След раздяла, без брак, бащата има ли право да заведе дело да вижда децата?

  • 47 767
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 420
Бонго, не стига, че си дървен философ, ами си и грубиян! Naughty

Беше съдийка, не съдия! Grinning
И явно недолюбва БНД-тата! Mr. Green

# 76
  • Мнения: 7 779
Бонго, не стига, че си дървен философ, ами си и грубиян! Naughty

Беше съдийка, не съдия! Grinning
И явно недолюбва БНД-тата! Mr. Green
хепищееее , недей да философстваш  #2gunfire
съдия както и някои други професии се пишат в мъжки род , макар че зад това стои жена. да споменем още и министър,доктор  дори и адвокат за да сме по темата.  Joy  не си спомням някоя адвокатка да се представя като адвокатка Петрова. пише си просто адвокат Петрова.  hahaha
да , ти може да се засягаш от това , но предполагам си далеч от тези "мъжки" професии  hahaha
не ти харесва Бонго - не го четеш. кратко и просто    bouquet

# 77
  • Мнения: 54 420
Бъркаш ми ника нещо! Naughty Naughty Thinking

Остани си със здраве! Peace

# 78
  • Мнения: 7 779
възможно е. хванала ме е пролетната умора  hahaha

# 79
  • Мнения: 7 779
Беше съдийка, не съдия! Grinning
за да не спорим напразно прочети твоето съд.решение. прочети  съдия ...  или съдийка .... пише  newsm78  разбира се ,че ако си права ще  спечелиш награда  Laughing

# 80
  • Мнения: 45
happy mama  Hug
След твоя пост се разрових и съпругът ми се съгласи да подпише, това което е минимума. Пиша го, защото може и някой друг да има нужда от информацията - през събота с преспиване и 20 дни през лятото.
Аз няма да го спирам, разбира се. Дори ще ми е от помощ да се виждат по-често. Само много дългия летен период без прекъсване ме притесняваше.
Та сега и аз съм "хепи"  Laughing 20 не е като 30   bouquet

# 81
  • Мнения: 17
Ти сериозно ли не разбра какъв е проблемът с миенето на ръцете!? Ясно е, че искаш да ответеш грижите ми в друга, твоя си посока, но те са мои все пак. Детето ми си мие ръцете, и му разрешавам да гали животните. Проблемът е, след като ТЯ пипа уличните, не обезпаразитени животни и ходи до тоалетна, после тези ръце с всичките гадости пипат храната на моето дете.
А ти като нямаш проблем, пикай, акай и си папкай после, но решението е твое, нали? Не вярвам да даваш такава храна на децата си  Wink
За бонбоните няма да се обяснявам, в друг свят си  Peace
Merrida, страхотна си!!! И при нас това беше един от основните проблеми. Децата се научават лесно и изграждат навици сравнително бързо, но дъртите кошници - никога... Не е чудно, че напълно те подкрепям в уж дребнавите на пръв поглед претенции!
П.С. Съжалявам за закъснението, сума време нямах възможност да чета и пиша тук. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 8
Здравейте,  искам да попитам тъй като с мъжа ми живеем на семейни начела нямаме брак, имаме дете на 7 месеца та въпроса ми е детето ни е първо други нямаме искам да се разделим може ли да ми вземе детето или то ще си остане при мен, защото той каза че щял да плати на адвокат за да го вземе?

# 83
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 204
... имаме дете на 7 месеца та въпроса ми е детето ни е първо други нямаме искам да се разделим може ли да ми вземе детето
НЕ
или то ще си остане при мен, защото той каза че щял да плати на адвокат за да го вземе?
плащането е неизбежно.

# 84
  • Мнения: 2 749
И защо толкова категорично "не"? Вярно е, че при толкова малко дете родителските права обикновено се присъждат на майката. Но винаги може да се случи и обратното - доказва, че майката е наркоманка, алкохоличка или морално пропаднала и детето отива при бащата.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Винаги съм се кефила на този популярен правен термин Wink "морално пропаднала", много е як. Sunglasses
Не, в закона няма изчерпателно или дори примерно изброени условия - майката да е еди-каква си. Преценява се по целесъобразност.
Практиката, в т.ч. тълкувателната, наистина е малки деца да живеят по възможност с майката. Тоест - той няма особени шансове да "вземе" детето.

# 86
  • Мнения: 2 749
Готин си е термина, за това си го ползвам Grinning. Наистина няма никакви изброени основания. Просто цитирах примери, при които дори толкова малко дете може да се окаже при бащата. Но реално малко са бащите, които наистина искат да гледат сами бебета. Просто това е метод да се плаши и стресира майката.
На достатъчно "семейни драми" съм се нагледала покрай работата. Решат ли "да си ги мерят" чрез институциите, става много грозна картинка, вадят се какви ли не кирливи ризи.
И сега с риск да ми скочат доста хора - в много случаи вина имат и адвокатите. Надъхват си целенасочено клиентите. Едно бързо и ефективно решаване на случая им отнема дългогодишното явяване насам-натам и съответно хонорарите.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Но реално малко са бащите, които наистина искат да гледат сами бебета. Просто това е метод да се плаши и стресира майката.
А, и това го има, да. Но в повечето случаи планът е да го гледа майката на бащата, предполагам. Wink

Общи условия

Активация на акаунт