Бебе плаче, когато майка му пее песен

  • 10 105
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
От тогава, та до голям, сина ми плачеше на тази песничка.

И аз още плача на нея и никога не съм я пяла на децата си.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 658
Нищо чудно, че плаче. Една от първите фрази на малката ми дъщеря беше "Мамо, не пей!".
Инстинкт за самозащита, предполагам.  Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Почетете онези сериозни книги за произход на човека, после малко за уменията на бебетата да изразяват/контролират емоциите си и после се умилявайте от глупостта на майката.

 Peace Tired
 
Тази майка е доста жестока....

# 18
  • София
  • Мнения: 5 883
Да, и за какво? Да събере не знам си колко харесвания във фейсбук или милиони гледания в тубата? Stop

# 19
  • Мнения: 2 811
[
Моето дете плачеше на Детство мое.
Аз и сега плача на нея.  Joy
И на "Къде са ми детските книжки?"  Joy

и на мен ми става тъжно на детство мое.мъчно ми е за човекът, който бях като дете. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 811
Почетете онези сериозни книги за произход на човека, после малко за уменията на бебетата да изразяват/контролират емоциите си и после се умилявайте от глупостта на майката.

 Peace Tired
 
Тази майка е доста жестока....
не разбирам този коментар, пояснете  за лаици. на мен пък ми се насълзяват очите като гледам как на бебето му се насълзяват...песента не ми въздейства по никакъв начин, намирам я за тъпа и гласът на майката за неприятен, но сълзичките на бебето ме насълзяват.

# 21
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
зорлем си разревава детето /така го разбирам/. не смятам, че майката е жестока.

# 22
  • Мнения: 3 634
не разбирам този коментар, пояснете  за лаици.

Ами то и моето дете когато му скарам започва да плаче с едни тежки горещи сълзи... и те така красиво се търклаят по бузите му... само да можеше да го видиш! Но не бих го разплакала, записала и разпространила, за да му се посмеем всички как се изпотяват стъклата на очилата му докато плаче. Сега разбра ли?!

# 23
  • Мнения: 2 811
не разбирам този коментар, пояснете  за лаици.

Ами то и моето дете когато му скарам започва да плаче с едни тежки горещи сълзи... и те така красиво се търклаят по бузите му... само да можеше да го видиш! Но не бих го разплакала, записала и разпространила, за да му се посмеем всички как се изпотяват стъклата на очилата му докато плаче. Сега разбра ли?!
карането е едно реакцията на бебето към тази песен е от друг тип. бебето изглежда "разчувствано" и ми е интересно как на такава ранна възраст може да се "разчувства". аз лично такава реакция не съм виждала. и ми стана любопитно какво е еволюционното обяснение.
майката не ме интересува - ясно е по гласа й, че е тъпа пача. но реакцията в еволюционен контекст е повече от любопитна.
реването при каране е ясно - манипулация Simple Smile)) кой може да се кара на плачещо дете. племеницата ми съм я виждала при скарване да си подготвя физиономията на плач около минута докато я изкусури по всички правила

# 24
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Пеейки, майката може да прави физиономии, които да провокират бебето и е твърде възможно не точно песента да е причината за реакциите му.

# 25
  • Мнения: X
не разбирам този коментар, пояснете  за лаици.

Ами то и моето дете когато му скарам започва да плаче с едни тежки горещи сълзи... и те така красиво се търклаят по бузите му... само да можеше да го видиш! Но не бих го разплакала, записала и разпространила, за да му се посмеем всички как се изпотяват стъклата на очилата му докато плаче. Сега разбра ли?!
карането е едно реакцията на бебето към тази песен е от друг тип. бебето изглежда "разчувствано" и ми е интересно как на такава ранна възраст може да се "разчувства". аз лично такава реакция не съм виждала. и ми стана любопитно какво е еволюционното обяснение.
майката не ме интересува - ясно е по гласа й, че е тъпа пача. но реакцията в еволюционен контекст е повече от любопитна.
реването при каране е ясно - манипулация Simple Smile)) кой може да се кара на плачещо дете. племеницата ми съм я виждала при скарване да си подготвя физиономията на плач около минута докато я изкусури по всички правила
Тц тцтц......... ooooh!
Разчувствано бебе  ooooh!

# 26
  • Мнения: 3 634
Аз не мисля, че бебето е "разчувствано". Горе-долу към тази възраст започват да овладяват изражението на лицето в контекста на емоциите. Всеки знае, че бебе може"да се усмихва" или смее, а всъщност да не му е приятно и затова се случва смеха да премине в рев или обратното. Като добавими чисто евлоюционното следствие, че сме произлезли от стадни животни и умеем да имитираме изражения и поведение, за мен истината за плачещото бебе в клипа е по средата. Излез на улицата и започни да се плезиш на дете между 6-12 месеца. Отговора ще е незабавно оплезване не защото е разбрало шегата, а защото те имитира.

# 27
  • Мнения: X
Пеейки, майката може да прави физиономии, които да провокират бебето и е твърде възможно не точно песента да е причината за реакциите му.
Дори и самата песен да е причината, пак е жестоко.
Да разтройваш детето си и очевидно  да си горд от постъпката си.

# 28
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Дори и самата песен да е причината, пак е жестоко.
Да разтройваш детето си и очевидно  да си горд от постъпката си.
Плач от предчувствие за изоставяне в детска градина е в реда на нещата значи. Много се е обсъждал този въпрос. А плачът на това дете има различен характер. За физиономиите на майката просто предполагам.

# 29
  • Мнения: 250
Ооо душичка мамина,да го папам,като го гледам така и ми иде да....уф че ме стегна за гърлото

Общи условия

Активация на акаунт