След раздяла, без брак, бащата има ли право да заведе дело да вижда децата?

  • 47 784
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 581
Винаги може да искаш увеличение .
Споразумението не е завинаги .
Децата растат и нуждите им също . Peace

# 46
  • Мнения: 7 779
по някога и възможностите на даващия намаляват.  Laughing

# 47
  • Мнения: 54 581
Възможностите не знам , но желанието направо се изпарява ! Mr. Green

# 48
  • Мнения: 45
Мили родители, освен ако другия родител не е психопат и не вреди на децата не ги делете. Всяко дете заслужава баща си и не забравяйте, че тези бащи вие сте ги избирали.
Бащата да, избирала съм го, но майка му не съм. Освен това аз е нямало как да знам как той ще се грижи за дете преди да го имаме. И наистина смятам, че тя /майката на мъжа ми/ ще "вреди" на детето. Нейният начин на "гледане" сериозно се разминава с моите разбирания. Не го бие и няма как да я отрежа, обаче.
За мен обаче е достатъчно, че го тъпче с джънк фууд, че пипа уличните кучета и после не си мие ръцете преди да пипа храна, не си мие ръцете след тоалетна, пренебрегва го като отношение пред другите деца.
Съботно-неделното виждане ще преглътна, но цял месец ...  Confused
Знае ли някой да ми каже какъв е минималният срок/период по закон, в който бащата може да го взима. Пак казвам - неговите недостатъци по гледането ще преглътна, но с нейните ще ми бъде много тежко... и той цял месец ... като добавим, че досега не съм се делила с детето повече от 5 дни  smile3518

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Merrida, а защо смяташ, че ти гледаш перфектно?
Пипането на кучета не излага живота на риск. Напротив възпитава хуманно отношение. Можеш да подскажеш, че държиш на хигиената.
Джънк фууд-а също не е убил никого до сега. Това, че ще хапне бонбони, чипс и т.н. няма да го убие. Кога да яде бонбони? Когато стане на 50 години ли?
За ръцете и тоалетната – това е навик и би трябвало детето ти да не му се казва след всяко пишкане, ако е изграден. Ако не съобщаваш, че се учите на това и да помагат.
Смятам, че се вторачваш в прекалено малки неща, поради собствените си чувства към тази жена. Няма как да знаеш какво точно правят с баща си и бабата. И не е твоя работа, докато детето ти се чувства добре там. Можеш да кажеш какво би искала да се случи, но в чужда къща правила да поставяш ми се струва пресилено и то поради изброените съображения.
Сама си каза какъв е точно проблема:досега не съм се делила с детето повече от 5 дни. Peace

# 50
  • Мнения: 45
Ти сериозно ли не разбра какъв е проблемът с миенето на ръцете!? Ясно е, че искаш да ответеш грижите ми в друга, твоя си посока, но те са мои все пак. Детето ми си мие ръцете, и му разрешавам да гали животните. Проблемът е, след като ТЯ пипа уличните, не обезпаразитени животни и ходи до тоалетна, после тези ръце с всичките гадости пипат храната на моето дете.
А ти като нямаш проблем, пикай, акай и си папкай после, но решението е твое, нали? Не вярвам да даваш такава храна на децата си  Wink
За бонбоните няма да се обяснявам, в друг свят си  Peace

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Написано е двусмислено. Може лесно да се прочете и по двата начина.
И да давам им бонбони и чипс. Нищо не им пречи да хапват такива неща от време на време. И на Макдоналдс ги водя. И като ходим на кино ядем пуканки. Може и да съм от друг свят - ОК. Да взема да викна и закрилата за неправилно хранене.
Или "вашта" баба цял месец ще го ръга с боклук, но няма да му даде да яде нормална храна?
Да огранича бащата да си вижда детето или да седна да се вайкам, че ще го вземе за повече време, защото има шанс някой, които не си е измил ръцете да вземе да ми пипне хлапето  newsm78
Ми те в училище като почнат да пипат чиновете, на които преди това са скачали? Какво правим? Или като пипне кранчето на чешмата?
Довода е странен за мен, съжалявам. Тривиалното време лятото е месец.  В крайна сметка бащата решава как да го прекара. Бабата няма голямо отношение.
Давам ти пример. По принцип БНД взима детето когато може и когато иска. Бабата и дядото последно не мога да си спомня кога го взеха, но на връщане се вбесих. Детето беше сложено на предна седалка в колата им и умираше от кеф, че се е крило от полицията. Е подивях. С години възпитавам, че мястото му е в стол, на задна седалка. През ум не ми мина да ограничавам и т.н. Вдигнах телефона и питах баща му така ли ще се възпитаваме. Най - малкото и той не дава на детето да се вози на предна седалка. Решихме проблема. Не знам как точно са се гледали, но след като е отгледала двама сина, все ще се справи с детето. Действително не одобрявам гледането на дете по нейния начин. На село и пуснато да ходи де свари. Още много, много години. Но не бих лишила сина си от времето с тях, поради разреза с моето виждане.  Виж баба му готви много. Винаги има домашна храна, кексче /което не одобрявам/, кремче и т.н. Но е пуснат без надзор и обикаля къде му кефне.

И ако все пак бабата е толкова мърлява – ако и кажеш няма ли да помогне? Ама не да се карате, ами да обърнеш внимание? И как успяваш да разбереш дали си мие ръцете?

Последна редакция: ср, 19 фев 2014, 13:28 от Sesana

# 52
  • Мнения: 45
Опитала съм да говоря и моля много пъти. Дори пред мен не се опитват да "го изиграят". Няма да се получи. Тя дори не признава, когато детето е на хомеопатия и може да яде сладолед, но не шоколадов. Не става просто.
А ръцете се вижда, че не мие. Пипа уличното куче и после опипва всичкия хлаб на палето в магазина /не само нашия.../. А след тоалетна е много лесно да видиш някой, че не си мие ръцете.
И не говорим да хапне някой бонбон или сладолед понякога, но 5 годишно дете да изяде 2!!! кроасана наведнъж.. на знам как ще обядва/вечеря после.
Знам, че трябва да се примиря. Нямам никакъв избор всъщност...
Ако някой наистана знае какъв е минималния срок/период бащата да взима детето, моля да ми пише.
Адвокатката ми каза през събота с преспиване и 1 месец в годината. Нищо не мога да намеря в нет-а...

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Защото адвокатката ти е казала стандарта за тази възраст, даже минимума, ако бащата се заяде и за повече. По - малко не виждам на къде.  Peace
Не може ли да се разберете да го разделите на няколко взимания. Ние така правим. Примерно всеки месец за по 5-7дни.
И не си го слагай толкова. Нещата са извън теб и това което би могла да направиш.

# 54
  • Мнения: 7 779
да кажа и аз  Laughing
няма наредба или закон как се гледа дете. приема се "по усмотрение " на родителите.  той щом е родител може да го гледа както той пожелае стига да не вреди и да представлява опасност за живота на детето. той е отговорен за времето през което детето е при него. 1 месец през лятото ще трябва да свикнеш с мисълта ,че детето може да е при него. по същият начин той трябва да свикне с мисълта , че останалите 330 дни от годината ще  е при теб.  ако мислиш ,че неговото е за завиждане нищо не пречи да си смените режима.  Laughing  аз ако го познавах бившия ти бих го посъветвал да иска разширен режим. и ще го получи.

# 55
  • Мнения: 54 581
Merrida, да ти кажа и аз.

В моето решение пише:

Всяка 1 и 3 неделя, от 9 до 17.
И една седмица през лятото.

Това е. Peace

# 56
  • Мнения: 45
Happy mama, искам и аз така  Hug Режимът а прекрасен  Heart Eyes Кога е отсъдено така? Да не би нащата да са се променили?
Нямам нищо против винаги когато поиска през седмицата или когато се разберем пак да го взима, но това което е в момента не ме кара да се чувставм спокойна.
Бонго, не си ми симпатичен/а, защото вземаш негова страна, да знаеш  hahaha

# 57
  • Мнения: 7 779
въпросът ти не е за симпатичност , предполагам  Joy
но и за нея може да се изкажа , да знаеш  Laughing

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Merrida, да ти кажа и аз.

В моето решение пише:

Всяка 1 и 3 неделя, от 9 до 17.
И една седмица през лятото.

Това е. Peace
Хепи, почти съм сигурна, че ако бащата се запъне нямат никакъв шанс да стигнат до това решение.
Има големи промени в практиката от последните две години.Поне на мен така ми се струва. Режимите вече са по - свободни и издръжките не са все на минимума.

# 59
  • Мнения: 7 779
Поне на мен така ми се струва. Режимите вече са по - свободни и издръжките не са все на минимума.
режимите са вече по-нормални.  Laughing
вероятно има значение и къде живее другият родител. ако е на 100-200 км от детето такъв режим просто е неприложим.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт