разпитваше за захранването, аз и обяснявах да не бърза, с какво да започне и т.н., стана ясно, че на дъщеря ми не давам никакви боклуци, тя казваше "оо да, и аз няма да и давам боклуци, като порасне има да се тъпче с тях..." И днес какво мислите виждам, майката я храни с кроасан, старателно отчупваше така, че да има и от пълнежа, нещо червено беше, вероятно ягоди.  ooooh! Вече можела да дъвче много добре, снощи правила пържени картофи и бебето много ги харесало (за първи път давала), а на обяд яло боб.  #Crazy
Кажи, че се е**ваш Sick #Crazy пържени картофи и боб, тая жена безмозъчна ли е?!

# 163
  • Мнения: 2 052
И аз не можах да повярвам. Не знам дали е дала само да си опита или да се наяде. Не че и да си опита е нормално на 8м... Как е спало това бебе после не знам, на мен ми става тежко от пържени картофи, какво остава за бебе  ooooh!

# 164
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Ужас. Ако не касаеше пряко здравето на детето бих се смяла с глас на подобна безмозъчност. Ти не и ли каза, че е малоумна, егати.
Имам само една приятелка с по-малко детенце от мен, ей, за тия неща ме слуша като някакъв гуру, напук на майка си и педиатърката си, много съм горда със себе си Laughing

Общи условия

Активация на акаунт