МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 71 096
  • 511
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2
Моето момче казва единствено "баба". Ходи само като го държа за ръчичките, а в кошарата успява да направи 1-2 крачки хванат за нея с едната ръка и падаааааа. Иначе много обича да стои изправен. Напоследък играе различно с различните играчки. Знае само "боц" с пръстчето, "дава 5", играем на криеница, което много го забавлява и май е това. И аз не знам какво да го уча вече  Thinking И кое според вас е най-подпомагащо да проходят малките съкровища - проходилка, водене за ръчички, кошара или...?

# 346
  • Мнения: 33
Нашата принцеса отказва вече да стои в кошарата. Непрекъснато иска да лази и го прави много пъргаво. Като буболечка е:-) Интересното е, че винаги влачи нещо в едната ръка, без значение дали е играчка или някакъв друг предмет. Прави по две три стъпки сама, но преди това се изправя, наглася се и тръгва втурната с ръце напред. Ако не я подхвана направо ще си разбие главата. Любима игра и на нас ни е криеница. Гоним се, когато лази. Само да кажа, чакай да те хвана и тръгва. Когато попитам къде е чорапчето? Веднага го събува и го подава. Така с още няколко предмета. Знае и къде е домофона. Питам кой е? И тя тръгва към него. Все още не казва нищо осъзнато. Къдри ги всякакви звуци. Непрекъснато мърмори, но когато иска нещо ъка, вика и протяга ръце. Така сме ние за сега,  bouquet

# 347
  • Мнения: 2
Здравейте,дами!Нашата мома по цял ден хвърчи с проходилката.Играем си на гоненица,чета книжки и после  тя сама взима книжката,прелиства я и сочейки с пръстче ми разказва на мен:)Общо взето "гулю,галя,льоли-ло"Simple SmileСочи с пръстче като иска нещо.В кошарката се търкаля само,дупе ,прави опити да стане.....Като я изправим си стои така стабилно и е много доволна.През два/три дни я хващам за подмишките и заедно правим по няколко крачки,но аз съм на мнение,че когато му дойде времето детето само ще си проходи,така че не я мъча много.Общо взето така сме по цял ден:)
Хубав ден на всички!  bouquet

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 58
И ние мн обичаме да носим нещо в ръка.Дори като лази.Пречи и но си го влачи.Дори вместо на длан се подпира на лакътче,за да си го носи  Laughing

Само да кажа, чакай да те хвана и тръгва.
Чудя се как така става,че все обратното правят.Сякаш им е вродено.Казвам аз:"Не" като рови в саксиите,а тя ме гледа и пак бърка.Та дори и си похапва по възможност от пръстта.Също така мн обича да "хапва" чехли,джапанки и хартия-всякаква.
А за думички казва баба,мама,тата и разни др неидентифицирани звучета.Мн ми е смешна като се мъчи да каже бате как все го обръща или на баба или на тата. Laughing

# 349
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Елица започна вече и пакости да прави, само да я изпусна от поглед и вече се е изправила на масата и дърпа покривката. Стои много стабилно права и даже се опитва да подрусва дупе, много е смешна, вече не се заиграва с нищо, иска да съм постоянно при нея иначе започва да вика. Малко мир има само като й пусна песните на gummy bear, много ни е любимо, танцува с него и даже започна да имитира някои негови движения. Иначе обикаля с проходилката или имаме голяма кошара за игра, хваща се за решетките и скача.
Ние имаме проблем с приспиването, особено в последните няколко дни, не знам и аз все на зъби го отдавам, ама още няма. Като дойде време за спане ми се изправя косата, дано да е временно.

# 350
  • Мнения: 16
darlitos, този пост все едно аз съм го писала Simple Smile едно към едно е моят хубостник и с дневните занимания, и със съня

# 351
  • Мнения: 2
Моля ви добавете ме във фейсбук групата https://www.facebook.com/neli.mihailova

# 352
  • Мнения: 2
Моля да ме добавите към фейсбук групата: https://www.facebook.com/tsvetelina.malinova.1

# 353
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета, едва сега разбрах от една майска мама, че има такива конкретни групи във форума, и успях да ви намеря. Съжалявам, че не съм знаела, пропуснала съм много позитивни емоции и полезни мнения. Моето бебче се роди на 11 март.

Ще съм благодарна да ме добавите във фейсбук групата.

Поздрави и здрави бебчовци!

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 23:35 от MaximumLove

# 354
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! От доста време не съм писала, но моя хубостник е доста раздразнен последно време... искрено се надявам да е от зъбите Sad Иначе от към думички има запас, но не съм сигурна дали знае какво означават. Мама знае със сигурност, защото когато го питат къде е мама ме търси с поглед. Лампичката също я търси, нослето също,но по играчките ( не си показва неговото носле а на една играчка нослето). Иначе реди и мама и баба и дядя и тата, ама тях подозирам, че просто си ги приказва. Много обича тата - тата да повтаря Simple Smile
За консултацията така и не отидохме, те обявиха и епидемия, така че може би другата седмица вече....

# 355
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Добре дошла на новата мама  Hug Ние също говорим много и най-вече тата, ама като го види и започва да плаче  само мама си иска  smile3511 ами мама 5 минути почивка не иска ли  Crossing Arms Минахме консултация и сме 80см и 11кг.  Бях се отчаяла с нощното събуждане,но докторката ни каза една схема и сега се мъчим с нея,но определено помага,бебо спи цяла нощ,чак към 6 сутринта се буди,хапва и после пак заспива  smile3533 имало сън.Иначе пълзим(и вече не иска да ходи като го хвана за ръчички и той сяда ),хиляди бели направи вече и иска всичко да му е в устата,ако намери нещо на земята и иска да го лапне  Whistling навежда се като жаба и само с уста го гони много е смешен  hahaha

# 356
  • Мнения: 22
как да я намерим тази група в face-a?

# 357
  • Мнения: 2
Бях се отчаяла с нощното събуждане,но докторката ни каза една схема и сега се мъчим с нея,но определено помага,бебо спи цяла нощ,чак към 6 сутринта се буди,хапва и после пак заспива  smile3533 имало сън.
Привет Simple Smile Ще ни споделиш ли схемата, защото сме доста мамите с този проблем /нощтните ставания/.
Благодаря  Heart Eyes

# 358
  • Мнения: 22
Махнахме нощното хранене от 2 седмици (да чукна на дърво) като в 21.00 хапваме супа със сухар 200 гр и в 21.30 като заспива 250 АМ (преди това манджа + кърма) - най-накрая разбрахме че вечер е мнооого гладен и само на мляко не става, с това количество храна заспива непробудно до 9 сутринта Simple Smile ако не дам супа или манджа се буди в 1 да си "дояжда" и понякога и в 4. Увеличихме и дозата АМ, защото ако е по-малко рев до посиняване, отделно той си яде по 200-240 мл супа или манджа според консистенцията. Момченце е да уточня Simple Smile Grinning Сега вече спим всички мирно и спокойно  до появата на първия зъб, където не ми се мисли какво ни чака  Laughing

# 359
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора radystin4ety Simple Smile
Много хубаво си хапва твоето момче, да е живо и здраво!
При нас не помогна това да го нахраня стабилно преди сън. Когато се събуди през нощта му давам чай и заспива, но после пак се събужда и вече не минава номера с чая, но то това ставане си е към 5ч. и си му давам да бозае и после пак заспива. За щастие от скоро имаме леко подобрение, откакто започнах да проветрявам точно преди сън. Дано се задържи поспиването както при вас така и при нас  Laughing  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт