Отговори
# 690
  • Мнения: 308
И аз знам, че кръвни изследвания се правят на гладно, както и изследванията на урината - сутрин, първа урина, може да се съхранява до 2 чАса в хладилник преди да се занесе в лабораторията.
demetrija, много е хубав сайта, който сподели ... Но пак нещата излизат по-скъпи ... Аз открих една мацка, която се занимава само с такива доставки като не се плаща доставка до англ. адрес и доставка до БГ, но пък за да си избие тези разходи смята лирата на 2,60, а не на 2,35 както е ... И пак излиза по-евтино, де Simple Smile
Ами пускай координати, какво чакаш! newsm78 Laughing

# 691
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
...
 Ами пускай координати, какво чакаш! newsm78 Laughing

Ще ти ги пусна на ЛС, за да не се чете като реклама Simple Smile

# 692
  • Мнения: 308
...
 Ами пускай координати, какво чакаш! newsm78 Laughing

Ще ти ги пусна на ЛС, за да не се чете като реклама Simple Smile
благодаря, ама мисля че ще е от полза за всички тук във форума.   bouquet

# 693
# 694
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327

За новата тема съм прибавила всички нови мами, градове, щъркелчета и т.н. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 3
Добро утро, мами! Освен рано тази сутрин стартирах и с нещо супер нетипично за мен - повръщане. Какво да ви кажа не ми се беше случвало нито с първата, нито с до момента с втората бременност, но защо не в края на 30-та седмица да започна.
И всичко от акъла ми (предполагам) - изпих Нутри мага и витамина за бременни (Пренатал) на гладно, преди да ям нещо.
То имаше една приказка ама е малко нецензурна, за мойта глупост.
Сега ме е страх да хапна или пийна нещо Tired

# 696
  • Мнения: 308
Добро утро, мами! Освен рано тази сутрин стартирах и с нещо супер нетипично за мен - повръщане. Какво да ви кажа не ми се беше случвало нито с първата, нито с до момента с втората бременност, но защо не в края на 30-та седмица да започна.
И всичко от акъла ми (предполагам) - изпих Нутри мага и витамина за бременни (Пренатал) на гладно, преди да ям нещо.
То имаше една приказка ама е малко нецензурна, за мойта глупост.
Сега ме е страх да хапна или пийна нещо Tired
   Здравейте, мами! Аз пък днес стартирах с болки в корема Cry

# 697
  • Мнения: 3
Miloto олки в стомаха или в корема, там където сега ти е матката? И мен понякога ме боли, ама е по-скоро стомаха.
А болката ми в корема е все едно някой ме пронизва с шиш от долу на горе - по дължинта на корема. Никой до сега не може да ми даде някакво логично обяснение от какво са.
Ако имаш възможност днес си полежи завита, на мен това ми помага.

# 698
  • Мнения: 308
Miloto олки в стомаха или в корема, там където сега ти е матката? И мен понякога ме боли, ама е по-скоро стомаха.
А болката ми в корема е все едно някой ме пронизва с шиш от долу на горе - по дължинта на корема. Никой до сега не може да ми даде някакво логично обяснение от какво са.
Ако имаш възможност днес си полежи завита, на мен това ми помага.
   Мии....болки в стомаха.Да, днес ще си стоя на топло в леглото, даже съм решила да правя списък за коледа-за най-близките и после ще изгледам някой сълзлив филм.Изобщо днес ще почивам.

# 699
  • Мнения: 15
Здравейте мами,

на тези от вас, които имат болки, пожелавам ви скорострелно да отшумят и да се радвате на снежната приказка.

Имам въпрос относно необходимите документи при изписване, особено на бащата. Освен лична карта трябвало и нотариално заверена декларация, че бащата признава детето.  Може ли някоя от вас с предишни раждания да опише процедурата.  Ние нямаме брак, дали това е по-различно от тези, които имат брак??

Мерси предварително и хубав ден!

# 700
  • Мнения: 42
Здравейте мами,

на тези от вас, които имат болки, пожелавам ви скорострелно да отшумят и да се радвате на снежната приказка.

Имам въпрос относно необходимите документи при изписване, особено на бащата. Освен лична карта трябвало и нотариално заверена декларация, че бащата признава детето.  Може ли някоя от вас с предишни раждания да опише процедурата.  Ние нямаме брак, дали това е по-различно от тези, които имат брак??

