Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 185 894
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Не можах да разбера противопоказана ли е минералната вода при отстранена миоматозна матка и оставен един яйчник.Нали се препоръчва такова лечение при гинекологични възпаления и при след оперативен период.Предстои ми едноседмичен период в Добринище.Трябва ли да се лиша от лечението  на минералната вода там.Моля за съвет!

# 31
  • Мнения: X
Не мисля,че е противопоказно.Доколкото знам,само при онкологичните заболявания има ограничения......

# 32
  • Мнения: 663
Привет момичета Simple Smile  За минералната вода моята лична лекарка ми каза така забранените неща за теб са ; -минерална вода, витамин Б12 ,  и слънцето. Тя е била от нашата страна лекувала се е от рак на гърдата и ми каза че много лекари ще ми кажат различни неща но да не се съгласявам на рехабилитация   да забравя за мин. вода ( така и не разбрах за пиене или къпане та избягвам и двете,   и ако има една  ракова  клетка  витамин от Б12   се пръскала и това на практика води до размножаване. Това според мен не е задължително но аз не пия витамин Б комплекс и не ям банани заради това.  Всеки си има глава на раменете си да мисли и сам да си реши какво да си позволи и какво не. Аз лично и вярвам и си спазвам тези неща.Само това. Не пазя никакви диети и ям сладко. На минерални бани пари да ми дават няма да отида Sunglasses Naughty  Моят съвет е попитайте доктор съберете достатъчно информация и направете това което ви се струва най-правилно за вас Simple Smile 
Аз ям сладко от бъз правено от майка ми и никакви други елачи. Peace  bouquet

# 33
  • Мнения: 40
Николова за тези 195лв. ми казаха социалните 4е имам право ако отида някъде на санаториум  и след това с фактура ти ги въстановявят но пък онкологи4но  заболяване е противопоказно до 5 тата година да се ходи на басеини минерална вода .За морето може но на сянка аз ходих за няколко дена но се пазих за малко в водата и след това на сянка.И заради лъ4ето не на слънце обла4ваното место.Незнам какво да ям и какво да не ям ве4е .Сега тук про4етох и за бананите 4е е противопоказно . А за млекото трябва ли и него да избягваме и това сам 4ела 4е не трябва при ракови да се консумира.

# 34
  • София
  • Мнения: 588
Маринска, ти върна ли се на работа? Извинявай пропуснала съм.

# 35
  • Мнения: 40
Кики да върнах се ве4е 4 месеца работя. Оперираха ме ноември 2012 и 6 месеца бях в болни4ни и казаха 4е след като нямам назна4ена лъ4е или химиотерапия нямам право на други болни4ни и ми оправиха документите за ТЕЛКА .По добре да съм на работа сред хора да не мисля глупости. Кики твоето онкологи4но ли е ти доста си информирана помагаш много тук с това което пишеш БЛАГОДАРЯ. На мен вси4ко ми е махнато даже и ми е скъсено и влагалището.В епикризата ми пише 4е операцията се казва ВЕРТХАЙМ МЕЙЗГ.това било наи сложната гинекологи4на операция. Мен все ме е срам да питам лекарите така ли е.

# 36
  • Мнения: 40
P.S.Имам махнати и лимфни възли затова и краката много ми ути4ат и много ме е страх защото това пак било някакво заболяване и така лек ден отижам да поработя.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 720
Мaринскa,aз също нямaм терaпии след товa но ми продължaвaт от телк болничншя сегa от 04.11. до 13.12. и в същия ден ме викaт в онкото зa продължaвaне с още двa месецa ...... и ми кaзaхa,че имaм прaво нa годинa Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 588
Здравейте.
Марианска да онкологичен е и при мен проблема. Аз също съм с Вертахайм и на мен ми обясниха, че е най-мащабната и сложна операция, (каквото и да значи това) за която са обучени в БГ много малко лекари. Търсила съм имформация в интернет, каква е разликата с класическа операция, но нищо не намерих. Както и да е. Аз съм изпаднала в емоционална дупка. Благодаря на Димяни, че споделя всичко за болничните. Сега аз съм в дилема. В Четвъртък си пуснах последните 18дни от болничния до 6месеца. До Понеделник трябва да реша , ще се явявам ли на комисия в ТЕЛК за продължение. Дали, ще дадат Божа работа. От всичко написано тук , както и в темата за рака стигам до извода, че лекарите страшно заблуждават за което нямам обяснение. Аз имам страхотна ЛЛ - ка която всичко ми обясни и ме чакат да реша. На мен не ми се връща на работа, но ако гледам по съвест, трябва защото са уволнили хората за моята работа. В момента съм само аз и ми е много гадно. Ако се върна, ще взимам повече парички, но нямак не съм готова.
Сигурно ви се струва смешно, но мен на рев ме избива. Колегите ми са страхотни. Кое да избера, не знам.

