Такса присъединяване към ВИК

  • 6 268
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Имам въпрос относно такса присъединяване към ВИК мрежата. Разбрах, че тази такса е отпаднала с последната редакция от м. 08.2012 година  на "Наредба 4 от 2004 за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на  водоснабдителните и канализационни системи". Отпадането на таксата е анонсирано на сайта на Министерството на регионалното развитите / http://www.mrrb.government.bg/?controller=news&id=2983 / и е отразено в множество информационни сайтове. Прочетох последната редакция на Наредба 4 и не виждам част такси за присъединяване.

Имаме имот в строеж  в провинцията. При комуникация с местното ВИК  ни поискаха такса за присъединяване в размер на 418 лв.
На моят въпрос защо я събират ми отговориха, че знаели за Наредбата, но имали допълнителни вътрешни нареждания да я събират. Правомерно ли ни събират тази такса? Дали има някой с подобен опит?

# 1
  • софия
  • Мнения: 4 985
Ха! Ще следя темата с голям интерес!

Не зная в кой район сте и кой е монополиста на водата при вас, но със Софийска вода е истинско забавление!

Съжалявам че не мога да ти помогна с инфо! Надявам се някой знаещ да се включи!
Темата определено ще е полезна!

# 2
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 014
На нас не са ни искали такава такса. Става въпрос за ВИК Перник, но за сметка на това сами си изградихме водопровода и един вид им го дарихме.....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря ви за отговорите!

pipilota6, много добре, че не са ви искали. Явно в нашия регион си мислят, че не можем да четем. На нас също сега ни искат да изградим отклонението, да наемем багер, тръби и подобни. До сега са ни поискали и сме платили
-Проучване за присъединяване" - 84 лв.
-Такса  за присъединяване 418 лв., която видях, че е анонсирана като отпаднала
-шахта, скоба и поне 20 метра тръба - мисля, че беше около 400 лв. от местното ВИК
- и сега трябва да платим багер, може би още тръби, т.е изграждане на водопровода от най-близката къща до нашата шахта. И това ми се струва, че е тяхна работа, като нямат пари, ще ни го приспаднат от сметките.

Писах на антикорупционния е-майл на Министерството на регионалното развитие, но до сега не получих отговор на според мен не много сложния въпрос "Има ли такса за присъединяване" след м. 09.2012

# 4
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 014
Tanya, аз като сметна - при нас излезе горе-долу толкова изграждането на този водопровод-около 1200 лв. сме платили, отделно
-съгласуване на проект 145.37лв.
-съгласуване на скица 27.11 лв.
-отново съгласуване на скица 27.11 лв.
така, че общо около 1400 лв. и никой не говори за приспадане от сметки. В общи линии-ако искаме-ако не-без вода-на собствен водоизточник. Все пак да не забравяме, че се намираме в България и защо трябва да стават нещата лесно, като трябва да е трудно  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт