Картичка от другия край на света! - тема 6

  • 29 407
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Габрово
  • Мнения: 311
Приемате го много навътре. Официалните картички няма как да са лични. Пращаш/получаваш картички от хора, с които никога не си общувал, и с които вероятно никога повече няма да общуваш. Освен да избереш нещо, което вероятно ще се хареса на човека - няма какво повече да направиш. А хората, които не са написали нищо в профилите си - там пък е съвсем невъзможно. Аз, например, не съм писала абсолютно никаква информация за себе си в профила си, само какви картички (не) харесвам. На картичките, които пращам, също не пиша нищо лично, обикновено пиша някакво обяснение какво има на картичката. Имам си някакъв запас от картички вкъщи, и когато изтегля адрес - просто избирам най-подходящото, което имам подръка. Никога не ми се е случвало да изтегля адрес и да тръгна по магазините да търся нещо, което да отговаря на изисквания. Няма и да го направя. Нещо толкова голямо няма как да е лично.
На въпроса защо го правиш - чисто и просто като хоби. Колекция. Убиване на време, ако щеш. Удоволствието да видиш, че имаш нещо в пощенската кутия.
Напълно разбирам идеята за личния контакт  Peace, но той идва от по-различни места - напр. директни размени през форума, през фейсбук, размени с хора, които малко или много познаваш.
Разбира се, всеки с разбиранията си. Просто ви предлагам още една гледна точка.  Whistling

# 691
  • София
  • Мнения: 6 001
Според мен няма проблем да не е лично, обаче пък да ти пратят германска картичка от Австралия не е честно Crossing Arms Не е ли това идеята - да получиш картичка от държавата на изпращача? Освен това България е в Европа, което означава, че за нас Германия е много по-достъпна от много други страни и затова картичката от Австралия ще бъде още по-ценна, дори и да е обикновен изглед, или пък кенгуру, например.
Аз и затова за сега се въздържам да купувам картички от чужди сайтове - много ми е приятно, когато ми пишат: Това е първата ми картичка от България! Толкова съм щастлив (а)!

# 692
  • Мнения: 429
А, значи и моята пътуваща 23 дена до Германия може и да не се е затрила  Praynig
Последната, която изпратих бе тази http://www.postcrossing.com/postcards/NL-2169020, вече е получена и си теглих вечната Дружба. Уж съм си чекнала онова да не ми се пада до една и съща страна, но гледам пращала съм до Русия - 7553 км - пристиганала за 13 дена, а тази Русия ми я дава на 2291 км, да видим колко бърза ще е  Laughing

# 693
  • София
  • Мнения: 8 706
На мен ми е интересно, когато в нещо мога да правя повече неща, да избирам, да се старая.
Та затова поръчвам различни картички, търся из магазините, купувам си разни лепенки, цветни химикалки, рисувам разни глупости. Това ми поддържа интереса.Не толкова аз каква ще получа, а аз каква ще пратя. Трябва само да си взема някоя детска тетрадка за буквички, да си подобря почерка  hahaha Ако ги нямаше тези неща, ако трябваше да пращам една и съща картичка или да не мога да поръчвам от чужбина, да не пиша отзад...интересът отдавна да ми е заминал.
Имам си едно друго хоби от около 6-7 години.Ако си бях останала само на цъкането на компютъра щеше да ми писне веднага.Но аз задълбах, имам си блог, пиша в специализирани форуми.Затова ми е интересно.
И затова се чудя на тия дето пращат една и съща картичка по 3-4 години или своите (болно) ухилени физиономии. На мен ми е интересно да се старая  hahaha

# 694
  • Мнения: 2 700
missing, не се прави Wink В твоите картички ако няма лично отношение, здраве му кажи.
Аз даже не се хвърлям толкова да избирам картинката според предпочитанията. Но когато пращам винаги гледам да обърна внимание на човека, който получава.

Мисълта ми е, че изпращам колкото за собствения си кеф, толкова и за да му стане драго на някой отсреща, като я получи.
И нищо да не пише в профила на получателя, пак можеш да напишеш нещо интересно за твоето място, него да го бъзнеш за неговата държава, ако имаш впечатления от там и т.н. То просто не можеш да го объркаш, когато са те пуснали на конвейра. Онзи с цветния принтер направо ми идеше да го питам, аз като получател, къде му се вписвам в цялата картинка или му е все тая, само да му цъка брояча на сайта. Но чак за толкова не съм се впрегнала вече, да се заяждам на дребно  Mr. Green Мога да го преживея, просто не ми е приятно.

