Повтаря ли се преждевременно раждане от спукан околоплоден мехур

  • 2 332
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 744
Здравейте, родих дъщеря ми в началото на 37 седмица тъй като ми изтекоха водите, така и не се разбра защо се случи по-рано. Искам да попитам мамите на които това се е случило, при повторна бременност повтаря ли се същия проблем с по-ранно пукване на мехура или пък обратно - успели са да износят бебчо до края. Благодаря предварително за мненията  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 571
Преждевременното спукване на мехура обикновено се дължи на инфекция. Не би трябвало да се повтори , ако ти следят както трябва бременността  Peace .
 При мен нещата първия път завършиха трагично, но след това нямах проблем. Разбира се шубето бе огромно))

# 2
  • Мнения: 371
А защо 37-ма седмица да е преждевременно? Това си е 9-ти месец newsm78

# 3
  • Мнения: 744
Преждевременното спукване на мехура обикновено се дължи на инфекция. Не би трябвало да се повтори , ако ти следят както трябва бременността  Peace .
 При мен нещата първия път завършиха трагично, но след това нямах проблем. Разбира се шубето бе огромно))
Не мисля че е в това проблема - имах много добър лекар и ми пускаха регулярно всички възможни изследвания, нямаше никакъв проблем. Затова се чудя от какво стана и дали би се повторило при следваща бременност, или не дай Боже да стане още по-рано.
Много се радвам че при теб всичко е било наред втория път Hug

# 4
  • Мнения: 744
А защо 37-ма седмица да е преждевременно? Това си е 9-ти месец newsm78
Да, права си, не го водят преждевременно, но все пак си е три седмци и половина по-рано... Нали по-принцип трябва да си изкара бебока до 40 седмица.
Това което ме притеснява всъщност е че не се разбра изобщо защо се спука толкова рано и ме е страх при следваща бременност да не се повтори или да се спука още по-рано, както писах. Затова ми се искаше да чуя и други мами които са получили по-ранно спукване как са изкарали следваща бременност и евентуално какви мерки са взели.

Забравих да кажа че аз нямах някакво необичайно скъсяване на шийката, но за сметка на това от края на 7 месец имах сериозни подготвителни контракции (неболезнени) и ме наливаха с конски дози магнезий.

# 5
  • Мнения: 4 771
Преждевременното спукване на мехура обикновено се дължи на инфекция. Не би трябвало да се повтори , ако ти следят както трябва бременността  Peace .
 При мен нещата първия път завършиха трагично, но след това нямах проблем. Разбира се шубето бе огромно))
Не мисля че е в това проблема - имах много добър лекар и ми пускаха регулярно всички възможни изследвания, нямаше никакъв проблем. Затова се чудя от какво стана и дали би се повторило при следваща бременност, или не дай Боже да стане още по-рано.
Много се радвам че при теб всичко е било наред втория път Hug

"Всички възможни изследвания" е доста относително нещо. Simple Smile

Можеш да имаш вътрематочна инфекция и без да излезе нещо в микробиологията при влагалищен секрет.

А след раждането бебето е добре, нали? Не се е налагал антибиотик, примерно?

Причини за по-ранно раждане може да има най-различни - инфекции (най-често), недостатъчност на шийката (но при теб вероятно не е това случаят), анатомични особености на матката (прегради, недоразвита матка) и др.

Поради едно преждевременно раждане, при втората бременност на мен в Надежда два пъти ми правиха един тест - за фетален фибронектин. Твърди се, че ако е отрицателен, шансът за раждане в следващите няколко седмици е нисък. Но той се прави до 36 г.с., мисля.

Има доста кръвни тестове, които могат да покажат наличие на инфекция, но обикновено като се отчете резултат, вече е късно да се направи нещо.

Като цяло, не мисля, че имаш основания за притеснения. 37 седмица си е един добър срок.

# 6
  • Мнения: 744
jp, така е - основно ми правиха микробиология и нямаше никакви проблеми; освен това самите околоплодни води бяха бистри и бебето си беше добре слава Богу, не са й изписвали никакви лекарства.

Това с фибронектина го гледах като ме подплашиха предварителните контракции, но лекарят ми каза че нямам показания да ми се прави (освен ако не настоявам изрично) и аз се отказах.

Иначе нямам някакви открити анатомични особености на матката освен един малък миомен възел.

# 7
  • Мнения: 4 771
Не го мисли толкова.   bouquet

Не мисля, че имаш основания да се тревожиш. Важното е да имаш добър лекар, който да те следи - а и при теб практически не може да се говори за преждевременно раждане.  Peace

# 8
  • Мнения: 371
Аз родих в последния ден на 36 седмица. Водите изтекоха, но не е имало никаква инфекция или проблем, просто нямаше на къде да расте повече бебето. Последната седмица преди да родя усещах, че наистина няма на къде, коремът ми слезна и не се опираше вече в гърдите. Беше си му време на бебето. Сега подозирам, че нещата ще се развият по сходен начин и до 2-3 седмици ще родя(ще видим де) но наистина започвам да усещам, че няма повече място. Докторът ми каза, че този път бих могла да износя седмица до 10 дни повече от предния път,защото матката вече се е разтягала веднъж, но до термин... невъзможно.
Не мисля, че трябва да се притесняваш, особено ако си влезнала в 9-ти месец. Бебето е напълно развито Peace

# 9
  • Мнения: 744
Аз родих в последния ден на 36 седмица. Водите изтекоха, но не е имало никаква инфекция или проблем, просто нямаше на къде да расте повече бебето. Последната седмица преди да родя усещах, че наистина няма на къде, коремът ми слезна и не се опираше вече в гърдите. Беше си му време на бебето. Сега подозирам, че нещата ще се развият по сходен начин и до 2-3 седмици ще родя(ще видим де) но наистина започвам да усещам, че няма повече място. Докторът ми каза, че този път бих могла да износя седмица до 10 дни повече от предния път,защото матката вече се е разтягала веднъж, но до термин... невъзможно.
Не мисля, че трябва да се притесняваш, особено ако си влезнала в 9-ти месец. Бебето е напълно развито Peace
Благодаря ви за мненията момичета! Dusty wind, има логика в това което казваш, може би действително ако порастне до определен етап вече няма накъде, въпреки че дъщеря ми се роди 2800 което е далеч от едро бебе newsm78  Въпреки всичко ти стискам палци този път да изненадаш всички с почетно раждане в 40 седмица на едър сладък здрав бебок  Hug

# 10
  • Мнения: 371
Благодаря   bouquet, но и себе си не искам да изненадвам с 40-та седмица. И едро бебе не искам, защото искам нормално раждане. Ще видим "божа работа", само да ми е живо и здраво Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт