Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 9 тема

  • 163 581
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 714
Аз като почитател на "Супичка" съм изпробвала почти всички мъфини, които Гисчо е предложила там. Благодаря за сполучливите рецепти.  Hug
"Мъфини с тиква и мед" - много мекички и нежни:

"Мъфини с овесени ядки и банан" - горещо препоръчвам и за деца (малката ми дъщеря много ги хареса:

"Ванилови мъфини с парченца шоколад" - тези са любимите на голямата ми дъщеря (каза, че на вкус са по-добри от Лидълските):

Дотук рецептите са от блога "Супичка".
http://www.supichka.com/2013/04/vsichki-recepti-za-mufini-na-edno-mqsto.html

И още едни, които препоръчвам за деца (мъфини мързеливки на Мариета):

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395677.msg11167918#msg11167918

# 556
  • Варна
  • Мнения: 249
Аз ще правя мъфини за пръв път и съм решила да пробвам ваниловите с парченца шоколад  Simple Smile  Heart Eyes да видим дали ще се получат   chef

# 557
  • Мнения: 872
Здравейте,

Днес пробвах да направя мъфини за пръв път по тази рецепта http://www.bonapeti.bg/recepti/Lesni-mafini/, но имах следния проблем:

- загрях фурната както е написано на 220 гр., но след около 20 мин кексчетата вече почерняваха отвън а от вътре си бяха сурови. Покрих ги с фолио, пекох ги още толкова, накрая ги извадих. Отвътре са много вкусни, но отвън са прегорели и твърди, на всичкото отгоре залепнали за хартийките.

Идеи къде бъркам?
  bouquet

# 558
  • Мнения: 22 867

Според мен в печенето, 220 град са много. Просто печи на температура, на която си печеш кексовете. В моята фурна на тия градуси въглени ще вадя.  В моята фурна пека кексчета на 170-180 20 мин, стават добре, но, разбира се, печките и фурните са различни. Peace

# 559
  • Мнения: 872
Благодаря за бързия отговор, labrex  Simple Smile

Ами то идеята е, че аз съм доста начинаещ готвач, и досега имам един опит за кекс (още по- неуспешен - отвън камък, отвътре сурово).  Laughing

За градусите явно наистина трябва да правя опити и да открия кои са най-подходящи за мойта фурна, но два въпроса ми се въртят - фурната трябва ли да е с вентилатор и трябва ли да слагам фолио?

# 560
  • Мнения: 22 867
.........но два въпроса ми се въртят - фурната трябва ли да е с вентилатор и трябва ли да слагам фолио?

Моята е без вентилатор, старичка е, но добре пече. На 170-180 пека питите, кексове, блатове, сладкиши, времето е различно. Предполагам някой с вентилаторна фурна ще те посъветва за градусите, не са същите. Щом ти е начало, нормално е, ще свикнеш на фурната си, просто практика трябва. Не че и на мен, дето не съм начинаеща,  не ми се случва нещо да не стане, де, няма застраховани.  Simple Smile

# 561
  • Мнения: X
Лабрекс моята фурна е с вентилатор и досега на 180 градуса всичко се печеше идеално , последните две седмици ми прави номера и пече бавно . Старата печка /макар и малко счупена без вентилатор печеше идеално /.
  Всяка фурна е различна и трябва да й хванеш цаката . Странното е ,че моята уж й бях свикнала .
   На 170-180 пека мъфини с вентилатор.
  Има и друго -важно е захарта да се е разбила добре и да не хрупа инак се пече трудно.
   Понякога зависи и от брашното .
Сиси пробвай някоя изпитана рецепта от мамата или на Гисчо  http://www.supichka.com/2012/05/blog-post_02.html
  Моите първи мъфини станаха страхотни / винаги като правя нещо за сефте става добре - и после на следващи пъти съм имала и
проблеми /.
  Всички рецепти на Лабрекс са ми се получавали  добре / на Пепчо също / . Обясняват добре и не скриват някоя съставка или тънкост
   Успех .Желание като имаш ще ти се получат .
   

# 562
  • Мнения: 556
Извинете но нямам време да чета, а адски спешно ми трябва лесна рецепта за глазура за мъфини. Синът ми има РД и искам да занесе мъфини в училище. Искам да са като по картинките, с беличка глазура и да наръся нещо шаренко отгоре

# 563
  • Мнения: X
Аз съм правила със разтопен шоколад бял /малко олио за гланц / и отгоре захарни пръчици или бонбонки тип Бонибон
 Може и перлички и звездички .На д-р Йоткер има разни такива.

 
Скрит текст:
Снимките нещо не ми се качват .

Последна редакция: нд, 14 дек 2014, 10:34 от Анонимен

# 564
  • Варна
  • Мнения: 249
Имам един въпрос към вас. Правих ванилови мъфини с парченца шоколад обаче след като ги сложа да се пекат отгоре на мъфините точно по средата се отваря една дупка и оттам излиза течната част отвън и се получават някакви странни форми  Grinning иначе на вкус бяха хубави. Защо се получава така, сигурно нещо не правя както трябва?  newsm78

# 565
  • Мнения: X
Коя точно ти е рецептата !?
 При мен се пуква един кекс в който има вода и мармалад. При него не ми е проблем /то по принцип това е рецепта за кексчета / във едновремешните метални формички /

# 566
  • Варна
  • Мнения: 249
По тази рецепта правих  Simple Smile 
http://www.supichka.com/2012/05/blog-post_02.html

# 567
  • Мнения: 556
Аз съм правила със разтопен шоколад бял /малко олио за гланц / и отгоре захарни пръчици или бонбонки тип Бонибон
 Може и перлички и звездички .На д-р Йоткер има разни такива.

 
Скрит текст:
Снимките нещо не ми се качват .

Много благодаря. Суперски са! Може ли и рецептата по която са направени точно тези? Синът много ще ги хареса:)

# 568
  • Мнения: X
 http://www.supichka.com/2011/05/blog-post_19.html  - шоколадовите мъфини на Гисчо
 и ваниловите съм правила пак от там и двете са сполучливи .
    Тези на снимката са първите ми мъфини /успеха на новака май  /  - бяха подарък за рожденият ден на приятелка на дъщеря ми .
 Станаха хубави /аз имам малки забележки в украсата /  - приятелките й казаха ,че са като от магазин Grinning
  Какао с най -висока масленост тогава намерих на Джордани и е на приемлива цена  - 20 -25 % масленост  / 80г за 1,80 някъде .
 Това на Йоткер е нискомаслено  /лидлското в постоянен асортимент също / - 10-12 процента - като на доктора е 50 г за 1,39 някъде .
  /Самата марка Джордани за кафе не я харесвам ,но какаото е супер./
  /Доста рецелти съм пробвала от  Супичка и провал не съм имала ,ползвам и тези на Пепчо и Лабрекс ./

 

# 569
  • Мнения: 25 611
За градусите явно наистина трябва да правя опити и да открия кои са най-подходящи за мойта фурна, но два въпроса ми се въртят - фурната трябва ли да е с вентилатор и трябва ли да слагам фолио?

Пробвай на 180 градуса без вентилатор и на 150 със. Ако е нова фурната ти, виж в книжката с инструкциите, там трябва да пише кое на какви градуси се пече.
Ако кексчетата хванат златист загар, но при проверка с клечка отвътре са сурови, намали градусите. Ако са препечени само отгоре, може да сложиш фолио.

Общи условия

Активация на акаунт