# 695
  • Габрово
  • Мнения: 311
missing, не се прави Wink В твоите картички ако няма лично отношение, здраве му кажи.
От гледната точка на това какви картички съм получавала (надписани, шарени, орисувани, олепени, красота!  Heart Eyes ), моите са абсолютно безлични, да. Мен ме мързи да се старая.  Mr. Green Но това е съвсем друга тема.  Whistling
Но когато пращам на хора, които донякъде познавам - там вече е друга история. Миниатюрни буквички и на гърба на една картичка пиша цял роман.  Laughing

!Yellow, и аз не съм фен на картички, които не са изпратени от тяхната си страна. Досега имам 2 официални такива - една шведска картичка, пратена от Финландия, и една руска, пратена от Германия. Миналата седмица получих и една швейцарска картичка, от швейцарски посткросър, но явно беше пратена от Германия. Вече даже познавам кои марки от коя страна са.  Blush
Но хич не се притеснявай, рано или късно ще получиш картичка от Австралия, хич не е рядка страна... Wink

# 696
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
И аз съм получавала такива картички
Една германка ми изпрати картичка от Америка.
Русначе ми прати картичка от Кипър, където били на почивка през лятото.Даже се зарадвах, защото от Русия имам много картички, но от Кипър нямах.
И от Сингапур веднъж ми пратиха английска картичка, обаче много грозна , а втория път, пак от Сингапур ми пратиха картичка от Непал на която много се зарадвах Heart Eyes Heart Eyes
Все пак се зачудих  толкова ли не могат да намерят един изглед от града в който живеят.

На американката, която искаше картичка с цигани и писах, че такива картички нямаме,. предложих и картичка с национални носии и тя се съгласи.Мислела си жената, че нашите цигани са като техните индианци  Mr. GreenДа ама не Joy

Последна редакция: сб, 09 ное 2013, 18:44 от veni35

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile регистрирах се в сайта и като начало си изтеглих трима души - една германка и двама души от Русия. Последните нямат особени претенции, затова мисля да им изпратя картичка с хубави гледки от България, а германката предпочита животни.. В понеделник ще й избирам нещо и ги изпращам Simple Smile и ще видим какво следва по-нататък.. Не съм го правила досега, но ми харесва идеята.. хубаво е да зарадваш някого (евентуално) и ти да бъдеш изненадан (надявам се приятно) от напълно непознат човек  Wink

# 698
  • Мнения: 10 874
Отчитам се с цели 5 получени картички (от Япония, Финландия, Русия и две от Германия), с което резултатът става 17:13 в моя полза. Party

Започвам с най-любимата (до момента) newsm76 http://www.postcrossing.com/postcards/JP-459828

http://www.postcrossing.com/postcards/RU-2116127
http://www.postcrossing.com/postcards/DE-2600058
http://www.postcrossing.com/postcards/DE-2600071
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1909874

 newsm51

# 699
  • Мнения: 2 700
Миналата седмица получих и една швейцарска картичка, от швейцарски посткросър, но явно беше пратена от Германия. Вече даже познавам кои марки от коя страна са.  Blush

Едно момиче от Полша ми писа за директна размяна и ме предупреди, че изпраща от Германия, защото й е по-евтино. Може затуй така и този...

# 700
  • Мнения: 1 196
Лаленце,  Hug   честито   Grinning
Скрит текст:
Без да искам май съм уцелила на срещата.  Wink    Ще се засичаме лятото с количките. Моят термин е за края на май.  Grinning

# 701
  • София
  • Мнения: 8 706
Мислела си жената, че нашите цигани са като техните индианци  Mr. GreenДа ама не Joy

На мен са ми казвали, че нашите цигани били като техните индианци-не щат да работят, искат да им дават пари, а те да си живеят някъде си  Laughing 
Лале, и от мен честито   bouquet Дано всичко е безпроблемно.
 
Аз час по час проверям имейл и посткросинг и нищо. Ох и никой не ми е писал от тези, на които писах за swap  Confused А толкова ги искам някои картички, особено една с гълъбчета, нарисувани.

# 702
  • Мнения: 10 874
Благодаря и много ще се радвам, Тинче. Hug
Скрит текст:
Тъкмо обяснявах на Катето, че тая наша среща ще излезе пророческа. Grinning
Живот и здраве, аз ще съм през юли. Heart Eyes

Erienne, благодаря ти! Hug

# 703
  • Мнения: X
Аз съм от фенките на искреното и лично отношение.
Не, че понякога, когато човекът отсреща се е описал постно, а с някакви неизпълними желания, не му пращам нещо по мое усмотрение, но като цяло се старая поне на някое от желанията да отговоря, дори то да е последното в списъка.
Например на една рускиня оня ден можех да й изпратя каквото имам от запасите си, но като прочетох, че обожава рози, сърце не ми даде да й изпратя изглед от Пирин, при положение, че в книжарниците се намират поне няколко вида картички с розобер.
Днес пък за една японка ходих специално да търся картичка с шевици и носии.
Приятно ми е да мога да изпълня желанията на хората, особено когато има начин.

Онези руснаци, които ми бяха изпратили ретро картичката с пощенските кутии например, толкова мило ме изненадаха. Личеше си, че не са ме третирали като една от множеството, защото дори и след като им благодарих, получих много сърдечен отговор.

# 704
  • Мнения: 4 696
Да, наитина част от насладата, която носи посткросинг е точно това - да избереш за някого картичка, с която наистина да го зарадваш, а не само да отбиеш номера! И аз с моите скромни две получени картички от сайта, виждам, че хората са се постарали да се съобразят с желанията ми!

Общи условия

Активация на акаунт