Картичка от другия край на света! - тема 6

  • 29 405
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки чакам отговор от администраторите на форума - след изпратени 20-тина съобщения системата ме нарита  Blush  и ми дава грешка (нямам ограничения в ЛС щото съм с много постове), така че следващите адреси ще ги пратя веднага щом ме отблокират  Mr. Green

# 706
  • Мнения: 2 140
Тина, Лаленце, честито. Ей, човек да не стане на тая среща за 10 минути и изпуска най-интересното.
Аз вече съм с 15 регистрирани картички и имам право на 7 пътуващи. Изтеглих  Русия, момичето би се радвало най-много на репродукции на картини, а най-много на Да Винчи. Чакам 16 такива картички от Алиекспрес, и други 60, всички си ги получиха, само аз не съм. Ще забавя картичката 4-5 дена, ако не дойдат ще и пратя Янко Янев. Падна ми се и Финландия- жената има 2 плъха и иска картички с плъхове и мишки, или други животни. Чудя се кози ли да и пратя или котка Simple Smile И една Украйна- тя иска Юнеско, имам такава.
До Холандия едно момиче, което прави бижута искаше черно-бели картички, монети и мънисто за да си направи гривна с мъниста от целия свят,аз и пратих черно-златна и 3 монети и мънисто. Иска ми адреса за да ми прати и тя картичка.
http://www.postcrossing.com/postcards/BG-25892

# 707
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Добро утро!
Вече си имам адрес за коледната ни игра.  Party Party Party  
На същия адрес съм пращала вече един път. Но се радвам...  Hug Hug Hug
Имам нагласена картичка и в началото на Декември ще е изпратена..  Peace

# 708
  • Мнения: 2 708
И аз съм от тези, влагащи емоция и пишещи със ситни букви куп щуротии Simple Smile и затова ми стана много криво, на картичка от Украйна, на която беше Елвис Пресли...... Изключително ме разочарова. И това беше втората картичка.
3тата, която получих - една излитаща ракета.
4тата, пожарникарска кола..... (толкова ли е сложно да ми изпратята една картичка от града им, от природна забележителност, аз нямам някви претенции освен изгледи, природни красоти, такъв тип неща)
и аха да се откажа, много много криво ми стана, защото аз влагам много старание, внимание към човека и желание да изпратя картичка, която отговаря на някое от неговите изисквания, пиша думички на кирилица, ако желаят да има текст и на местния език, та пиша английска дума, после на кирилица българската дума и накрая им слагам и транскрипция на нашта дума, за да знаят как да я изговорят ако решат и затова се натъжих и се замислих, защо участват в посткросинг, изобщо за какво им е, или са просто невероятни егоисти и е само, заради такива като мен и Вас, които влагаме емоция и те се зареждат от нашата енергия, но те не правят нищо, за да зарадват човека отсреща.
Много е гадно това, но се опитвам все още да гледам позитивно на идеята и си продължавам с емоцията.
Все пак получих красива картичка от дългогодишна посткросърка от Австрия и една от Гърция, които след Елвис,ракетата и пожарникарската кола ми върнаха надеждата. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 709
  • Мнения: 11 607
защо участват в посткросинг, изобщо за какво им е, или са просто невероятни егоисти и е само, заради такива като мен и Вас, които влагаме емоция и те се зареждат от нашата енергия, но те не правят нищо, за да зарадват човека отсреща.

 Peace Peace Peace И аз си ги задавам тези въпроси като ви чета...И се моля да не получа някое разочерование.....но то сигурно ще има, няма начин просто.....

Но....да ви кажа.....в тази връзка...снощи какъв сън сънувах....Получавам аз картичка от Македония....И...се зарадвах много, но като я отворих....тя била лист, скъсан лист от тетрадка....получавам вече кошмари!

И не е лошо да си кажа......
Господи, помогни през новата седмица да получа пълна имейл поща с    
Hurray! - вкл. и от Китай, пълна реална поща с картички и нито една превързана картичка с лейкопласт или с нарцистични участници.....Помогни ми и да изтегля добри адрес, с читави пощальони, работещи в неделя и собственици поне на холандски велосипеди......Амин!


