Картичка от другия край на света! - тема 6

  • 29 430
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 429
Да се похваля с първа регистрирана картичка
http://www.postcrossing.com/postcards/NL-2129895
а това е последната от петте изпратени.
Дори някой си я сложил в любими.
Аз пък купувам от всички по една, не знам, така си бях запланувала, да не повтарям картичките, които изпращам, но да видим.
Вие повтаряте ли ги?

Изтеглих си нов адрес - Тайван, какво означава NO AD card, pls.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 12:42 от shanel1982

# 61
  • Габрово
  • Мнения: 311
Днес и моята до Беларус навърши 60 дни  Laughing, обаче защо автоматично не ми се регистрира, нали това беше срока?!
Expire-налите картички не се регистрират автоматично, те просто си стоят expired  Crazy Въпросът е, че щом една картичка изтече, ти се освобождава един слот за пътуваща картичка, т.е. можеш да си теглиш нов адрес. Това е.
Дадена картичка може да бъде регистрирана и след като е изтекла, но това става, ако човекът я получи, все пак. Ако дадена картичка не пристигне до 1 година, тогава се изтрива от системата и не може да бъде регистрирана.

loca, виж там където са ти "sent cards" дали пише, че картичката ти е travelling или expired. Вероятно картичката ти още не е "официално" изтекла, изчакай да й се смени статуса и тогава тегли нов адрес. Simple Smile

shanel1982, това значи, че потребителят не иска да получава безплатни/рекламни картички, от тези, които се разпространяват по заведения, магазини, етц.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4 370
Днес от Канада и Молдова.
http://merypoppins.snimka.bg/hobby/postcrossing-kartichki-ot-cya … t.778489.31873030

P.S. Забравих да добавя, че в плика от Молдова имам и един лист написан с брайлеровата азбука. Жената пише книги за незрящи от цял свят.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 13:14 от mery_poppins1

# 63
  • Мнения: 187
Гад Чевръста, радвам се, че картичката най-накрая е стигнала до теб. Аз все съм си мислела, че манджа с грозде е само нарицателно... Grinning

Е, той особнякът е на 8 години, едва ли може да се очаква вече да е овладял изкуството на виртуалното лицемерие, не му харесала - казал си  Wink
tsvetna84, с нетърпение ще чакам да споделиш реакцията на г-н Претенция, когато получи картичката с нашенския левент с гега и коч  Mr. Green
Ellie Taylor, честита първа картичка

Аз да попитам нещо, в доста профили виждам, че си пишат картичките, на които е изтекъл 60-дневния срок, защо това  newsm78

Ще запомня да пиша - и на мен ми е интересно какво ще пише. Макар че човекът очевидно е ползвал google translate за профила си, та не се надявам на много писания..поне дано да я регистрира Grinning Но аз си му написах най-любезно, че тази картичка е най-близкото до неговите тесни предпочитания.
Не знам защо го правят, но не си задължена. Даже е безсмислено според мен - така или иначе в морето от потребители вероятността ти като получател да попаднеш на профила на изпращача и да видиш, че не е стигнала до теб картичка, е невъзможно. Според мен не помага и на това да знаеш към кои страни е едва ли не по-рисково пращането, понеже към целия свят съм виждала да не се регистрират, включително и в "по-надеждни" страни. И моят опит е същият.

# 64
  • Мнения: 796
missing, благодаря!

# 65
  • Мнения: 730
Аааа, забравих да пиша, че осем годишният ми особняк, дето не му харесала картичката ми с прасето ми обеснява как всички в тях обичали животните...с изключение на по-големия му брат и дядо му, които...ги ядяли, хахахха

# 66
  • Мнения: 187
Автоматично се регистрира май след година  Thinking Иначе си седи просто експайърд.
Автоматично се изтрива от списъка с изпратени.
Аз лично пращам рядко втора картичка - вече пращам само ако две условия са изпълнени заедни: минали са поне 100 дни от отпътуването на първата и потребителят е редовен в системата.
Ако не е редовен, след 100-ина дни вече пиша на нередовно влизащите дали случайно не са ми получили картичката и с молба да ми я регистрират, ако са.. Понякога се получава, друг път - не. След 10-ина дни една до руснак ще ми бъде изтрита от системата... Човекът 3 пъти му писах, 3 пъти не отговори...

# 67
  • София
  • Мнения: 8 732
 
Моята до Русия пристигна "бързо"-25 дни.До Беларус още ми се бави, имам и една китайска, която ще има да си отчакам.
Качих си някои картички, които имам, но трябва да снимам едни други.
Скрит текст:

# 68
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Днес цели две картички - от Италия и от Испания. И двете са пътували по 7 дни.
Скрит текст:
Испания

Скрит текст:
Италия

И онази, за която споделих в предишната тема - бурканчета със сладко + рецепта за мармалад, напечатана на гърба й. От Германия
Скрит текст:

# 69
  • Мнения: 227
Само се записвам, нищо ново при мен, чакам една картичка да пристигне в Германия, една си изтеглих преди малко ще пътува до Русия Simple Smile

# 70
  • Мнения: 429
Мерси missing, голяма чуденка ми беше какво има предвид "ad" картички  Laughing

# 71
  • Мнения: 24
Мале, чета страница   Crazy

Днес понеделнишки ми тръгна чудесно-имам си прекрасна картичка от Бутински  Hug
Ще я кача да се похваля привечер.   Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 692
Искам да се оплача - имам вече 8 регистрирани и нито една пристигнала ! Няма да пускам повече докато не дойде поне една  Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 261
shanel1982, хубава картичка Simple Smile. Браво, започна се и при теб Simple Smile
Аз досега имам повторена една картичка. Ще повторя и други. Повтарям тези, които хората слагат в техните фаворити.

Тази седмица ще оправям директните размени. Първата ми директна размяна с Русия не е успешна заради мен Sad Момичето не е получило писмото и я помолих да ми изпрати отново адреса си на кирилица. Чаках, чаках да ми каже дали са й харесали картичките, нямах отговор цял месец. Питах я и тя каза, че не ги е получила Sad. Много тъпо. Но пощите не зависят от мен.

Чакам потвърждение за 10 картички/писма. Започнах да подготвям коледната поща... Simple Smile

Седмицата отново започва с много готини картички, много е приятно да гледаш красиви гледки и картинки  Heart Eyes.

# 74
  • София
  • Мнения: 673
Hurray! Hurray! мама се обади да каже, че имам три картички по посткросърска линия: от Хонг конг, от украина и от Германия. за съжаление, обаче, изпращачите не са ги качили, така че в събота ще показвам красотички. Също така имам и от съфорумка, обаче и нея ще взема в събота

Общи условия

Активация на акаунт