Марианска П.С За оттичането на крачетата попитай лекуващия дали може да пиеш Ендотелон. И друго исках да ти кажа. Следя се в Онкологията, ТМ  SCC ми го правят безплатно, но не ми казват стойностите, само дали са ок и то по телефона. Пуснах си го сама.  Вторник ще излязат резултатите (на рождения ден на дъщеричката ми) и ще ходя на частен преглед. Моето мнение е че ни претупват в Онкологията, но ще продължа да си ходя и там заради скенера.

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 19:54 от Kиkи

# 39
  • София
  • Мнения: 5 720
Кики,прецени си но пък aко не се чвствaш готовa недей.... ще ти влезнaт в положението и ще починеш още  мaлко.Моятa личнa лекaркa ми кaзa,че едвa ли ще ми продължaт болничния но ето,че сегa ми е продължен от 3 ти ноември до 13 ти декември и след товa зa още двa месецa..... после ще видим кaкво ще стaне.Между др женaтa от 27 п кa телкa ми кaзa,че aко си опрaвя бързо документите дa се обaдя дa ме мисли зa по рaнно явявaне но от рaботaтa ми зaвиси.... искaт ми инaче,епикризи,служебнa бележкa зa три години нaзaд зa дните в които съм болничен,производственa хaрaктеристикa,консултaция с онколог и Лaк ,рецептурнa книжкa но товa последното го нямaм.... зaбрaвих дa питaм зa нея вие кaкво мислите?Хaпчетa не пия....

# 40
  • София
  • Мнения: 588
Димянче: Не знам какво да ти кажа за Р. Книжка. Дефакто и аз нямам въпреки че пия разни хапове.

Само да кажа, че господ си знае работата. След като писах ми се обадиха от работата да не правя глупости и да си почивам. Embarassed Сега, ще стискате палчета да ми продължат болничния. Пак ревнах, луда работа.

# 41
  • Мнения: 40
Кики яви се за болни4ни ако дадат дадат.При мен не стана може би зависи от лякаря не знам.Но не знам можели докато си в болни4ни да подадеш документи за процент инвалидност в ТЕЛК.Мен тогава ме попитаха дали съм за4нала работа. Ендотелона ми го изписа но ми каза първо да пия един месец Диокет и ако след това ендотелон 2или 3 месеца това зна4и до другия преглед януари ако няма ефект тогава физиотерапия малко.За скенер нищо не са ми казали след колко време се прави този скенер, а туморния си го плащам ходя да нося кръвта в писанец.  Аз също ходя на 4астно на преглед при лекаря които ме оперира но ходя и в онкологията заради изследванията.      ДИМЯНИ радвам се 4е са ти дали още болни4ни .Р.Книжка и аз нямам но мисля 4е ли4ната лекарка може да даде ако има нужда.        Приятна неделя моми4ета. това е за сега.               

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Моля Ви за помощ! На 45 год. съм, нераждала. Откриха ми миома на матката с размери- 11/12 см, отвън на предната стена на матката. Има ли някоя от Вас с опит и операция на такъв размер миома и каква е била операцията - коремна или лапароскопска. Ходих при д-р Иво Тодоров - той ми предлага коремна операция, имам записан преглед и при проф. Томов от Плевенската Св. Марина. Моля да ми препоръчате и някои други доктори, които ще се отнесат максимално щадящо към мен, много ме е страх да не ми изрежат всичко, въпреки, че д-р Тодоров ми каза, че може да се изреже само миомата. Ще съм Ви безкрайно благодарна да получа съвети и споделяне на опита Ви с подобен проблем. Желая здраве и късмет на всички тук и на семействата им!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте,момичета!  Simple Smile
  flower_suzi ,препоръчвам ти д-р Попов,от Вита-клиника.Работеше по рано в Шейново.Той ме е оперирал,а в стаята в която бях имаше жени с миоми-лапароскопски оперирани,Бързо се възстановиха.Той е много отговорен и прецизен лекар. При мен идваше в стаята и ме наблюдаваше.докато другите лекари бяха взели съответно сумата и не погледнаха болните си.дори жените ме питаха,как моя доктор е толкова внимателен,е нямаше специална причина,просто доктор си е!!
Поздрави на всички!  bouquet

# 44
  • Мнения: 32
Здравейте момичета.

Да питам по-запознатите. Може ли туморния маркер да се влияе от киста на яйчника?
Последния ми беше леко завишен, но все още в норма. Преди седмица някъде получих адски болки в корема ниско долу. Невероятно силна болка, ревала съм и съм ръмжала като куче... Много се уплаших. Ходих в спешното и след двучасови изследвания, ехографи и снимки ми казаха, че единствено се вижда малко течност в корема. Казаха, че най-вероятно е от спукана киста на яйчника. Течността дразнела вътрешностите и за това боляло. Мина ми после.

Разбрах, че сега сме застрашени от образуването на кисти щом имаме още яйчници.
Та може ли туморния да се е повлиял от нея? Моя приятелка ми каза, че за ендометриоза са я карали да пуска този маркер също. Което ще рече май, че се влияе.... ама да питам и вас.

Май вече каквото прехвъкне ще хващам Stuck Out Tongue .... така да има интересно... да не скучая Grinning

Общи условия

Активация на акаунт