И аз си имам адрес за Нова година......

# 710
  • София
  • Мнения: 8 703
Аз си получих коледното адресче и съм много доволна  Laughing
Ще имам страшно много коледни картички(ако ми пристигнат навреме от Китай) и мисля да пратя тук таме.
Идващата седмица си очаквам руските, ще видим дали ще се докретат.

# 711
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ами аз още нямам коледното адресче?! А нямам търпение да зарадвам някоя от вас, момичета!

# 712
  • Мнения: 0
Момичета, не че се заяждам, знам че има много мързеливи посткросъри,но замисляли ли сте се ,че тези с принтерите може би пращат така, защото не могат да пишат поради някакъв физически дефект . На скоро гледах профила на една германска госпожа, която след падане от кон се парализирала , но продължава да праща картички и да ходи по срещи .
Иначе аз днеска да се похваля , пристигнала ми е картичката до Хон Конг и момичето много я е харесало , даже е добавена в любимите й . Ето я :

# 713
  • Мнения: 98
Здравейте,
за картичките от Postcat пише, че картона е 300 или 320 г/м2
сега гледам един друг сайт, където са 270 г/м2
знае ли някой на българските картички (например на уникарт) каква е дебелината на картона, за да мога да се ориентирам това 270 прекалено малко ли е.

# 714
  • Мнения: X
Аз имам някакъв проблем с китайците.
Все искат някакви неща от рода на самолети, герои от някакви филмчета, които дори не съм ги чувала. Че и мъже на всичкото отгоре: не върви да им изпратя рисувани мечета със сърчица  Crazy

Аз самата не съм получавала картичка вече от 2 седмици. Явно заради тия 10 картички, които ги получих в аванс. Сега има да чакам, докато ми се изравни броят изпратени с броя получени и изпратя още 1-2 отгоре.

Всъщност при мен статискиката е следната:
21 получени
19 изпратени
и 7 от 7 пътуващи

# 715
  • Мнения: 4 369
Две японски картички - първата изпратена и подпечатена от Дисниленд Япония, а другата с карта на Япония и съответстващите храни по райони. Стараят се японските другарчета  Peace
http://merypoppins.snimka.bg/hobby/postcrossing-kartichki-ot-cya … t.778489.31965993

# 716
  • Мнения: 30
Здравейте,
за картичките от Postcat пише, че картона е 300 или 320 г/м2
сега гледам един друг сайт, където са 270 г/м2
знае ли някой на българските картички (например на уникарт) каква е дебелината на картона, за да мога да се ориентирам това 270 прекалено малко ли е.
Ина, 270 грама ще е тъничко. Аз се опитах да си разпечатвам собствени картички, най-дебелия възможен картон беше 300 грама и пак е по-тънко от готовите картички.

На мен част от удоволствието ми е да се опитам да намеря нещо, което ще зарадва човека. В повечето случаи ходя да търся нещо специално за човека и обмислям какво да му напиша.

# 717
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Най-сетне успях да снимам /ужасно/, подредя и кача снимки на получените от вас, момичета, картички! Ето тук може да разгледате:
http://www.flickr.com/photos/13683778@N03/sets/72157637511480774/

# 718
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз напълно ви изпуснах, извинявам се за което, но много служебни задачки, а вие сте много профуктивни и му изгибих края  Grinning . Сега може би вече сте го обсъждали, но не съм чела назад, исках да питам, кога смятате да си пускате коледните картички? Аз от една страна хем ми се иска да е по-навреме, за да стигнат до 24-ти декември все пак, от друга страна пък,ако ги пусна още сега, сигурно ще стугнат още ноември, което на някой може да му се види малко раничко...

# 719
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Роис, аз още не съм получила адреса, но когато го получа смятам в началото на декември /около 4-5/ да пусна картичката, ако е до България, но ако е до чужбина ще го направя в края на ноември, за да съм сигурна, че ще пристигне по-раничко!

Общи условия

Активация на акаунт