Вчера претърпях неприятен инцидент- носех храна на едно куче, но то реши, че ще му взема неговата и ме нападна. Захапа ми ръката и остави две рани. Едната е на дланта- проби я с кучешки зъб, тя не ме притеснява. Другата е на средния ми пръст, който добре, че оцеля. Заби зъби до кокал, разкъсването е около 3 см. Ужасно беше, щях да припадна от кръвозагуба, а най-близката болница беше на почти час път. Там ми лепиха пръста, превързаха ме и ми биха ваксина против тетанус. Сега въпросите ми са нормално ли е пръста да ми е изтръпнал от наранената става нагоре? Пръста ме боли поносимо- на моменти по-силно- пулсираща, пареща или режеща болка, на моменти не усещам нищо. Но ме притеснява изтръпването и намалената чувствителност, не знам нормално ли е (болницата, в която бях вчера не е в София). Друго- песът беше вързан пред един манастир, явно го гледат там и нямаше никакви признаци на бяс. Предполагам, че мога да си спестя ваксината, нали? Лекарят не каза за друго, но се чудех дали няма риск от кучешка тения и нещо може ли да се направи в тази връзка.
Благодаря предварително за всяка информация и съвет.