Мнения за ЧОУ "Питагор"

  • 60 413
  • 176
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 408
Знае ли се, кога ще има отворени врати тази година? И може ли преди това да се отиде до у-щето на разговор?

# 76
  • Мнения: 11 192
https://www.facebook.com/events/1676012269306935/ - ден на отворените врати за ПУК. За 1-ви клас е на следващия ден - 16-и.
Предполагам, че можеш да отидеш на разговор и преди това.

# 77
  • Мнения: 408
https://www.facebook.com/events/1676012269306935/ - ден на отворените врати за ПУК. За 1-ви клас е на следващия ден - 16-и.
Предполагам, че можеш да отидеш на разговор и преди това.

Благодаря.

# 78
  • Мнения: 109
Не разбрах... Заслужава ли си да се хвърля една торба пари за това училище? Доволни ли сте? От какво най-много и от какво - не? Учат ли достатъчно английски? Обръщат ли им специално внимание на децата, имат ли добра организация?
Много съм объркана...

# 79
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Чудя се дали да кандидатства отново след 1 клас, ако се обявят места. Ще е хубаво ако споделите повече отзиви.
В Питагор може да се кандидатства всяка година, понеже бройки се освобождават ежегодно, при това от 1 клас нагоре са още повече. За приема е плюс, ако детето има медали от състезания, но дори и да има, трябва да мине входния изпит. Питагорчетата също го държат, наричат го Директорски тест и за 2 клас тази година беше в 2 части, всяка за решаване в рамките на един учебен час приблизително. Трудността ми напомня на КМС и ВМС, ако това е някакъв ориентир за майките.

"Заслужава ли си да се хвърля една торба пари за това училище? " попита една майка по-напред във форума. Според мен отговорът се корени в отговора на въпроса дали въобще си заслужава да даваш пари за частно училище. Ако си готов да дадеш за ЧУ, то въпросът е излишен.

Ако въпросът е кое ЧУ да избера за детето си, отговорът идва от самото дете.

Минуси: В Питагор почти няма свободни съботи и недели, заради състезания, домашни, проекти...Заради децата и родителите не мърдат много по почивки.

Плюсове: Детето се научава да работи самостоятелно, да учи много повече отколкото децата в  стандартните ДУ и ЧУ, да ходи по състезания и ако е упорито, рано или късно започва да печели медали и грамоти. Ако пък е и математически талант, ще блесне на национално ниво. Всъщност, и по български и английски нивото е завидно високо като за неезиково училище. Като за езиково училище може би е под средното, не съм наясно.

Минуси: Базата не е кой знае какво, училището е в центъра, въздуха мръсен, няма тревно игрище

Плюсове: Учителите са уникални, има няколко салона по физическо, има много разнообразни следобедни занимания, които децата обичат. Ще спомена народните танци, които са на високо ниво и децата имат изяви пред публика, хип-хоп, фехтовка, таекуондо, шах,приложни искуства (всички деца ги обичат), музика, спортове и др,

Минуси: Храната не е кой знае какво и много деца не я ядят. не можеш да се откажеш да плащаш храната, нито да я смениш с друг доставчик. Лично по мое мнение, не е и особено вкусна.

Плюсове: В училището няма лафка, от която детето да може да си купи джънк храна, значи ще изяде училищната храна и каквото мама му е сложила-ще, не ще. Няма да яде чипсове,пици и т.н. Т.е.-здравословното хранене е сигурно. Обикновено има купа с плодове във всяка стая и децата могат да ядат колкото искат, има достатъчно.

Минуси: Няма индивидуално отношение към всеки ученик (т.е. да му дават да работи в час, спрямо нивото му), домашните не са индивизуализирани, няма награди в края на годината за учениците с постижения, както е да кажем в други частни училища (т.е. няма поощрение). Някои учители прекаляват със забележките към децата дори по незначителни поводи.

Плюсове: Никой не задължава детето да ходи на състезания, ако не иска. Няма различно отношение към никого, никой не е специален. Все пак, има мат.школа,в която не всеки попада, така че има стимул за какво да се борят децата, ако изобщо имат желание да се борят за нещо. Лошите прояви биват наказвани със забележки и дори изключване, независимо чие е детето. Насилието не се толерира, следи се за униформеност и децата да не парадират със скъпи вещи.

Смятам,че изчерпах основите неща,които мен са ме поздразнили и тези,които са ме  удовлетворили. Дано са в полза на всеки, който се чуди за Питагор.
По мои впечатления всяка година трудността на материала по математика скача и деца, които се справят само със стандартните събиране/изваждане/умножение/деление, но не възприемат математически абстракции и нямат логическа мисъл, им е изключително трудно и изкарват със зор годината.




# 80
  • Мнения: 7
Здравейте,
Първо бих искала да се извиня ако този въпрос е коментиран, но никъде не намерих информация. Интересува ме да ли някой има мнение за началните учители в Питагор и по-точно за Ани Гигова, която ще бъде класен ръководител на 1ви клас. Изглежда много мила и симпатична, но все пак това не е най-важното......
Благодаря предварително и хубав ден  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 11 192
Да, мила и симпатична е, децата я харесват. Без голям опит - наскоро е завършила (аз лично имам голяма слабост към такива учители и ги предпочитам пред дългогодишния и бетониран "учителски манталитет"). Малко по-големите класове я познават като преподавател по рисуване и забавна математика.

Другото... ще го разберете в движение, но има и по-кофти варианти, които можеше да ви се паднат.

# 82
  • Мнения: 7
Да, мила и симпатична е, децата я харесват. Без голям опит - наскоро е завършила (аз лично имам голяма слабост към такива учители и ги предпочитам пред дългогодишния и бетониран "учителски манталитет"). Малко по-големите класове я познават като преподавател по рисуване и забавна математика.

Другото... ще го разберете в движение, но има и по-кофти варианти, които можеше да ви се паднат.
[/q
Да, мила и симпатична е, децата я харесват. Без голям опит - наскоро е завършила (аз лично имам голяма слабост към такива учители и ги предпочитам пред дългогодишния и бетониран "учителски манталитет"). Малко по-големите класове я познават като преподавател по рисуване и забавна математика.

Другото... ще го разберете в движение, но има и по-кофти варианти, които можеше да ви се паднат.

Сърдечно благодаря Ви благодаря Параход. Определено съм съгласна с Вашето мнение, но това което ме притеснява е да ли липсата на опит няма да се отрази на качеството на обучение. Наистина е много важно отношението към децата особено за тези, които за първи път ще се сблъскат с училищния живот, но от друга страна една от причините да изберем това училище и високото ниво на образование...........  А това, което казвате, че имало и "по-кофти варианти", ако имате предвид в Питагор определено започва да ме плаши Sad

# 83
  • Мнения: X
Ани Гигова е според мен по-добрия вариант.  Peace Не е вярно, че и липсва опит. Да, до тук не е поемала клас, но има опит в други занимания за които се изисква повече въображение и креативност и определено и се получава.
И аз като Параход толерирам точно млади учители без закърнели навици и приьоми.

# 84
  • Мнения: 7
Ани Гигова е според мен по-добрия вариант.  Peace Не е вярно, че и липсва опит. Да, до тук не е поемала клас, но има опит в други занимания за които се изисква повече въображение и креативност и определено и се получава.
И аз като Параход толерирам точно млади учители без закърнели навици и приьоми.

Благодаря Bliss! Започнах да се успокоявам Simple Smile Нямам нищо против младите, напротив никой не се е родил с професия и опит и това е бъдещето. Просто се стреснах, и тъй като нямах никаква информация за учителите и съвсем малко информация за училището се притесних да не би да съм направила грешка в избора и без това имахме спор в къщи при взимане на решението и ми е малко притеснено.....Надявам се, че все пак като е частно училище с такива постижения има подбор на преподавателите, и че ръководството знае какво прави - единствено на това разчитам, е и на потенциала на детето, който за сега е ОК, но.......ще видим по-нататък....
Благодаря за отзивчивостта и приятна вечер!

# 85
  • Мнения: 11 192
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.

# 86
  • Мнения: 7
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.

Благодаря Параход - точно по тази причина се спрях на Питагор. Да се използва максимално учебния ден и да не ни се налага да учим допълнително в къщи или да ходим на уроци.

# 87
  • Мнения: X
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.

Благодаря Параход - точно по тази причина се спрях на Питагор. Да се използва максимално учебния ден и да не ни се налага да учим допълнително в къщи или да ходим на уроци.

Е това няма да е точно така. В къщи ще ви се наложи да учите. Но не да компенсирате, а да решавате допълнително задачи. Точно днес говорих с една майка на дете за 4 клас и каза, че за лятото имали страшно много домашни - голям сборник със задачи плюс листове с давани задачи на разни състезания, списък с литература за прочит и нещо по английски.

# 88
  • Мнения: 7
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.

Благодаря Параход - точно по тази причина се спрях на Питагор. Да се използва максимално учебния ден и да не ни се налага да учим допълнително в къщи или да ходим на уроци.

Е това няма да е точно така. В къщи ще ви се наложи да учите. Но не да компенсирате, а да решавате допълнително задачи. Точно днес говорих с една майка на дете за 4 клас и каза, че за лятото имали страшно много домашни - голям сборник със задачи плюс листове с давани задачи на разни състезания, списък с литература за прочит и нещо по английски.
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.
Log70, въобще не се притеснявай, учат мега много.

Благодаря Параход - точно по тази причина се спрях на Питагор. Да се използва максимално учебния ден и да не ни се налага да учим допълнително в къщи или да ходим на уроци.

Е това няма да е точно така. В къщи ще ви се наложи да учите. Но не да компенсирате, а да решавате допълнително задачи. Точно днес говорих с една майка на дете за 4 клас и каза, че за лятото имали страшно много домашни - голям сборник със задачи плюс листове с давани задачи на разни състезания, списък с литература за прочит и нещо по английски.

О, да имах предвид, не да наваксваме в свободното време. Това е супер, че ще получаваме допълнителен материал и няма да ми се налага аз да се ровя и търся с какво допълнително да се занимава, а и да отговаря за нейната възраст- това което правех до сега Sad
Много ви благодаря на всички, защото единствената информация, която имах за Питагор беше от форумите, за съжаление не достатъчно. Нямам познати, които са учили или учат там, за да разпитам. На въпросите, които зададх при подписване на договора нямаше отговор и определено тръгнах на риск.
И ако не ви утегчавам още един въпрос: Домашните в училище отговорно ли се подготвят или оставят децата на съвест и като се приберем вечерта започваме и допълнителните занимания следобяд в 1ви клас от класната ли се водят или от учители-специалисти?

# 89
  • София
  • Мнения: 195
Домашни през седмицата няма. Часовете са така разпределени, че каквото има да се взима като материал и да се попълва по различните помагала, се прави в редовните часове или в съответните часове за самоподготовка по предмета. Детето ми носи всевъзможни копирани листи, по които са работили през седмицата за подпис. Не работят само по едни учебници. Госпожата им дава всякакви допълнителни материали от различни издателства.
  За почивните дни имат по един разпечатан лист за домашно по БЕЛ, един по МАТ, нещо по английски. Ако детето е на СИП и школа по МАТ - и там има домашно, което е по-голямо. Не е толкова фрапиращо и огромно, както ви плашат из форумите. Пише се в рамките на 2-3 часа максимум.
  Моето дете не е било в училището в първи клас. При по-големите самоподготовките по предметите се водят от съответните учители.

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 12:07 от Breeze~

Общи условия

Активация на акаунт