Всякакви въпроси относно съдомиялните - 13

  • 48 845
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 294
Оф, аз като имам и тенджера и тава и хич не ми остава място и за чинии  Crossing Arms сигурно защото моята е от млаките, 45см широки . Иначе и аз така ги редя, в долната кошница легнали с дъното нагоре .
А да ми кажете коя програма е най-икономична и дали плащате повече ток с миялните . На мен на машината ми пише една програма на 50 градуса за най-икономична, но пък е цели 3 часа  Rolling Eyes Rolling Eyes а другите , от 2 часа са с характеристика на по -висока консумация на ток и вода .

# 676
  • София
  • Мнения: 39 106
На мен на снимката на TDI ми се виждат твърде хлабаво наредени. Аз щях да натъпча доста повече посуда.

Толкова мърсим за един ден - не е много.

И аз не смея да пусна Екото, че доколкото имам опит с пералнята, че има да се джурка цяла вечер.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Ем, аз съм на две от големите на ден. Тъй, че..... Тая с тенджерите ми е втората за деня.

# 678
  • Мнения: 15 379
Не съм забелязала разлика в сметката за ток, но водата е по-малко със сигурност.

# 679
  • Мнения: 289
Благодаря Ви момичета, явно ще трябва да добавя и сол, но още съм в чуденка да наливам ли в резервоара преди това вода, след като вече съм я пускала 4 пъти.

# 680
  • Мнения: 2 286
Благодаря Ви момичета, явно ще трябва да добавя и сол, но още съм в чуденка да наливам ли в резервоара преди това вода, след като вече съм я пускала 4 пъти.

Тя вече си има вода и не трябва да наливаш.
Ние нашата си я купихме нова от магазина с вода в резервоара.

# 681
  • Мнения: 5 655
Програмата Еко я ползвам през нощта - вечерта зареждам машината, пускам миялната и си лягам. 3 часа и половина е. Ако са ми по-силно замърсени съдовете, обаче, ползвам тази на 70 градуса - 2 часа и половина. Обикновено и нея я пускам нощем. Ако ми зареждам през деня, пускам експресната - за един час ги опатква. За консумация на ток не мога да кажа, защото ни се застъпи началото на отоплителния сезон, но при всяко положение е по-малко от бойлера, който ми загрява водата да измия на ръка.

# 682
  • Мнения: 289
много благодаря за отговора hailie

# 683
  • Мнения: 289
Искам да споделя прочетеното в даденото ми упътване към съдомиялната машина -  във връзка с твърдостта на водата в София, трябва да настроя омекотителя на 1 и да не добавям сол в резервоара. Това противоречи на всичко, което изчетох дотук във форума. какво ще ме посъветвате.

# 684
  • Мнения: 2 286
Искам да споделя прочетеното в даденото ми упътване към съдомиялната машина -  във връзка с твърдостта на водата в София, трябва да настроя омекотителя на 1 и да не добавям сол в резервоара. Това противоречи на всичко, което изчетох дотук във форума. какво ще ме посъветвате.

Сложила съм сол и съм настроила на 1.
В началото, по незнайна и неясна причина, много бързо "омете" един пакет сол. Да речем за по-малко от 2 месеца. А с втория пакет сол кара около 10 месеца. Мистерия ми е.

# 685
  • Мнения: 705
Искам да споделя прочетеното в даденото ми упътване към съдомиялната машина -  във връзка с твърдостта на водата в София, трябва да настроя омекотителя на 1 и да не добавям сол в резервоара. Това противоречи на всичко, което изчетох дотук във форума. какво ще ме посъветвате.
Сложила съм сол и съм настроила на 1.
В началото, по незнайна и неясна причина, много бързо "омете" един пакет сол. Да речем за по-малко от 2 месеца. А с втория пакет сол кара около 10 месеца. Мистерия ми е.

Солта съм я сложила на 1, пириодично допълвам, не чакам да ми светне лампичката, 1 пакет ми стига за една година. Гланца ми е на 2, като него също допълвам, въпреки че използвам таблетки.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 26 670
къде е темата за проблеми с миялната?

# 687
  • Мнения: 2 286
къде е темата за проблеми с миялната?

Питай тук.

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 26 670
От снощи нещо и става,пускам я на кратка 40мин.,а продължава повече от час...и съдовете не са измити.Тази сутрин я пуснах повторно и пак същото...

# 689
  • Мнения: 15 379
От снощи нещо и става,пускам я на кратка 40мин.,а продължава повече от час...и съдовете не са измити.Тази сутрин я пуснах повторно и пак същото...

Остави я известно време изключена от контакта.
Провери филтрите дали са чисти, маркучите дали са както трябва и ако всичко е в изправност, викай техник.

Общи условия

Активация на акаунт