Мерси предварително и хубав ден!


Добро утро и от мен Simple Smile Тази нотариално заверена декларация се отнася точно аз такива като нас дето нямат брак, до колкото знам се заверява пред нотариус. Някой каза, че можело и при адвокат, но май е по- добре да е пред нотариус. Ако бъркам някой да ме поправи. Simple Smile

Аз днес отивам на 3-та ФМ, стискайте палци fingerscrossed
Хубав и спокоен ден, без болежки от мен  Hug

# 701
  • Мнения: 115
Здравейте мами,

на тези от вас, които имат болки, пожелавам ви скорострелно да отшумят и да се радвате на снежната приказка.

Имам въпрос относно необходимите документи при изписване, особено на бащата. Освен лична карта трябвало и нотариално заверена декларация, че бащата признава детето.  Може ли някоя от вас с предишни раждания да опише процедурата.  Ние нямаме брак, дали това е по-различно от тези, които имат брак??

Мерси предварително и хубав ден!


Добро утро и от мен Simple Smile
След като се роди бебето, таткото отива при нотариус и той му издава декларация че признава детето.Тази декларация е за болницата, така детето ще носи бащиното си име и фамилия.

# 702
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен!
Ние с бебка сме добре  Peace
Sabrina1 добре дошла   bouquet
На мамите с болки бързо да минава всичко Praynig
ivetka88 чакаме новини от ФМ-то. Hug

# 703
  • Мнения: 89
Добър ден!
Ааааа,да не чувам за болки. Wink На всички болежките бързо да минават.
Аз пък не спах цяла нощ.Гледах си телевизия,а сега се чувствам супер.все едно съм спала като пън. Laughing
Обещах отчет след вчерашните отворени врати. Болницата е страхотна след ремонта,дето са й направили. Много съм доволна от информацията,която получих. Стайте са с по две и три легла. Много чисти,модерни и просторни. Всяко легло си има голям таблет с телевизия и интернет.Стените са измазани със специален антибактериален латекс.Прилича много на гума,пипнах го. Родилното си е с модерна апаратура,с компютри...Неонтаологията е малка,но много чиста и подредена. и си има всичко необходимо,даже някакъв нов апарат за недоносените дечица с някаква лампа,но не разбрах точно.Общо взето,отделението ми направи страхотно впечатление.Цените: За избор на екип-800лв. ; за ВИП стая-единична-80лв. , двойна 40лв. ;упоика при нормално раждане- 200лв. Това са допълнителните платени услуги.Ако имате други въпроси-питайте.Сега на 3-ти съм в Тина Киркова.Ще ви кажа и там какво е положението. Wink

# 704
  • Мнения: 61
Мацки, почерпете се виртуално за мое здраве, днес имам рожден ден!!!  party023
Sabrina- добре дошла при нас. Моят термин също е на 24 февруари, и аз очаквам момченце, и за мен това е втора бременност, имаме си кака, която в момента е на две години и три месеца и при мен раждането ще е с планирано секцио, че първото беще секцио и времето между двете раждания не е много- виж коооолко много съвпадения Hug Hug Hug
Ауууу, какв иса тия цени в държавните болници бе хора, ми то като в частните е станало Shocked Shocked Shocked, почти като в частните е просто Shocked
За имента на детето-Iucka е обяснила ка кстава, когато няма сключен гражданск ибрак между родителтие. Липсата на брак не е проблем, детето пак ще носи имената на таткото. А ни е с ММ имам сключен брак и аз да кажа как става в тоя случай, ако някой се интересува: попълва се една деклрация да го наречем , на мен ми я попълни акушерката, с данните от личните карти на двамта родители, и датата на сключването на гражданския брак мжду тях, изписвасе, разбира се и датата на раждане на детето и  трите му имена, двмата родители се подписват. Болницата увдомява по служебен път общината в която е постоянния адрес на майката , детето получва нейния постоянен адрес, и от тази община после се взема акта за раждане срещу показване на лична карта на единия от родителите, от там се вземат и  еднократните помощи за раждане на детете( за първо дете са 250 лева, за второ са 600 лева и не зависят от доходите на родителите).
Хубав ден от мен на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт