Мнения за ЧОУ "Питагор"

  • 58 243
  • 152
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 77
Ние сме изправени пред същата дилема - 125 СУ, 107 ОУ или ЧОУ "Питагор" в 5 клас. Ако може някой с дете в прогимназиален курс в "Питагор" да сподели повече информация за нивото на обучението по БЕЛ, МАТ, английски и разказвателните предмети, за допълнителните школи, за атмосферата и дисциплината, ще бъда много благодарна.

# 121
  • София
  • Мнения: 75
Ниски са резултатите на завършилите 4 клас на изпита по математика, който самите те си подготвят за продължаване в училището. Знам, че форматът НВО е различен, но първи в София предполага отлични ученици.
Това ме обърква

# 122
  • Мнения: 8 244
Ниски са резултатите на завършилите 4 клас на изпита по математика, който самите те си подготвят за продължаване в училището. Знам, че форматът НВО е различен, но първи в София предполага отлични ученици.
Това ме обърква
Когато приемат деца в ПУК не винаги успяват да намерят и отсеят само деца, които в последствие да станат добри математици. Реално се счита, че чак след 2 клас може да се предцени дали едно дете има изявени математически наклонности или не. Така, че в 4 клас най-вероятно има и деца на които математиката не е най-слината страна. Също така в училището се спазва правилото за билзнака, така че има и близнаци, които може изобщо да не харесват математиката и да не справят.
Както знаете изпитите за МГ нямат нищо общо с задължителната математика в училище. Кръгове на Ойлер, рачешки задачи, задачи с отсечки - всичко това е от допълнителната математика  и участва като материал в техният изпит.

Тоест задължителната математика - това което се учи в 100% от училищата детето я владее на 95%. Това което се учи в математическата част /което никога повече няма да го учи и не му трябва/ владее на 50%. Реално тази допълнителна математика е важна за приема в МГ-тата /голяма част от нея е логика/ и за децата които биха участвали в състезанията по математика. А обикновенно в прогимназията това са едни 10-тина деца.

# 123
  • Мнения: 193
И аз много се двоумя, прието е детето на второ класиране, НО?
Гледам резултатите на НВО след 4 клас Питагор са на второ място - 57 явили се 91.95 среден успех по БЕЛ, 94.87 - по МАТ
В същото време разглеждам резултатите от изпита по математика на неприетите "питагорчета" във второто класиране, има доста деца с 50-тина точки, а най-ниско е едно с 30.5, това делено на 1,3 както ги класират в ПЧМГ е доста ниско...
НЕЩО НЕ СЕ ВРЪЗВА?
Кое точно не ви се връзва, че аз нищо не разбрах Simple Smile
Изпита за ПЧМГ е много по-трудно от НВО, не сравнявайте точки, то и моето на НВО има перфектен резултат Grinning

# 124
  • Мнения: 1 731
Резултатът за ПЧМГ не се дели на 1.3. Само ако решиш да кандидатстваш с изпита от ПЧМГ за Питагор се умножава по 1.3.

Да, не успяха да подготвят собствените си деца достатъчно добре за изпита в ПЧМГ.

Питагор не е държавно училище. Няма телефони, няма лоша дисциплина. И се учи интензивно математика, български и английски. Времето ще покаже дали ще успеят да се докажат в седми клас.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 673
Ние сме изправени пред същата дилема - 125 СУ, 107 ОУ или ЧОУ "Питагор" в 5 клас. Ако може някой с дете в прогимназиален курс в "Питагор" да сподели повече информация за нивото на обучението по БЕЛ, МАТ, английски и разказвателните предмети, за допълнителните школи, за атмосферата и дисциплината, ще бъда много благодарна.
Не питате това, но да дам мнение, което може да Ви бъде полезно. 107 ОУ е едно прекрасно училище.

# 126
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте,момичета .
Моето детенце е в ПУК тази година .
До сега не съм се сблъсквала с училищната храна (в градината му храната беше чудесна здравословна и балансирана) ....
Храната в училището за мен е неприемлива (кетъринг в пластмасова купичка ,сандвич с маргарин,саламки и подобни).
Наясно съм ,че няма да бъда отразена ,ако повдигна този въпрос пред  учители ,родители и ръководство.
Тези , които са на моето мнение ,можете ли да споделите как процедирате ?
Аз изпращам кутия със закуска ,следобедна закуска,но има ли възможност да не се взима храната от училището ?

# 127
  • Мнения: 252
Здравейте,

разглеждайки сата на Питагор видях, че в началото на тази година е имало пробни изпити за учебната 2023/2024 за 2, 3 и 4  клас. Може ли някой по запознат да ми обясни, какви са точно тези изпити? Това при наличие на свободни места ли се обявяват?

# 128
  • Мнения: 8 244
Здравейте,

разглеждайки сата на Питагор видях, че в началото на тази година е имало пробни изпити за учебната 2023/2024 за 2, 3 и 4  клас. Може ли някой по запознат да ми обясни, какви са точно тези изпити? Това при наличие на свободни места ли се обявяват?
Не, това са просто изпити на които можете да сравните нивото на детето си, или да се подготвите за състезания.
Свободните места се онявяваха в края на април началото на май и за тях си има определени изпити, чиито резултат участва при класирането.

# 129
  • Мнения: 344
Ние искаме да се преместим в Чну питагор за 2 клас, изпитите предстоят април месец. В момента сме в ТЕ и сме недоволни по ред причини. Искам д а попитам родителите на деца там, доволни ли сте от среда, обучение.., защото и от стреса от преместването малко се страхуваме. Благодаря предварително!

# 130
  • Мнения: 4 020
Как сте сигурни, че ще има свободни места за 2 клас?

# 131
  • Мнения: 344
Не съм,  говорим ако има, търся всякакви варианти....

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Ние искаме да се преместим в Чну питагор за 2 клас, изпитите предстоят април месец. В момента сме в ТЕ и сме недоволни по ред причини. Искам д а попитам родителите на деца там, доволни ли сте от среда, обучение.., защото и от стреса от преместването малко се страхуваме. Благодаря предварително!
Ние сме от доволните Simple Smile Много се колебаех да запишем детето от ПУК, но сега не съжаляваме. Дано и в бъдеще да няма разочарования. За сега следата, обучението и общата атмосфера са много добри в Питагор и сме им благодарни за това.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 797
Ние искаме да се преместим в Чну питагор за 2 клас, изпитите предстоят април месец. В момента сме в ТЕ и сме недоволни по ред причини. Искам д а попитам родителите на деца там, доволни ли сте от среда, обучение.., защото и от стреса от преместването малко се страхуваме. Благодаря предварително!
Кое ви разочарова в ТЕ?  В другата тема за ЧУ сега се обсъждаше това училище и останах с впечатление, че е доста академично.

# 134
  • Мнения: 344
Знаете ли кога се обявяват свободните места след 2 клас? Няма нищо на сайта обявено за прием за 2-4 клас няма места или просто е прекалено рано?

Общи условия

Активация на акаунт