МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 71 013
  • 511
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 419
Здр и от мен,отдавна не съм писала.Да попитам някой купувал ли е детски обувки по зимни,ние сме на почти 9 месеца и мн добре ходим ,а също и какви трябва да бъдат тези обувки ,меки твърди . newsm78

# 181
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, ние сме болни, температура, кашлица, разстройство и някакъв обрив,сигурно от антибиотика, после ще ходим на лекар пак, ужас Sad
Аз давам и извара и жълтък, слагам ги и в зеленчуковото пюре и в попарата, Габи ги о бича много , но тя всичко обича, като изключим сега като е болна,не хапва нищо Sad
bobolino9809  Hugрадвам се съм ти била полезна  bouquet

# 182
  • Мнения: 50
 eli_r ние сме с буйки на беко, но мисля че на колев и колев са по хубави, просто не можах да намеря, при нас няма нищо.

# 183
  • Мнения: 5
 Габи днес става на 9 м., все още не може да се изправя самичка , но обича да се разхожда като я държа та и аз се чудех за обувки вече.   Слагате ли бебоците на гърне ? Габи не иска започва да плаче и от чашка не иска да пие само от биберон.
   Бързо оздравяване !

# 184
  • Мнения: 374
Микаел има няколко чифта меки буйки, тип "пантоф". Обувки с твърда подметка е абсурд да му купя, докато не проходи съвсем сам и не започне да стъпва по-уверено самостоятелно. Мисля дори да проходи бос и да ходи бос колкото е възможно по-често, като опитвам да създавам оптимални условия за това. Това е личното ми мнение, както и мнение на уважавани от мен ортопеди, с които съм се консултирала.

# 185
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile не съм писала скоро, но сме на гости на родителите ми и не остава много време за форума
По темата с обувките....вкъщи Дани стой с терлички (плетени от прабабите му) хем е топло с тях като щъка насам натам с проходолката хем не му стискат на крачетата. За излизане навън съм му взела едни ботушки с мека подметка, които са по-скоро да му топлят отколкото за ходене. Към космонавта също има ботушки, които са като апрески с мека подметка, също много функционални за малките пакостници.
По темата с изварата...онзи ден дадох от плодовите дуети на Хипп с извара и плодове. Бурканчето го дадох на два пъти като добавка към млечната каша, въпреки че е захранен със сирене. Гледах доста рецепти за следобедна закуска с извара, но не съм правила още от тях. Кажете вие каква марка извара взехте?
Някоя мама запазвала ли е часове за коледни снимки при фотограф? Онзи ден се сетих, че календари или коледни картички с внучето са чудесни изненади за бабите и дядовците Simple Smile
Бързо оздравяване на болните  Hug

# 186
  • София
  • Мнения: 23 165
за обувките и лл и ортопеда казаха че няма нужда, за навън има такива , които да му топлят крачетата, а в къщи по чорапи с гумени неща отдолу, да не се пързаля. вече си щъка из цялата къща, хванат за каквото намери, в кошарата неще да седи, изправя се и започва да крещи- не,не, не докато не го измъкна оттам  ooooh!
на гърне го слагам откак седи стабилно, много е доволен, може би защото е на място, до което иначе няма достъп, там са ми цветята , а той много обича листа, говори им, пее, радва се и почти винаги свършва и нещо, за което е сложен.
далеч съм от мисълта, че разбира защо е там, идеята ми е да не се страхува от гърнето, иначе сме на уцелване, много съм задобряла, почти няма пропуск, точно 3 пъти на ден го слагам и всеки път има попадение  Mr. Green

# 187
  • Мнения: 2
Здравейте, ние вече ходихме на коледна фотосесия - определено си заслужава. Който иска информация може да ми пише на лични, за да не е реклама. Аз съм от София

# 188
  • Мнения: 1
И моето бебе не иска да седи много в кошарата. И тя по същия начин започва  да негодува, докато не я взема. А иначе тя  не иска от биберон да пие каквото и да било, нали още я кърмя. Сега се опитвам от детска чашка да я уча, иначе само с лъжица...За извара не съм въвеждала още, но яйце и давам по 1/4 един,два пъти на седмица. Някой питаше за какво е полезно,  има много желязо и особено за кърмените деца е добре.

# 189
  • Мнения: 33
Нашата принцеса също не иска да стои в кошарата. Непрекъснато протяга ръце и протестира. Преди години батко й се заиграваше с часове, но очевидно всяко бебе с характера си
Горещо препоръчвам при начало на каквото и да е възпаление да давате шуслерова сол номер 3-през два часа по една таблетка, разтворена на каша с малко водичка. От личен опит мога да кажа, че помага много и е абсолютно безвредно. Спокойна вечер на всички мами Simple Smile

# 190
  • Мнения: 2
И моята принцеса не иска да седи в кошара, и на проходилката не иска много. Сега е на вълна да бъде само в мен........ Laughing

# 191
  • Мнения: 22
бамбарадамбара  Peace
Аз също четох, че най-естествено за крачето е да проходи босо. Не знам защо все още налагат твърдата обувка преди прохождане в България Sad Вече не знам кое е правилно, но взех решение да изкараме зимата по терличките на баба, за навън още търся меки ботуши ако изобщо има такива.
Tsveti.Dilkova  Hug Взех млечна извара на Олимпус (в Била я намерих) без консерванти е, малотрайна. Намерих рецепта за закуска на бебе: извара, малко овесени ядки и плод (ще сложа круша че имам) Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 00:10 от radystin4ety

# 192
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте. Аз да се похваля след няколко дни качествен рев днес вече напипах първото зъбче.  newsm44 толкова отдавна го чаках и най-накрая се появи. Иначе у дома сме с терлички а навън с обувки. Незнам вие как заспивате,но не трябва да се люшкаме иначе не заспива. Преди лягах до него и така заспиваше,но това бе малък период и сега сме пак на люлеенето и немога да го науча  Crossing Arms  По размери сме за 1 годинка,но все още не може да седи стабилно.

# 193
  • Мнения: 2

radystin4ety не знам от къде си, но аз купих страхотни меки ботушки, изглеждат като апрески, но са от плат от магазин Джъмбо.
Комбинации за пюрета с извара :
*картоф с извара и малко масло
*картоф с морков, извара и малко масло
*картоф с печена чушка и извара (това на  нас ни е любимо, но аз все още го правя със сирене)
*праскова с извара и сухар(бисквита или овесени ядки)
*картофи с праз и извара
*картофи, спанак и извара
*картофи, броколи и извара
*ябълки с банан и извара
*банан, праскова и извара
*банан, кайсия и извара
и други комбинации по ваша преценка.

# 194
  • Мнения: 22

radystin4ety не знам от къде си, но аз купих страхотни меки ботушки, изглеждат като апрески, но са от плат от магазин Джъмбо.
Комбинации за пюрета с извара :
*картоф с извара и малко масло
*картоф с морков, извара и малко масло
*картоф с печена чушка и извара (това на  нас ни е любимо, но аз все още го правя със сирене)
*праскова с извара и сухар(бисквита или овесени ядки)
*картофи с праз и извара
*картофи, спанак и извара
*картофи, броколи и извара
*ябълки с банан и извара
*банан, праскова и извара
*банан, кайсия и извара
и други комбинации по ваша преценка.
Закуската беше точно като прасковата с извара + овесени само че имах круши. Много ти благодаря. Ще потърся в Джъмбо зимни апрески  Hug

Общи условия

Активация на акаунт